Co się dzieje z nakrętkami, które zbierane są na cele charytatywne? Każdy choć raz zadał sobie to pytanie, pakując do toreb nakrętki od wody, oranżady i innych napojów, kiedy dziecko ogłosiło, że ma przynieść takowe do szkoły.Teraz sprawa komplikuje się jeszcze bardziej. Bo od 1 lipca wszystkie plastikowe nakrętki do butelek i kartonów muszą być przytwierdzone na stałe. Mały plastikowy korek, a tyle emocji. Wystarczy zobaczyć filmiki w mediach społecznościowych, na których ludzie… walczą z nakrętkami.
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku akcję wspierają znane osoby i influencerzy. Jedną z nich jest Mama Ginekolog, która także postanowiła założyć wirtualną skarbonkę.Lekarka zaprasza swoich obserwatorów do wpłacania datków. I chociaż cel jest szczytny, a intencje szlachetne, sam sposób, w jaki próbuje ich zachęcić, wywołał w sieci nie lada burzę. Internauci postanowili dobitnie dać jej znać, co myślą na ten temat.
Trwa nietypowa zbiórka dla rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnością pt. "Madko Polko, przepuść na głupoty!". Akcję rozpoczęła w sieci Amanda Waliszewska, znana jako Hakierka. Zebrane pieniądze mają odciążyć osoby będące w potrzebie i pozwolić im zaznać trochę radości.Autorka zbiórki postanowiła pomyśleć o osobach, które poświęcają swoje życie opiece dziecka z niepełnosprawnością. Jak stwierdziła, jest to ogromny wysiłek fizyczny, psychiczny i finansowy. Właśnie dlatego zebrane pieniądze mają być przeznaczone wyłącznie "do sprawiania przyjemności".
Dwie kobiety z Wałbrzycha zorganizowały zbiórkę pieniędzy "dla przyszłej mamusi", na którą darczyńcy wpłacili łącznie 22 183 zł. Jedna z nich rzeczywiście była w ciąży, ale dziecko oddała zaraz po urodzeniu, a pieniądze przeznaczyła na zupełnie inny cel. Jak podaje "fakt.pl", walczący z przestępczością gospodarczą policjanci z Wałbrzycha postawili zarzut oszustwa dwóm zatrzymanym kobietom w wieku 21 i 31 lat, które zorganizowały w sieci fałszywą zbiórkę pieniędzy. Sytuacja ta pokazuje, że powinniśmy zachować czujność, zanim postanowimy wpłacić datek na jakąś zbiórkę, a szczególnie organizowaną w Internecie.