portalparentingowy.pl
Z ostatniej chwili

Własne

Wiemy, kiedy dzieci wrócą do szkół. Oficjalne informacje

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Jessika Piechocka

Udostępnij:

Dnia 11 stycznia odbyła się konferencja prasowa na której minister edukacji Przemysław Czarnek i minister zdrowia Adam Niedzielski powiedzieli o szczegółach powrotu dzieci do szkół.

Do 17 stycznia w całym kraju dzieci mają ferie zimowe. To czy dzieci wrócą do szkół po feriach, zastanawia zarówno nauczycieli, dzieci jak i rodziców.

Temat od wielu tygodni dostarcza wielu sprzecznych emocji. Na dzisiejszą konferencję czekało wiele osób. Szczegóły o powrocie dzieci do placówek edukacyjnych podało MEN.

Powrót dzieci do szkół

Decyzje dotyczące obostrzeń, które chcieliśmy zakomunikować możliwie jak najwcześniej, są decyzjami bardzo trudnymi, bo tak jak powiedziałem, podejmowane w sytuacji dużej niepewności - powiedział minister zdrowia.

Niemniej jednak ważąc wszystkie za i przeciw również opierając się na modelach prognostycznych, bo realizowaliśmy takie wariantowe prognozy, które dotyczyły tego, jakie byłyby skutki, które możemy wykonać, a które jednocześnie nie stanowią zagrożenia, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach  I-III - dodał Niedzielski.

Najmłodsi uczniowie klas I-III powrócą do nauki stacjonarnej już za tydzień, w poniedziałek, 18 stycznia po zakończeniu ferii zimowych.

Jak powiedział minister zdrowia, sytuacja na świecie nie jest jednoznaczna, natomiast sytuacja w kraju jest ustabilizowana.

Od dziś odbywają się testy przesiewowe na obecność wirusa dla nauczycieli.

Przemysław Czarnek o powrocie dzieci do szkół

Ostatnio Przemysław Czarnek był gościem programu "Sygnały dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Minister edukacji opowiedział na temat powrotu dzieci do szkół.

Czarnek w rozmowie został zapytany kiedy możemy spodziewać się powrotu dzieci do szkół?

Powrót do szkół zależy od tego, jak mniej więcej do wtorku, środy będzie utrzymywała się sytuacja koronawirusa - powiedział minister.

Zwróćmy uwagę na to, że chociaż u nas w kraju w ostatnim tygodniu utrzymywały się liczby zachorowań na poziomie około 10 tysięcy, to jednak sytuacja epidemiologiczna w krajach sąsiadujących z nami jest bardzo zła, u nas też nie jest dobra - dodał Czarnek.

To jest bardzo odpowiedzialna decyzja pana premiera i rządu. My przygotowujemy się - wyznał minister.

Minister został zapytany również o, to jaki w tej chwili jest najbardziej prawdopodobny scenariusz powrotu dzieci do placówek edukacyjnych.

Zakładamy wariant taki jak od początku zakładaliśmy - dodał Czarnek.

Do szkół jako pierwsi wrócą klasy najmłodsze. Stanie się tak, ponieważ nauczanie zdalne dzieci w tym wieku jest najmniej efektywne. Jeśli będzie decyzja pozytywna, to do szkół wrócą klasy I-III.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Konferencja prasowa

Tagi:

Jessika PiechockaAutor

Wydawca portalu Portalparentingowy.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Wcześniej byłam związana z pracą w Agora S.A, gdzie pełniłam funkcję redaktora portalu Edziecko.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Szkoła

Prezenty na zakończenie roku szkolnego. Co kupić nauczycielowi?

Czytaj więcej >

Szkoła

Egzamin ósmoklasisty 2022. Przekazano, z czym musieli mierzyć się uczniowie

Czytaj więcej >

Szkoła

Ministerstwo edukacji o European Language Label 2022. Kto może wziąć udział?

Czytaj więcej >

Szkoła

Kiedy zaczynają się wakacje 2022? Za chwilę uczniowie zakończą rok szkolny

Czytaj więcej >

Szkoła

Matura 2022: czy doszło do wycieku? Prawie cały arkusz pojawił się w sieci

Czytaj więcej >

Szkoła

Nowe święto państwowe w czerwcu. Uczniowie będą mieli dodatkowy dzień wolny? Wyjaśniamy

Czytaj więcej >