Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Rodzina Zastępcza

Rodzina Zastępcza

smutny chłopiec
01.07.2024 11:30 Dzięki bajce Pawełek opowiedział, co działo się w domu. "Tata bije mocno"

Rodzice zastępczy Pawełka na początku nie wiedzieli, ile chłopiec przeszedł. Bawił się i zachowywał normalnie. Pewnego dnia jednak się otworzył i opowiedział o tym, co się działo w domu rodzinnym.Koordynatorka pieczy zastępczej, Daria Gałązka, postanowiła opowiedzieć tę historię swoim obserwatorom w mediach społecznościowych. Nie można przejść obok niej obojętnie.

Barbara Sienkiewicz i dzieci
21.06.2024 11:58 Dzieci Barbary Sienkiewicz zostały same na świecie. Kto się nimi zaopiekuje?

Aktorka Barbara Sienkiewicz niedawno osierociła dwoje dzieci: Piotrusia i Anię. Dziewięcioletnie bliźnięta nie mają rodziny, która mogłaby się nimi zająć, więc na razie pozostają w pieczy zastępczej.Chociaż mama napisała testament, w którym wyznaczyła opiekuna dla swoich dzieci, bliźnięta nadal czekają na decyzję sądu. Ich dalszy los wcale nie jest przesądzony.

załamany chłopiec
18.06.2024 16:24 "Mamo, wybacz mi, zabierz mnie do domu" błagał Krzyś. Dostał list pożegnalny i wrócił do domu dziecka

Historia Krzysia, którego rodzina zastępcza oddała po dziewięciu latach, łamie serce. Chłopiec trafił do niej, gdy miał 4 lata. 9 lat później rodzice zastępczy stwierdzili, że nie dadzą już rady się nim zajmować. Kolejne trzy lata później Krzyś zmarł na serce, ale zanim to się stało, trafił do szpitala psychiatrycznego po próbie samobójczej. Takich tragicznych historii jest w Polsce bardzo dużo.Z raportu fundacji GrowSPACE wynika, że w 2023 roku aż 1292 dzieci podzieliło los Krzysia. Zostały wyrzucone z rodzin zastępczych lub rodzinnych domów dziecka. Skala zjawiska jest dużo większa, bo badania prowadzone przez fundację nie objęły całej Polski. Profesjonalnych rodzin zastępczych jest za mało, nie są odpowiednio przygotowane, a dzieci często trafiają pod opiekę swoich krewnych, którzy nie potrafią się nimi zajmować, tak samo jak ich rodzice.

Uwaga TVN Roksana i Oskarek
07.06.2024 10:13 Wziął Oskarka na ręce i obiecał, że skatuje na jej oczach. Jeszcze gorsze czekało ją w sądzie

Półroczny synek Roksany trafił do rodziny zastępczej. 18-latka uciekła od jego ojca, po tym jak ten uderzył dziecko. Sprawę zgłosiła na policję i jej partner usłyszał zarzuty. Dziewczyna jest zrozpaczona i walczy o odzyskanie dziecka. Dlaczego sąd podjął decyzję o odizolowaniu jej od dziecka?Osiemnastolatka nie miała łatwego życia, a ciąża bardzo ją zaskoczyła. Ale swoje dziecko bardzo kocha, tęskni za nim i mówi, że zrobi wszystko, byleby go odzyskać. Niestety sprawa ma swoje drugie dno i wygląda na to, że sąd miał solidne powody do tego, żeby przynajmniej tymczasowo umieścić dziecko w rodzinie zastępczej. Reportaż programu “Uwaga! TVN”.

Rodzina Potońców
15.05.2024 10:18 "Było źle, bo nie było mamy i taty". Urzędnicy zabrali dzieci na podstawie anonimowego donosu

13-letni Hubert i 15-letni Igor wychowywali się w rodzinie zastępczej. Zostali zabrani ze swojej biologicznej rodziny, w której nie działo się za dobrze. Znaleźli jednak spokojny dom i bardzo związali się ze swoimi zastępczymi rodzicami.Jednak to nie był koniec ich traumy. Urzędnicy postanowili zabrać ich spod opiekuńczych skrzydeł rodziny zastępczej. Chłopcy na 13 miesięcy znaleźli się w domu dziecka. Sprawę nagłośnia “Uwaga” TVN.

trojaczki z tarnowa
31.03.2024 12:34 Trojaczki z Tarnowa porzucone w szpitalu. Wszystkie są tej samej płci

Zaledwie trzy miesiące temu w Tarnowie urodziły się trojaczki, które nadal poszukują rodziców. Ci biologiczni zostawili dzieci jeszcze w szpitalu. Gmina oraz szpital apelują do ludzi o dobrych sercach, aby przygarnęły rodzeństwo bez rozdzielania ich.  

19-latka która twierdziła, że znalazła niemowlę w lesie, jest na odwyku
18.01.2024 16:11 19-latka twierdziła, że znalazła niemowlę w lesie. Wiadomo, co dzieje się z dzieckiem

W listopadzie 2023 opisaliśmy historię 19-latki, która pojawiła się w szpitalu w Krotoszynie z noworodkiem, twierdząc, że znalazła go w lesie. Wiemy, jak potoczyły się dalej losy dziecka i jego matki.W czasie rozmów, jakie podjęli z nią pracownicy szpitala, wyszło na jaw, że to ona jest matką dziewczynki, sprawą zajęła się policja. Teraz poznaliśmy finał tej sprawy. Wiemy, kto zajął się dzieckiem, a także, co dzieje się z młodą matką.

chore
20.10.2021 02:00 Rodzice nie chcą małego Marcinka. Póki co szpital stał się jego domem

Rodzice ośmiomiesięcznego Marcinka nawet nie wiedzieli, że spodziewają się dziecka. Porzucili go od razu po urodzeniu, a on w ciężkim stanie trafił do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Chociaż dla rodziców jego życie nie było ważne, lekarze je uratowali, a teraz mają nadzieje, że znajdzie się ktoś, kto go pokocha.Mama Marcinka trafiła do lekarza w Piotrkowie Trybunalskim z silnymi bólami brzucha. Okazało się, że jest w ciąży, o czym kompletnie nie wiedziała. Dziecko urodziło się niespodziewanie...