portalparentingowy.pl
Czarnek Przemysław

Fot: Beata Zawadzka/East News

Ważny komunikat ministra edukacji dla uczniów. Chodzi o Laboratoria Przyszłości

22 Listopada 2021

Autor tekstu:

Wioleta Piróg

Udostępnij:

- Musimy szukać u dzieci talentów, pokazywać im różne kierunki rozwoju i w ten sposób przygotowywać do rynku pracy - powiedział Minister Przemysław Czarnek, odnośnie rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

Minister Edukacji i Nauki przekazał komunikat dotyczący rządowego programu Laboratoria Przyszłości, w ramach którego wszystkie szkoły w Polsce mogą otrzymać wsparcie finansowe na doposażenie i wyposażenie pracowni w szkołach. Termin składania wniosków w Programie Laboratoria Przyszłości został przedłużony do 30 listopada!

Laboratoria Przyszłości

Minister Czarnek w Lublinie mówił, że dzięki programowi Laboratoria Przyszłości uczniowie mają mieć możliwość jeszcze w szkole podstawowej odkrywania swoich talentów. W konsekwencji będą mogły je rozwijać i wypełniać zmienny rynek pracy.

- Musimy szukać u dzieci talentów, pokazywać im różne kierunki rozwoju i w ten sposób przygotowywać do rynku pracy. Stąd nasze programy takie jak Laboratoria Przyszłości, aby zapewnić szkołom nowoczesny sprzęt, czy branżowe centra umiejętności - mówił szef MEiN.

Pusta klasa

Nauka zdalna i stacjonarna w Polsce. Jest decyzja

CZYTAJ DALEJ

Dla kogo projekt Laboratoria Przyszłości?

Celem programu jest budowanie wśród wszystkich uczniów szkół podstawowych kompetencji przyszłości z tak zwanych kierunków STEAM, poprzez wsparcie finansowe placówek. W ramach inicjatywy szkoły mogą otrzymać dofinansowanie na zakup wyposażenia technicznego (np. aparatów fotograficznych, drukarek 3D, laptopów) koniecznego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Laboratoria Przyszłości skierowane są dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce. W pierwszej kolejności do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego oraz publicznych szkół artystycznych podstawowych, a w następnej kolejności do niepublicznych szkół podstawowych.Czego nie podawać dzieciom? Lista zakazanych produktów

Slajd 1 z 5

Grzyby leśne

Zwykle rodzice uważają, że grzyby są zbyt ciężkostrawne i nie powinno się ich podawać dzieciom. Jest w tym ziarenko prawdo. Przed 11 miesiącem życia dziecko nie powinno być karmione potrawami opartymi na grzybach. Po minięciu tego okresu można do ich diety powoli wprowadzać grzyby hodowlane jak pieczarki czy boczniaki. Jednak z grzybami leśnymi lepiej poczekać trochę dłużej. Specjaliści radzą, by wprowadzać je do diety dopiero po 12 roku życia. Wcześniej ich organizm może nie poradzić sobie z ewentualnymi zatruciami.

Cofnijmy się do przeszłości. Jak dobrze znasz się na bajkach?

Pytanie 1 z 3

W jakiej bajce główną bohaterką jest Tosia?

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: laboratoriaprzyszlosci.edu.pl, radiolublin.pl

Wioleta PirógAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Szkoła

Co zrobić kiedy dziecko nie chce chodzić do szkoły? Istnieje skuteczny sposób

Czytaj więcej >

Szkoła

Ministerstwo ogłosiło. Ważne rekomendacja dla szkół ws. nauki stacjonarnej

Czytaj więcej >

Szkoła

Czarnek wyjawił, co powinny zrobić dzieci, aby dostąpiły zbawienia

Czytaj więcej >
Szkoła

Szkoła

Ministerstwo edukacji wydało komunikat ws. funkcjonowania przedszkoli i szkół w Polsce

Czytaj więcej >

Szkoła

Apel wiceprezydent stolicy. Będą zmiany w szkołach?

Czytaj więcej >

Szkoła

Nauka zdalna w Polsce. Minister edukacji przekazał wieści

Czytaj więcej >