portalparentingowy.pl
Szkoła: komentarz Adama Niedzielskiego

fot. pixabay.com/ID 14995841

Kiedy ósmoklasiści i maturzyści wrócą do szkół? Minister Zdrowia podał wstępny termin

21 Lutego 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

Podczas wywiadu Adam Niedzielski pełniący funkcję ministra zdrowia, zabrał głos w sprawie powrotu ósmoklasistów i maturzystów do szkół. Polityk podał wstępny termin, a także wymagania, których spełnienie umożliwi włączen

Powrót starszych uczniów do szkół wciąż stanowi wielką niewiadomą. Zarówno przedstawiciele ministerstwa zdrowia, jak i nauki są niezwykle ostrożni i oszczędni w wypowiedziach na temat polskiego szkolnictwa. Mimo to rodzice oraz nauczyciele czekają z niecierpliwością na ogłoszenie zakończenia zdalnego nauczania.

Nie da się ukryć, że na aktualnym systemie prowadzenia lekcji cierpią przede wszystkim ósmoklasiści oraz maturzyści, którzy już za kilka miesięcy przystąpią do egzaminów. W rozmowie z Radiem Zet, minister Niedzielski zdradził wstępny termin, kiedy uczniowie mogliby wrócić do szkół.

Maturzyści i ósmoklasiści wrócą do szkół w marcu

Wielu specjalistów mówiło już, że uczniowie powinni jak najszybciej wrócić do stacjonarnych zajęć, jednak rząd cały czas przekłada powrót starszych uczniów do szkół. Wiele osób miało nadzieję, że może wraz z początkiem marca uda się przywrócić nauczanie zdalne, ale wiemy już, że niestety do tego nie dojdzie.

Adam Niedzielski podczas wywiadu przyznał, że niestety nie uda się przywrócić nauczania stacjonarnego z początkiem marca. Jednocześnie podkreślił, że jeżeli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, to maturzyści oraz ósmoklasiści wrócą do szkół np. w połowie lub pod koniec marca.

Od początku marca to na pewno się nie wydarzy, natomiast w marcu wydarzyć się może, bo zadajemy sobie pytanie, gdzie będzie szczyt tej trzeciej fali - stwierdził Adam Niedzielski w rozmowie z Radiem Zet.

Według ustaleń MZ trzecia fala COVID-19 rozpoczęła się już w Polsce, co widać po gwałtownym wzroście liczby zachorowań w ostatnich dniach. Mimo to Adam Niedzielski uspokaja, że aktualna sytuacja epidemiologiczna jest o wiele lepsza niż w listopadzie ubiegłego roku.

Wynika to z faktu, że teraz część osób została już zaszczepiona, a także większa ilość Polaków przeszła już COVID-19 co dało im odporność na patogen wywołujący chorobę.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Ministerstwo Edukacji przekazało ważną wiadomość. Chodzi o wakacje 2021

  • Kontrowersyjne zmiany już od 1 marca. Dotyczą pomocy lekarskiej dla dzieci i nie tylko, rodzice są oburzeni

  • Jak chronić dzieci przed smogiem? Kilka ważnych rad od doktora

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Terapia pedagogiczna

Szkoła

Terapia pedagogiczna

Czytaj więcej >
Ćwiczenia dla dyslektyków

Szkoła

Ćwiczenia dla dyslektyków

Czytaj więcej >
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

Szkoła

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

Czytaj więcej >
Dziecko

Szkoła

Szczegóły w sprawie ferii zimowych. Rodzice nie będą zadowoleni

Czytaj więcej >
klasa

Szkoła

Przemysław Czarnek o nauce zdalnej. Przyznał, że nie był świadomy istnienia ważnego problemu

Czytaj więcej >
klasa

Szkoła

Rząd ma w planach nowy przedmiot szkolny. Na czym będzie polegał?

Czytaj więcej >