portalparentingowy.pl
Z ostatniej chwili

Własne

Wiemy, kiedy dzieci wrócą do szkół. Oficjalne informacje

11 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Jessika Piechocka

Udostępnij:

Dnia 11 stycznia odbyła się konferencja prasowa na której minister edukacji Przemysław Czarnek i minister zdrowia Adam Niedzielski powiedzieli o szczegółach powrotu dzieci do szkół.

Do 17 stycznia w całym kraju dzieci mają ferie zimowe. To czy dzieci wrócą do szkół po feriach, zastanawia zarówno nauczycieli, dzieci jak i rodziców.

Temat od wielu tygodni dostarcza wielu sprzecznych emocji. Na dzisiejszą konferencję czekało wiele osób. Szczegóły o powrocie dzieci do placówek edukacyjnych podało MEN.

Powrót dzieci do szkół

Decyzje dotyczące obostrzeń, które chcieliśmy zakomunikować możliwie jak najwcześniej, są decyzjami bardzo trudnymi, bo tak jak powiedziałem, podejmowane w sytuacji dużej niepewności - powiedział minister zdrowia.

Niemniej jednak ważąc wszystkie za i przeciw również opierając się na modelach prognostycznych, bo realizowaliśmy takie wariantowe prognozy, które dotyczyły tego, jakie byłyby skutki, które możemy wykonać, a które jednocześnie nie stanowią zagrożenia, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach  I-III - dodał Niedzielski.

Najmłodsi uczniowie klas I-III powrócą do nauki stacjonarnej już za tydzień, w poniedziałek, 18 stycznia po zakończeniu ferii zimowych.

Jak powiedział minister zdrowia, sytuacja na świecie nie jest jednoznaczna, natomiast sytuacja w kraju jest ustabilizowana.

Od dziś odbywają się testy przesiewowe na obecność wirusa dla nauczycieli.

Przemysław Czarnek o powrocie dzieci do szkół

Ostatnio Przemysław Czarnek był gościem programu "Sygnały dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Minister edukacji opowiedział na temat powrotu dzieci do szkół.

Czarnek w rozmowie został zapytany kiedy możemy spodziewać się powrotu dzieci do szkół?

Powrót do szkół zależy od tego, jak mniej więcej do wtorku, środy będzie utrzymywała się sytuacja koronawirusa - powiedział minister.

Zwróćmy uwagę na to, że chociaż u nas w kraju w ostatnim tygodniu utrzymywały się liczby zachorowań na poziomie około 10 tysięcy, to jednak sytuacja epidemiologiczna w krajach sąsiadujących z nami jest bardzo zła, u nas też nie jest dobra - dodał Czarnek.

To jest bardzo odpowiedzialna decyzja pana premiera i rządu. My przygotowujemy się - wyznał minister.

Minister został zapytany również o, to jaki w tej chwili jest najbardziej prawdopodobny scenariusz powrotu dzieci do placówek edukacyjnych.

Zakładamy wariant taki jak od początku zakładaliśmy - dodał Czarnek.

Do szkół jako pierwsi wrócą klasy najmłodsze. Stanie się tak, ponieważ nauczanie zdalne dzieci w tym wieku jest najmniej efektywne. Jeśli będzie decyzja pozytywna, to do szkół wrócą klasy I-III.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Konferencja prasowa

Podobne artykuły

Terapia pedagogiczna

Szkoła

Terapia pedagogiczna

Czytaj więcej >
Ćwiczenia dla dyslektyków

Szkoła

Ćwiczenia dla dyslektyków

Czytaj więcej >
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

Szkoła

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

Czytaj więcej >
Dziecko

Szkoła

Szczegóły w sprawie ferii zimowych. Rodzice nie będą zadowoleni

Czytaj więcej >
klasa

Szkoła

Przemysław Czarnek o nauce zdalnej. Przyznał, że nie był świadomy istnienia ważnego problemu

Czytaj więcej >
klasa

Szkoła

Rząd ma w planach nowy przedmiot szkolny. Na czym będzie polegał?

Czytaj więcej >