Szkoła: komentarz Adama Niedzielskiego
fot. pixabay.com/ID 14995841
Karol Zaborowski - 21 Lutego 2021

Kiedy ósmoklasiści i maturzyści wrócą do szkół? Minister Zdrowia podał wstępny termin

Podczas wywiadu Adam Niedzielski pełniący funkcję ministra zdrowia, zabrał głos w sprawie powrotu ósmoklasistów i maturzystów do szkół. Polityk podał wstępny termin, a także wymagania, których spełnienie umożliwi włączenie nauczania stacjonarnego.

Powrót starszych uczniów do szkół wciąż stanowi wielką niewiadomą. Zarówno przedstawiciele ministerstwa zdrowia, jak i nauki są niezwykle ostrożni i oszczędni w wypowiedziach na temat polskiego szkolnictwa. Mimo to rodzice oraz nauczyciele czekają z niecierpliwością na ogłoszenie zakończenia zdalnego nauczania.

Nie da się ukryć, że na aktualnym systemie prowadzenia lekcji cierpią przede wszystkim ósmoklasiści oraz maturzyści, którzy już za kilka miesięcy przystąpią do egzaminów. W rozmowie z Radiem Zet, minister Niedzielski zdradził wstępny termin, kiedy uczniowie mogliby wrócić do szkół.

Maturzyści i ósmoklasiści wrócą do szkół w marcu

Wielu specjalistów mówiło już, że uczniowie powinni jak najszybciej wrócić do stacjonarnych zajęć, jednak rząd cały czas przekłada powrót starszych uczniów do szkół. Wiele osób miało nadzieję, że może wraz z początkiem marca uda się przywrócić nauczanie zdalne, ale wiemy już, że niestety do tego nie dojdzie.

Adam Niedzielski podczas wywiadu przyznał, że niestety nie uda się przywrócić nauczania stacjonarnego z początkiem marca. Jednocześnie podkreślił, że jeżeli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, to maturzyści oraz ósmoklasiści wrócą do szkół np. w połowie lub pod koniec marca.

13-letni chłopiec został prezenterem w 13-letni chłopiec został prezenterem w "The Voice Kids". Chłopiec skradł serca widzówCzytaj dalej

Od początku marca to na pewno się nie wydarzy, natomiast w marcu wydarzyć się może, bo zadajemy sobie pytanie, gdzie będzie szczyt tej trzeciej fali - stwierdził Adam Niedzielski w rozmowie z Radiem Zet.

Według ustaleń MZ trzecia fala COVID-19 rozpoczęła się już w Polsce, co widać po gwałtownym wzroście liczby zachorowań w ostatnich dniach. Mimo to Adam Niedzielski uspokaja, że aktualna sytuacja epidemiologiczna jest o wiele lepsza niż w listopadzie ubiegłego roku.

Wynika to z faktu, że teraz część osób została już zaszczepiona, a także większa ilość Polaków przeszła już COVID-19 co dało im odporność na patogen wywołujący chorobę.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News