Z ostatniej chwili
Własne
Jessika Piechocka - 11 Stycznia 2021

Wiemy, kiedy dzieci wrócą do szkół. Oficjalne informacje

Dnia 11 stycznia odbyła się konferencja prasowa na której minister edukacji Przemysław Czarnek i minister zdrowia Adam Niedzielski powiedzieli o szczegółach powrotu dzieci do szkół.

Do 17 stycznia w całym kraju dzieci mają ferie zimowe. To czy dzieci wrócą do szkół po feriach, zastanawia zarówno nauczycieli, dzieci jak i rodziców.

Temat od wielu tygodni dostarcza wielu sprzecznych emocji. Na dzisiejszą konferencję czekało wiele osób. Szczegóły o powrocie dzieci do placówek edukacyjnych podało MEN.

Powrót dzieci do szkół

Decyzje dotyczące obostrzeń, które chcieliśmy zakomunikować możliwie jak najwcześniej, są decyzjami bardzo trudnymi, bo tak jak powiedziałem, podejmowane w sytuacji dużej niepewności - powiedział minister zdrowia.

Niemniej jednak ważąc wszystkie za i przeciw również opierając się na modelach prognostycznych, bo realizowaliśmy takie wariantowe prognozy, które dotyczyły tego, jakie byłyby skutki, które możemy wykonać, a które jednocześnie nie stanowią zagrożenia, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach I-III - dodał Niedzielski.

Rodzice musieli natychmiast zmienić imię dziecka. Urząd stanu cywilnego od razu je odrzuciłRodzice musieli natychmiast zmienić imię dziecka. Urząd stanu cywilnego od razu je odrzuciłCzytaj dalej

Najmłodsi uczniowie klas I-III powrócą do nauki stacjonarnej już za tydzień, w poniedziałek, 18 stycznia po zakończeniu ferii zimowych.

Jak powiedział minister zdrowia, sytuacja na świecie nie jest jednoznaczna, natomiast sytuacja w kraju jest ustabilizowana.

Od dziś odbywają się testy przesiewowe na obecność wirusa dla nauczycieli.

Przemysław Czarnek o powrocie dzieci do szkół

Ostatnio Przemysław Czarnek był gościem programu "Sygnały dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Minister edukacji opowiedział na temat powrotu dzieci do szkół.

Czarnek w rozmowie został zapytany kiedy możemy spodziewać się powrotu dzieci do szkół?

Powrót do szkół zależy od tego, jak mniej więcej do wtorku, środy będzie utrzymywała się sytuacja koronawirusa - powiedział minister.

Zwróćmy uwagę na to, że chociaż u nas w kraju w ostatnim tygodniu utrzymywały się liczby zachorowań na poziomie około 10 tysięcy, to jednak sytuacja epidemiologiczna w krajach sąsiadujących z nami jest bardzo zła, u nas też nie jest dobra - dodał Czarnek.

To jest bardzo odpowiedzialna decyzja pana premiera i rządu. My przygotowujemy się - wyznał minister.

Minister został zapytany również o, to jaki w tej chwili jest najbardziej prawdopodobny scenariusz powrotu dzieci do placówek edukacyjnych.

Zakładamy wariant taki jak od początku zakładaliśmy - dodał Czarnek.

Do szkół jako pierwsi wrócą klasy najmłodsze. Stanie się tak, ponieważ nauczanie zdalne dzieci w tym wieku jest najmniej efektywne. Jeśli będzie decyzja pozytywna, to do szkół wrócą klasy I-III.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Konferencja prasowa

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News