Szkoła: tryb hybrydowy
fot. pixabay.com/Wokandapix
Karol Zaborowski - 16 Marca 2021

Nieoficjalne. Od czwartku nauczanie hybrydowe w całej Polsce, jest jeden warunek

Nauczanie hybrydowe obowiązuje już w szkołach podstawowych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, mazowieckiego i lubuskiego. Według nieoficjalnych informacji od czwartku może zostać wprowadzone w całej Polsce. Jest jednak jeden warunek.

Podczas wczorajszej konferencji ministra zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że do czwartku zostanie podjęta decyzja dotycząca ewentualnego wprowadzenia zaostrzenia restrykcji w całym kraju. Tyczy się to również nauczania hybrydowego w klasach I-III w szkołach podstawowych dla uczniów, którzy aktualnie uczęszczają na zajęcia stacjonarne.

Jest to oczywiście odpowiedź na rosnące w ostatnich tygodniach statystyki dotyczące ilości osób zakażonych koronawirusem w naszym kraju. Do tej pory zaostrzone restrykcje były wprowadzane w poszczególnych regionach, gdzie obserwowano największy wzrost w liczbie diagnozowanych przypadków COVID-19. Teraz mogą one objąć cały kraj.

Szkoły podstawowe w trybie nauczania hybrydowego

Wielu rodziców widząc rezygnację z nauczania stacjonarnego w poszczególnych województwach, miało obawy, że prędzej czy późnej zaostrzenie obowiązujących obostrzeń dotknie również pozostałe rejony naszego kraju.

Decyzja dotycząca ewentualnego locdownu ma zostać podjęta do czwartku, jednak brak jak na razie oficjalnych informacji, jakie dokładnie są kryteria wprowadzenia zaostrzonych restrykcji w całej Polsce. Według nieoficjalnych informacji przekazanych przez RMF FM warunkiem powrotu do bardziej rygorystycznych obostrzeń jest przekroczenie 25 tysięcy zachorowań w ciągu doby.

Co się stanie, kiedy zostawisz tatę samego z dzieckiem. Nagranie, które rozbawiło internautów do łezCo się stanie, kiedy zostawisz tatę samego z dzieckiem. Nagranie, które rozbawiło internautów do łezCzytaj dalej

Niestety ministerstwo zdrowia obserwuje coraz większe wzrosty, jeżeli chodzi o ilość zakażeń w porównaniu do poprzednich tygodni. To sprawia, że przekroczenie progu 25 tysięcy przypadków w ciągu doby nie jest wcale nierealistycznym scenariuszem.

Co więcej, “Rzeczpospolita” podaje, że współczynnik mówiący o średniej dobowej liczbie zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców, który był obliczany w ostatnich dniach dla całego kraju, przekroczył już poziom, kiedy wprowadzono lockdown w województwie warmińsko-mazurskim.

Na szczęście jak na razie nie mówi się nic o powrocie najmłodszych uczniów do pełnego nauczania zdalnego. Oczywiście nauka hybrydowa nie jest idealnym rozwiązaniem, jednak daje uczniom szansę na kontakt z nauczycielem i częściowy powrót do normalnego życia szkolnego.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: RMF24.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News