Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Przedszkolak > To najlepszy plac zabaw w Warszawie. Atrakcje dla dzieci kosztowały 8 milionów złotych
Marta Uler
Marta Uler 08.07.2024 07:45

To najlepszy plac zabaw w Warszawie. Atrakcje dla dzieci kosztowały 8 milionów złotych

plac zabaw w Parku Ujazdowskim
Fot. zzw.waw.pl

Lato w mieście też ma swój urok. Naprawdę nie trzeba wyjeżdżać za granicę, ani nawet nad morze czy w góry. Moc atrakcji mamy często na wyciągnięcie ręki we własnej miejscowości. Jeśli chodzi o dzieci, one najlepiej bawią się na placach zabaw.

Najlepszym placem zabaw w stolicy okrzyknięto właśnie ten w Parku Ujazdowskim. Są tam zjeżdżalnie, huśtawki, tunele, kryjówki, mnóstwo miejsc, po których można się wspinać, na których można skakać i gdzie da się ganiać.

Ulubiony plac zabaw warszawiaków

Współczesne place zabaw są świetnie wyposażone, kolorowe, ciekawie zaprojektowane, a do tego bezpieczne. To idealne miejsca do zabawy, a doceniamy je przede wszystkim wtedy, kiedy nie za bardzo możemy zapewnić dzieciom inne atrakcje, takie, jak np. wyjazd na wakacje. Poza czasem urlopowym warto korzystać z tych miejsc.

A gdzie jest najlepsza zabawa? To postanowiło sprawdzić Radio Eska. Przeprowadziło głosowanie wśród warszawiaków w sprawie najfajniejszego stołecznego placu zabaw. Bezkonkurencyjny okazał się plac zabaw w Parku Ujazdowskim. I nic dziwnego, jest naprawdę wyjątkowy.

Ranking stołecznych placów zabaw

Jak podaje serwis, w rankingu oceniano 10 najpopularniejszych warszawskich placów zabaw. W głosowaniu wzięło udział 400 osób, a oto jak rozkładały się ich głosy:

1. Plac zabaw w Parku Ujazdowskim – 69 głosów,

2. Wodny plac zabaw w Wawrze (ul. Starego Doktora 1) – 67 głosów,

3. Warszawska Strefa Rodziny przy Multimedialnym Parku Fontann – 51 głosów,

4. Plac zabaw w parku Przy Bażantarni – 42 głosy,

5. Piracki plac zabaw nad Balatonem – 38 głosów,

6. Plac zabaw Park Jurajski na Ursynowie –29 głosów,

7. Plac zabaw w Centrum Lokalnym Kamionek – 25 głosów,

8. Plac zabaw dla dzieci słabowidzących (ul. Pruszyńskiego 3) – 24 głosy,

9. Plac zabaw Alicji w Krainie Czarów – 18 głosów,

10. Leśny plac zabaw (ul. Pilawska) – 12 głosów.

Plac zabaw w Parku Ujazdowskim

Plac zabaw w Parku Ujazdowskim obfituje w bogatą ofertę urządzeń zabawowych dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Są tu tunele, piaskownice, pajęczyny do wspinaczki, huśtawki, mostki zawieszane czy zjeżdżalnie. Teren placu jest ciekawie ukształtowany, znajdziemy w nim różnego rodzaju nawierzchnie, zarówno piaskowe, żwirowe, jak i gumowane. Jest gdzie się ganiać, można się wspinać, bujać, zjeżdżać i robić wszystko, na co tylko ma się ochotę.

Warto tu dodać, że ten plac zabaw ma nieco burzliwą historię. Choć otworzono go w 2019 r., wkrótce potem dopatrzono się pewnych usterek, ale wykonawca odmówił naprawy w ramach gwarancji. Ogłaszano więc kolejne przetargi na remont i w końcu udało się – za trzecim razem.

"Wykonawca prac remontowych został wyłoniony w czerwcu 2023 r. po dwóch nieudanych przetargach. W trakcie realizacji prac pojawiła się potrzeba dodatkowej wymiany niektórych elementów drewnianych czy lin w odwróconym linarium. Postanowiliśmy także wykonać niezbędne prace na kilku urządzeniach, co w przyszłości wpłynie na sprawniejsze prace konserwacyjne. Urządzenia i nawierzchnie na placu zabaw zostały sprawdzone przez firmę zewnętrzną, która zatwierdziła efekty prac nowym certyfikatem bezpieczeństwa" – napisano w komunikacie warszawskiego Zarządu Zieleni.

Uwzględniając remonty, do tej pory plac zabaw, kosztował 8 milionów złotych. Tym bardziej warto go odwiedzić!

Zobacz także:

To nie all inclusive za granicą, tylko polska Strzeniówka. Tu popływasz, zagrasz w piłkę i dobrze zjesz

Place wodne dla dzieci w Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Jak je znaleźć?

To nie powinno się znaleźć w żadnym żłobku, ani przedszkolu! A jest w prawie każdym

Powiązane
Był sobie kot
"Był sobie kot" już w kinach. Świetna zabawa dla całej rodziny
Karol Strasburger
Pokręcony quiz z pytaniami z "Familiady". Zgadniesz, jak odpowiedzieli ankietowani?