portalparentingowy.pl
Rączka dziecka canva PRO

fot. Artsiom Malashenko, canva.com

Zbiórka dla opiekunów dzieci z niepełnosprawnością. "Madko Polko, przepuść na głupoty!"

13 Maja 2022

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Udostępnij:

Trwa nietypowa zbiórka dla rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnością pt. "Madko Polko, przepuść na głupoty!". Akcję rozpoczęła w sieci Amanda Waliszewska, znana jako Hakierka. Zebrane pieniądze mają odciążyć osoby będące w potrzebie i pozwolić im zaznać trochę radości.

Autorka zbiórki postanowiła pomyśleć o osobach, które poświęcają swoje życie opiece dziecka z niepełnosprawnością. Jak stwierdziła, jest to ogromny wysiłek fizyczny, psychiczny i finansowy. Właśnie dlatego zebrane pieniądze mają być przeznaczone wyłącznie "do sprawiania przyjemności".

Trwa zbiórka "Madko Polko, przepuść na głupoty!"- Nikt na to nie zasługuje. Z pewnością nie osoby, które zmuszone są poświęcić swoje życie, zdrowie, dobrostan psychiczny czy karierę na rzecz opieki nad chorym dzieckiem. Nie ma w tym nic wzniosłego. To ogromny wysiłek fizyczny, psychiczny i finansowy. Ta zbiórka ma na celu przynajmniej minimalnie podnieść te osoby na duchu. Zbieramy hajs dla osób, które na co dzień zajmują się osobą (dzieci pewnego dnia również stają się dorosłymi) z niepełnosprawnością, aby te mogły to przehulać na SPA, koncert, spływ kajakowy, paznokcie, longboard czy pozłacaną figurkę Pikachu. Bez oceny zasadności, im mniej potrzebne, tym lepiej. Te pieniądze są wyłącznie przeznaczone do sprawiania przyjemnościprzyjemności — czytamy w opisie zbiórki.

Akcja została zorganizowana przez Amandę Waliszewską, znaną w sieci jako Hakierka. Obecnie spełniono 50 proc. celu, czyli 79 304 zł z 157 000 zł. Waliszewska nie zamierza zaglądać do portfela opiekunom osób niepełnosprawnych i rozliczać ich z każdej złotówki. Chce, by zaznali trochę szczęścia i odetchnęli w trudnym życiu.

Teściowa z dziećmi

Teściowa nie miała pojęcia, że jest nagrywana. Kamera zarejestrowała niebezpieczną sytuację

CZYTAJ DALEJ

Nietypowa zbiórka

Amanda Waliszewska zdradziła w rozmowie z RMF24, skąd wziął się pomysł na zbiórkę. Stwierdziła, że ludzie często oceniają status majątkowy rodziców czy opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Ona sama nie chce tego robić. Zamierza przeznaczyć zebraną kwotę osobom, które zapragną odpocząć psychicznie.

- To była bardzo spontaniczna decyzja. Jestem koleżanką Magdaleny Jutrzenki, znanej z tego, że jako pierwsza osoba zebrała 9 milionów złotych na leczenie swojego synka z rdzeniowym zanikiem mięśni w Stanach Zjednoczonych. Oglądałam jej perypetie związane z rozliczaniem, że ludzie patrzyli, jak dziecko jest ubrane, gdzie jeżdżą na wakacje i że ją to przerasta. Mimo dobrej pracy wydatki na dziecko z niepełnosprawnością są ogromne. Pod jednym z jej postów na Instagramie napisałam, że marzy mi się taka zbiórka "na głupoty" i wiele osób napisało, że chętnie by się dorzuciło — wyjaśniła.

Zachęcamy do udziału w zrzutce! Autorka zapewnia, że im więcej pieniędzy zostanie zebranych, tych więcej "madek" uda się rozpuścić.

nd3000, canva.com

Błędy, których rodzice po kilku latach żałują najbardziej. Lepiej opamiętać się w porę

Czas tak szybko płynie, a dzieci dorastają. Często dopiero po latach rodzice zauważają, że poświęcili im za mało czasu, za mało z nimi rozmawiali, a teraz nawet nie mają zdjęć, żeby powrócić do tamtych chwil... Warto przeczytać, czego najczęściej żałują rodzice i nie uczyć się na własnych błędach.

Zobacz galerię >

Czy dobrze znasz się na dzieciach? Ten quiz wyjaśni wszystkie wątpliwości!

Pytanie 1 z 10

Na czym polega zespół Angelmana?

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

  • Kim jest gwiezdne dziecko? Tajemnicze określenie skrywa wielką tragedię

  • Nadzwyczaj inteligentne dziecko rozpoznasz po 5 cechach

  • Kiedy zaczynają się wakacje 2022? Za chwilę uczniowie zakończą rok szkolny

Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Zdrowie

Eko menstruacja? Koniec ery jednorazowych produktów higienicznych!

Czytaj więcej >

Zdrowie

Zdrowe nawyki żywieniowe — jak przekazywać je dziecku od najmłodszych lat?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Problemy z jedzeniem u dzieci w wieku przedszkolnym

Czytaj więcej >

Zdrowie

Zanieczyszczenie toksynami dotyczy także organizmów naszych dzieci. Czas na rewolucję w myśleniu!

Czytaj więcej >

Zdrowie

Na ciele chłopca pojawiła się dziwna wysypka. Kilka godzin później wylądował w szpitalu

Czytaj więcej >

Zdrowie

Food chaining — sprawdzona metoda na niejadka

Czytaj więcej >