Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Wiceminister ogłosił powrót nauki zdalnej
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 07.12.2021 01:00

Wiceminister ogłosił powrót nauki zdalnej

szkoła
klasa

7 grudnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, wiceministra Waldemara Kraski i zastępującego głównego inspektora sanitarnego Krzysztofa Saczka. Zapowiedzieli nowe obostrzenia związane z rosnącą falą zakażeń koronawirusem. Wspomnieli o nauce zdalnej.

Przedstawiciele rządu zapowiedzieli zmiany w organizacji zajęć szkolnych pod koniec roku 2021. Wbrew wcześniejszym zapewnieniom, uczniowie mogą spodziewać się nauki zdalnej.

Uczniowie przejdą na nauczanie zdalne

- Chcemy nieco wydłużyć nieobecność dzieci w szkołach. Od okresu przedświątecznego do 9 stycznia wprowadzamy naukę zdalną w szkołach. Intencją jaką chcemy osiągnąć jest wydłużenie okresu, kiedy nie dochodzi do transmisji wirusa, interakcji między dziećmi — przekazał minister zdrowia. Tylko dzisiaj resort poinformował o 19 336 zakażeniach i 504 zgonach. Według przedstawicieli rządu obostrzenia są konieczne. Nie tylko uczniowie muszą być na nie gotowi. Wiceminister Waldemar Kraśko zapowiedział zwiększenie restrykcji w całym kraju.

- Od 15 grudnia obniżamy limity do 30 proc. w restauracjach, barach i hotelach, kinach, teatrach, obiektach sportowych i sakralnych. Zwiększenie tego limitu może nastąpić tylko dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę — powiedział. Ponadto zamknięte zostaną dyskoteki i kluby, a w kinach będzie obowiązywał zakaz konsumpcji.

Nauka zdalna w szkołach

Minister został zapytany również o organizację zajęć w przedszkolach.

- Będą otwarte — odpowiedział rzecznik ministerstwa.

Za to uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą szykować się na nauczanie online. Wejdzie ono w życie już 20 grudnia.

- Zdecydowaliśmy się, żeby te kilka dni, które poprzedzają ferie świąteczne, od 20 do 23 grudnia, ale także okres postferyjny, kiedy mamy święto Trzech Króli, będzie z nauką zdalną — mówił szef resortu zdrowia. Rządzący wielokrotnie namawiali Polaków do szczepień. Tym razem zamierzają podjąć poważniejsze kroki. Wybrane grupy zawodowe będą musiały obowiązkowo przyjąć szczepienie. Wśród nich są nauczyciele.

- Będziemy chcieli od 1 marca wprowadzić obowiązkowe szczepienia w grupach takich jak medycy, nauczyciele, służby mundurowe.

Źródło: polsatnews.pl

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy: