Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dni Wolne

Dni Wolne

uczniowie
21.05.2024 11:44 MEN ogłosiło harmonogram szkolny 2024/2025. Uczniowie dłużej poczekają na wakacje

Jeszcze nie skończył się bieżący rok szkolny, a już wiadomo, jaki "rozkład jazdy” czeka uczniów z przyszłym roku. Na stronie Ministerstwa edukacji Narodowej opublikowano harmonogram na rok szkolny 2024/2025.Wiadomo już, kiedy wypadną ferie świąteczne oraz zimowe, ile będzie długich weekendów, a także – kiedy zaczną się przyszłe wakacje. Kto lubi robić dalekosiężne plany, może już zaczynać!

biegnące dzieci
11.05.2024 09:23 Tyle dni zostało do końca roku szkolnego. W tym roku nauki już nie będzie

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Uczniowie już się cieszą i nic dziwnego, na pewno potrzebują wakacyjnego wytchnienia. Chociaż trzeba przyznać, że tak naprawdę w drugim semestrze za bardzo się nie przemęczali.Tuż po feriach były rekolekcje, potem Wielkanoc, zaraz potem majówka. Teraz trwają matury, w czasie których młodsi uczniowie szkół średnich mają wolne. Do wakacji jeszcze półtora miesiąca, ale tak naprawdę za dużo nauki już nie będzie.

wolne od szkoły w maju
14.04.2024 09:05 W maju rodzice się wściekną. Szkoły prawie w ogóle nie będą działać

Ten rok szkolny jest całkowicie wyjątkowy pod względem ilości dni wolnych. Dzieci nie posiadają się z radości, że mają aż tyle laby. Za to rodzice wcale się nie cieszą, bo zamknięta szkoła oznacza dla nich konieczność zorganizowania opieki nad dzieckiem. W maju będą mieli tutaj niemały problem.W maju w roku szkolnym 2024/2025 właściwie nie będzie kiedy się uczyć. Wolnych dni w tym miesiącu będzie aż 19! Na szczęście całkiem inaczej prezentuje się czerwiec, bo z racji wyjątkowo wczesnego Bożego Ciała, w tym miesiącu wolnego nie będzie wcale.

dzień wolny 15 października
05.04.2024 18:49 Szykuje się nowe święto państwowe. Zdziwisz się, co będzie upamiętniać

Wygląda na to, że będziemy mieli nowe święto państwowe. Dzień Społeczeństwa Obywatelskiego ma być obchodzony 15 października, na pamiątkę rekordowej frekwencji w wyborach parlamentarnych w 2023 roku. Czy będzie to kolejny dzień wolny od pracy?Agnieszka Buczyńska, ministra ds. społeczeństwa obywatelskiego, zapowiada niezwłoczne działania w tej sprawie. Pomysł pojawił się już w styczniu, jak informowała gazeta "Rzeczpospolita". Nowe święto państwowe nie wszystkim się jednak podoba.

ognisko
05.03.2024 15:58 W tym roku czeka nas podwójna majówka. Pora wypełnić wniosek urlopowy

W tym roku uczniowie mają powody do zadowolenia. Okazuje się, że w maju będą mieli więcej laby, niż w pozostałych miesiącach. Idealnie, żeby skorzystać z wiosennej pogody.Boże Ciało wypada na 30 maja, czyli czekają nas aż dwie długie majówki. Uczniowie będą wypoczywać, ale dorośli też mają szanse na dwa długie weekendy. Wystarczy wziąć dwa dni wolnego, by w maju leniuchować przez 9 dni!

Wielki Piątek 2024 wolny od pracy
29.02.2024 11:08 Wielki Piątek dniem wolnym od pracy. "To bardzo dobry pomysł”

Wielki Piątek 2024 powinien być dniem wolnym od pracy. Skoro mamy wolne w Poniedziałek Wielkanocny, to czemu nie w Wielki Piątek? To również niezwykle ważny dzień tych świąt i powinien być należycie obchodzony – takie jest stanowisko Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.W wielu firmach już teraz jest tak, że pracodawcy dają w tym dniu wolne swoim pracownikom, bądź skracają godziny pracy. W końcu są święta i na ludzi czeka w domach wiele obowiązków. Wielki Piątek wolny od pracy praktycznie nic tu nie zmieni.

rodzina
22.01.2024 10:35 Takie „wakacje” przypadają raz na pięć lat! Wystarczy wziąć 3 dni wolnego

Podpowiadamy, jak zaplanować wolne dni, aby już na wiosnę cieszyć się małymi wakacjami. Jeżeli dobrze wybierzesz daty, będziesz się mieć aż 9 dni urlopu!W rok szkolnym 2023/2024 wolnych dni nie brakuje, ale większość z nich dotyczy tylko dzieci. Ten wiosenny urlop może wykorzystać prawie każdy dorosły, o ile odpowiednio wcześniej zgłosi w swojej pracy, kiedy chce mieć wolne.

2 stycznia wolny od pracy
31.12.2023 13:08 2 stycznia dniem wolnym od pracy! Premier zdecydował

Donald Tusk zdecydował - 2 stycznia będzie dniem wolnym od pracy. Nie wszyscy jednak będą mogli się z niego cieszyć. A co ze szkołami? 

Kalendarz
02.02.2022 01:00 Dni wolne od szkoły w 2022 roku. Kiedy?

Pod względem dni wolnych rok 2022 będzie dla uczniów wyjątkowo łaskawy. Terminy świąt ustawowych zagwarantują młodzieży chwilę oddechu i pozwolą im odpocząć od ciągłej nauki. Zdradzamy, kiedy szkoły będą zamknięte.Wszyscy uczniowie z wytęsknieniem czekają na dni wolne od pracy. W roku 2022 ich terminy mogą młodych zadowolić. Warto już zaplanować swój wypoczynek.