portalparentingowy.pl
Matka z synem

fot. Nicolesy, canva.com

Triki, które powinna znać każda mama

7 Października 2021

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Udostępnij:

Bycie rodzicem nie jest łatwe. Trzeba umiejętnie balansować między wychowaniem dziecka, dbaniem o dom i pracą. Rodzice jednak kombinują, jak mogą. Poznajcie trzy triki, które pomogą wam ułatwić sobie życie.

Każdy rodzic wie, że uspokojenie dziecka, skłonienie go do jedzenia wykonania jakiejś czynności zakrawa czasem o cud. Maluchy rozrabiają, a ich opiekunowi starają się panować nad chaosem w domu. Oto trzy triki, które zadowolą zarówno rodziców, jak i dzieci!

Przedłużenie kranu

Ten trik przyda się wszystkim, rodzicom, których dziecko nie dosięga do kranu podczas mycia rączek. Pomoże ten poradzić sobie z problemem nadmiernego rozpryskiwania wody przez maluchy. Wystarczy przedłużyć kran... butelką po wodzie! Może to być również butelka po czymś innym. Wystarczy, że rozetniemy ją na pół wzdłuż wysokości. Jedną połówkę doczepiamy do końcówki kranu i tworzymy w ten sposób idealny lejek. Jeśli nie chcemy wszystkiego wykonywać samodzielnie, może skorzystać z gotowym przedłużaczy kranu. Można takie znaleźć w sklepach lub internecie. Wasze dziecko już nie będzie miało problemów z umyciem rąk!

Warzywa na słodko

Ten sposób wielu rodzicom może nie przypaść do gustu. Polega on na oblaniu, obsypaniu lub udekorowaniu warzyw czymś słodkim. Nie jest to trik idealny, gdyż przyzwyczaja dziecko do jedzenia cukru. Z drugiej strony może nam pomóc zwalczyć opory niejadka i przekonać go zjedzenia brokułów. Lepiej nie nadużywać tego triku, ale warto spróbować.

Mniej kontrowersyjnym sposobem na przekonanie dziecka do jedzenia warzyw jest ułożenie ich w atrakcyjny sposób. Może do być jakiś kształt lub mała budowla. Zajmie to trochę czasu, ale na pewno przekona nasze maluchy!

Hamak pod stołem

To coś, co zajmie nasze rozbrykane dzieci na dłuższą chwilę. W końcu każdy uwielbia się huśtać na hamaku. Wystarczy wziąć prześcieradło lub inny kawałek większego materiału i mocno zawiązać wokół stołu. Pod meblem zostawiamy trochę luzu tak, aby dziecko mogło spokojnie się położyć. Uważajmy jednak, aby supeł był wystarczająco mocno, a dziecko nie było za duże. W innym wypadku może to się skończyć bolesnym upadkiem. Hamak pod stołem na pewno zajmie czymś maluchy i da nam chwilę dla siebie.

Anna Lewandowska

Anna Lewandowska z córką w Warszawie, wyglądają pięknie

CZYTAJ DALEJ

Inne przydatne triki

Istnieje jeszcze wiele innych trików, które mogą nam się przydać w zmaganiach z dziećmi. Jeśli chcemy je czymś zająć, możemy podarować im kartonowe pudełko do malowania. Dla rodziców z większą przestrzenią świetnie sprawdzi się dmuchany basen zamiast kojca. Zagwarantuje on, że maluch będzie miał więcej miejsca do zabawy. Innym pomysłem jest makaron do pływania pod prześcieradłem na krańcu łóżka, Dzięki niemu niemowlę nie spadnie na ziemię podczas snu.

Czy zdałbyś kartkówkę z polskiego? Sprawdź swoją wiedzę na temat lektur szkolnych

Pytanie 1 z 5

Która z tych bohaterek miała rude włosy?

Źródło: megamamy.pl

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Uczniowie boją się włączać kamerki podczas lekcji. Czy są obowiązkowe podczas zajęć?

  • Zaczęła karmić dziecko w czasie zakupów. Reakcja klientów zaskoczyła kobietę

  • Kiedy starsi uczniowie wrócą do szkół? Ministerstwo Edukacji musiało zmienić swój planMartyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Dziecko

Produkty, których nie powinny jeść małe dzieci. Mogą im bardzo zaszkodzić

Czytaj więcej >

Dziecko

Wymagania przed I Komunią Świętą. Dzieci czeka mnóstwo nauki

Czytaj więcej >

Dziecko

Tylko u nas: Jak wygląda praca niani w Polsce? "Nie jest to praca dla każdego"

Czytaj więcej >

Dziecko

Niezwykła więź niemowlaka z psem. Nagranie zachwyca internautów

Czytaj więcej >

Dziecko

On jest z Azji, ona z Afryki. Widok ich córki wywołuje zachwyt

Czytaj więcej >
Nagranie

Dziecko

Córka poinformowała tatę o dziwnym zachowaniu mamy. Zamontował ukrytą kamerę, żeby poznać prawdę

Czytaj więcej >