portalparentingowy.pl
Szkoła: tryb hybrydowy

fot. pixabay.com/Wokandapix

Nieoficjalne. Od czwartku nauczanie hybrydowe w całej Polsce, jest jeden warunek

16 Marca 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

Nauczanie hybrydowe obowiązuje już w szkołach podstawowych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, mazowieckiego i lubuskiego. Według nieoficjalnych informacji od czwartku może zostać wprowadzone w całej Polsce. Jest jednak jeden

Podczas wczorajszej konferencji ministra zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że do czwartku zostanie podjęta decyzja dotycząca ewentualnego wprowadzenia zaostrzenia restrykcji w całym kraju. Tyczy się to również nauczania hybrydowego w klasach I-III w szkołach podstawowych dla uczniów, którzy aktualnie uczęszczają na zajęcia stacjonarne.

Jest to oczywiście odpowiedź na rosnące w ostatnich tygodniach statystyki dotyczące ilości osób zakażonych koronawirusem w naszym kraju. Do tej pory zaostrzone restrykcje były wprowadzane w poszczególnych regionach, gdzie obserwowano największy wzrost w liczbie diagnozowanych przypadków COVID-19. Teraz mogą one objąć cały kraj.

Szkoły podstawowe w trybie nauczania hybrydowego

Wielu rodziców widząc rezygnację z nauczania stacjonarnego w poszczególnych województwach, miało obawy, że prędzej czy późnej zaostrzenie obowiązujących obostrzeń dotknie również pozostałe rejony naszego kraju.

Decyzja dotycząca ewentualnego locdownu ma zostać podjęta do czwartku, jednak brak jak na razie oficjalnych informacji, jakie dokładnie są kryteria wprowadzenia zaostrzonych restrykcji w całej Polsce. Według nieoficjalnych informacji przekazanych przez RMF FM warunkiem powrotu do bardziej rygorystycznych obostrzeń jest przekroczenie 25 tysięcy zachorowań w ciągu doby.

Niestety ministerstwo zdrowia obserwuje coraz większe wzrosty, jeżeli chodzi o ilość zakażeń w porównaniu do poprzednich tygodni. To sprawia, że przekroczenie progu 25 tysięcy przypadków w ciągu doby nie jest wcale nierealistycznym scenariuszem.

Co więcej, “Rzeczpospolita” podaje, że współczynnik mówiący o średniej dobowej liczbie zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców, który był obliczany w ostatnich dniach dla całego kraju, przekroczył już poziom, kiedy wprowadzono lockdown w województwie warmińsko-mazurskim.

Na szczęście jak na razie nie mówi się nic o powrocie najmłodszych uczniów do pełnego nauczania zdalnego. Oczywiście nauka hybrydowa nie jest idealnym rozwiązaniem, jednak daje uczniom szansę na kontakt z nauczycielem i częściowy powrót do normalnego życia szkolnego.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: RMF24.pl

Podobne artykuły

Terapia pedagogiczna

Szkoła

Terapia pedagogiczna

Czytaj więcej >
Ćwiczenia dla dyslektyków

Szkoła

Ćwiczenia dla dyslektyków

Czytaj więcej >
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

Szkoła

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

Czytaj więcej >
Dziecko

Szkoła

Szczegóły w sprawie ferii zimowych. Rodzice nie będą zadowoleni

Czytaj więcej >
klasa

Szkoła

Przemysław Czarnek o nauce zdalnej. Przyznał, że nie był świadomy istnienia ważnego problemu

Czytaj więcej >
klasa

Szkoła

Rząd ma w planach nowy przedmiot szkolny. Na czym będzie polegał?

Czytaj więcej >