portalparentingowy.pl
Przemysław Czarnek o starszych dzieciach

portalparentingowy.pl

Przemysław Czarnek powiedział, kiedy starsze dzieci mogą wrócić do szkół. Zaskakująca data

13 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

Przemysław Czarnek podał wstępną datę powrotu starszych dzieci do szkół. Wiele wskazuje na to, że może to nastąpić wcześniej, niż się spodziewano. Ważne informacje.

Przemysław Czarnek w końcu zabrał głos w sprawie starszych uczniów. Gdy oficjalnie poinformowano, że dzieci z klas I-III z końcem ferii zimowych przerwą edukację w trybie zdalnym, wielu zaczęło dopytywać, co ze starszymi uczniami. Teraz już wiadomo.

Młodsze dzieci wracają do szkół 

Przypominamy, że już 18 stycznia dzieci z klas I-III ze szkół podstawowych, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, mają wrócić do szkół. Zgodnie z decyzją rządu, pozostali uczniowie wciąż mają pozostać na nauczaniu domowych.

Ważąc wszystkie za i przeciw również opierając się na modelach prognostycznych, bo realizowaliśmy takie wariantowe prognozy, które dotyczyły tego, jakie byłyby skutki, które możemy wykonać, a które jednocześnie nie stanowią zagrożenia, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach I-III - mówił podczas ostatniej konferencji prasowej minister zdrowia. 

Należy również zaznaczyć, że powrót uczniów do placówek przebiegać będzie w zgodzie z sadami sanitarno-epidemiologicznymi. Więcej o tym przeczytacie tutaj. Co natomiast z pozostałymi dziećmi?

Przemysław Czarnek zdradził, kiedy starsze dzieci wrócą do placówek

Przemysław Czarnek, w środę, 13 stycznia, w programie  Onet Opinie zabrał głos w tej sprawie, jasno odpowiadając na spekulacje Polaków.

Chciałbym, żeby w każdym momencie, kiedy to będzie możliwe, kolejne roczniki wracały do nauczania stacjonarnego, bo zdalne nie zastąpi tego, co dowiadujemy się w szkole. Dzieci tracą na tym - mówił dla Onetu minister edukacji.

Okazuje się, że jeżeli sytuacja epidemiologiczna nie pogorszy się, powrót starszych dzieci do szkół może być możliwy już w lutym.

W optymistycznym wariancie, jeśli nie trafi do nas trzecia fala, myślę, że już w lutym będziemy mogli puścić, przynajmniej w systemie hybrydowym, uczniów starszych klas do szkoły - mówił Przemysław Czarnwk - Luty i marzec to są miesiące, kiedy będziemy podejmować stopniowe decyzje  - dodał.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Dziecko

Szkoła

Darmowa pomoc dla tysięcy dzieciaków. 10 maja rozpocznie się akcja "Szkoła z Gigantami"

Czytaj więcej >
Uczniowie wrócą do szkół w maju

Szkoła

Tylko u nas. Prof. Włodzimierz Gut skomentował powrót uczniów do szkół. Czy rodzice mają powody do obaw?

Czytaj więcej >
Minister edukacji przekazał nowe zasady dot. egzaminów

Szkoła

Minister edukacji przekazał nowe zasady dot. egzaminów

Czytaj więcej >
Wiemy kiedy ucznowie wrócą do szkół

Szkoła

Premier ogłosił harmonogram powrotu uczniów do szkół. ,,29 maja uczniowie wszystkich klas wrócą do szkoły w trybie stacjonarnym''

Czytaj więcej >

Szkoła

Powrót do nauki stacjonarnej. W Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie

Czytaj więcej >
Powrót do szkół

Szkoła

Minister edukacji: ,,mamy nadzieję, że w maju nastąpi powrót wszystkich uczniów do szkół'' minister edukacji

Czytaj więcej >