Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > W tym roku czeka nas podwójna majówka. Pora wypełnić wniosek urlopowy

W tym roku czeka nas podwójna majówka. Pora wypełnić wniosek urlopowy

ognisko
Fot. Unsplash/Daiga Ellaby

W tym roku uczniowie mają powody do zadowolenia. Okazuje się, że w maju będą mieli więcej laby, niż w pozostałych miesiącach. Idealnie, żeby skorzystać z wiosennej pogody.

Boże Ciało wypada na 30 maja, czyli czekają nas aż dwie długie majówki. Uczniowie będą wypoczywać, ale dorośli też mają szanse na dwa długie weekendy. Wystarczy wziąć dwa dni wolnego, by w maju leniuchować przez 9 dni!

Dwie majówki 2024

W tym roku maj obfituje w wolne dni i okazje do wypoczynku. Długi weekend majowy jest wyjątkowo długi. 1 maja wypada we środę, 3 w piątek. Wystarczy wziąć wolne w czwartek, 2 maja, by cieszyć się pięcioma dniami niczym niezakłóconej laby i wypoczynku.

Kolejną okazją do leniuchowania jest zawsze weekend po Bożym Ciele. W tym roku przypada w maju. Jak zawsze jest to czwartek, więc jeden dodatkowy dzień wolny w piątek gwarantuje długi weekend. To daje nam kolejne cztery dni wolnego, jedzenia pyszności i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Kasia (20).jpg
Fot. Pixabay/sabinevanerp

Kiedy Boże Ciało w 2024

Boże Ciało to święto ruchome, zależne od terminu Wielkanocy. W tym roku przypada dość wcześnie, bo już 30 maja. To świetna okazja do przedłużenia sobie wypoczynku. Wystarczy dobrać wolny piątek 31 maja, żeby cieszyć się długim weekendem.

Boże Ciało to dzień ustawowo wolny do pracy. Dzień później, w piątek 31 maja, uczniowie także mają wolne od szkoły, ponieważ jest to zazwyczaj tak zwany dzień dyrektorski.

Uczniowie w maju się nie napracują

Dla maturzystów i ósmoklasistów maj to bardzo stresujący miesiąc. Okres wytężonej pracy i nerwów. Pozostali uczniowie wręcz nie mogą się go doczekać. Wystarczy zerknąć w kalendarz, by okazało się, że maj jest dla nich miesiącem laby.

Poza długim weekendem 1-5 maja i dwoma dniami wolnego z okazji Bożego Ciała, uczniowie mają wolne także w czasie egzaminów.

Szkoły podstawowe będą organizować tylko zajęcia opiekuńcze przez trzy dni od 14 do 16 maja, kiedy odbywają się egzaminy ósmoklasistów. Terminy matur obowiązkowych w tym roku przypadają na 7-9 maja. Wtedy mogą leniuchować licealiści i uczniowie techników. W sumie w maju dzieci będą miały aż 8 dodatkowych dni wolnych od nauki.

Zobacz także:

Zagadka matematyczna z 1953 roku. Niewiele osób na świecie ją rozwiązało

Absurd! Nauczyciel musi zapłacić 1 milion złotych kary za udzielanie korepetycji

Szkoły wymagają tego od rodziców, ale to niezgodne z prawem. Prawnik nie ma wątpliwości