Przemysław Czarnek o starszych dzieciach
portalparentingowy.pl
Weronika Wasiak - 13 Stycznia 2021

Przemysław Czarnek powiedział, kiedy starsze dzieci mogą wrócić do szkół. Zaskakująca data

Przemysław Czarnek podał wstępną datę powrotu starszych dzieci do szkół. Wiele wskazuje na to, że może to nastąpić wcześniej, niż się spodziewano. Ważne informacje.

Przemysław Czarnek w końcu zabrał głos w sprawie starszych uczniów. Gdy oficjalnie poinformowano, że dzieci z klas I-III z końcem ferii zimowych przerwą edukację w trybie zdalnym, wielu zaczęło dopytywać, co ze starszymi uczniami. Teraz już wiadomo.

Młodsze dzieci wracają do szkół

Przypominamy, że już 18 stycznia dzieci z klas I-III ze szkół podstawowych, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, mają wrócić do szkół. Zgodnie z decyzją rządu, pozostali uczniowie wciąż mają pozostać na nauczaniu domowych.

Ważąc wszystkie za i przeciw również opierając się na modelach prognostycznych, bo realizowaliśmy takie wariantowe prognozy, które dotyczyły tego, jakie byłyby skutki, które możemy wykonać, a które jednocześnie nie stanowią zagrożenia, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach I-III - mówił podczas ostatniej konferencji prasowej minister zdrowia.

Należy również zaznaczyć, że powrót uczniów do placówek przebiegać będzie w zgodzie z sadami sanitarno-epidemiologicznymi. Więcej o tym przeczytacie tutaj. Co natomiast z pozostałymi dziećmi?

Przemysław Czarnek zdradził, kiedy starsze dzieci wrócą do placówek

Przemysław Czarnek, w środę, 13 stycznia, w programie Onet Opinie zabrał głos w tej sprawie, jasno odpowiadając na spekulacje Polaków.

Chciałbym, żeby w każdym momencie, kiedy to będzie możliwe, kolejne roczniki wracały do nauczania stacjonarnego, bo zdalne nie zastąpi tego, co dowiadujemy się w szkole. Dzieci tracą na tym - mówił dla Onetu minister edukacji.

Okazuje się, że jeżeli sytuacja epidemiologiczna nie pogorszy się, powrót starszych dzieci do szkół może być możliwy już w lutym.

W optymistycznym wariancie, jeśli nie trafi do nas trzecia fala, myślę, że już w lutym będziemy mogli puścić, przynajmniej w systemie hybrydowym, uczniów starszych klas do szkoły - mówił Przemysław Czarnwk - Luty i marzec to są miesiące, kiedy będziemy podejmować stopniowe decyzje - dodał.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News