Szkoła: co z powrotem uczniów
Fot. pixabay.com/Wokandapix
Karol Zaborowski - 27 Lutego 2021

Wprowadzono nowelizację w rozporządzeniu MEiN. Kiedy uczniowie będą mogli wrócić do szkół?

Decyzja o przywróceniu nauczania zdalnego w województwie warmińsko-mazurskim zaniepokoiła wielu rodziców. Niestety to nie koniec złych wieści. Wprowadzona została nowelizacja do rozporządzenia dotyczącą uczniów starszych klas i ich powrotu do szkół

Rodzice wielu starszych uczniów miało nadzieję, że powrót ich dzieci do szkół jest zaledwie kwestią czasu i już niebawem przywrócony zostanie tryb nauki stacjonarnej. Niestety ostatnie decyzje dotyczące szkolnictwa nie spodobały się wielu osobom.

Chodzi oczywiście o przywrócenie zajęć zdalnych w szkołach podstawowych w województwie warmińsko-mazurskim. Decyzja ogłoszona przez Adama Niedzielskiego dotyczyła uczniów klas I-III, którzy od stycznia normalnie uczęszczali do szkół. Niestety wprowadzono właśnie nowelizację do rozporządzenia, która wydłuży okres nauki zdalnej również u starszych uczniów.

Stasi uczniowie jeszcze nie wrócą do szkół

Niestety nad Polską wciąż wisi widmo przywrócenia zajęć zdalnych w klasach I-III na terenie innych województw. Aktualne dane podawane przez Ministerstwo Zdrowia wciąż pokazują na dzienny wzrost liczby zachorowań na poziomie 12 tysięcy przypadków.

Z tego tez względu istnieje obawa, że panujące wcześniej restrykcje zaczną obowiązywać również w innych województwach. To natomiast będzie prowadzić do kolejnych przesunięć, jeżeli chodzi o datę powrotu starszych uczniów do szkół.

Lekarze apelują do rodziców, aby nie zostawiać małych przedmiotów. W sieci udostępnione zostało ważne zdjęcie prześwietleniaLekarze apelują do rodziców, aby nie zostawiać małych przedmiotów. W sieci udostępnione zostało ważne zdjęcie prześwietleniaCzytaj dalej

Na ten moment w oficjalnych wystąpieniach przedstawiciele MZ i MEiN wprost mówili, że przywrócenie nauczania stacjonarnego na początku marca jest niemożliwe. Według nowelizacji, która weszła już w życie, najwcześniejszym terminem powrotu starszych uczniów do szkół jest 15 marca.

Jednak patrząc na aktualną politykę epidemiologiczną, która skłania się do przywracania bardziej rygorystycznych obostrzeń na terenach, gdzie wskaźniki dotyczące zakażeń rosną, raczej można założyć, że i w tym terminie uczniowie nie wrócą do swoich szkół.

Miejmy nadzieję, że jak najszybciej uda się przywrócić wśród wszystkich uczniów system nauczania stacjonarnego, ponieważ coraz bardziej widoczne stają się skutki nauki w domu na tak ogromną skalę.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

źródło: parenting.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News