Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Zadanie domowe 8-latka przerosło nawet rodziców. Internauci głowią się nad rozwiązaniem zagadki
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 07.02.2022 01:00

Zadanie domowe 8-latka przerosło nawet rodziców. Internauci głowią się nad rozwiązaniem zagadki

Sala lekcyjna
fot. Arthur Krijgsman z Pexels, canva.com

"Odczytaj godziny na zegarach. Wskaż ten, który nie pasuje do pozostałych" - pozornie banalne zadanie z podręcznika dla 8-latka sprawiło, że rodzicom zjeżyły się włosy na głowie. Zagadka szybko znalazła się w centrum zainteresowania internautów.

Okazało się, że dorośli ludzie nie radzą sobie z poleceniem z podręcznika do podstawówki. Większość z nich stwierdziła, że zadanie zostało po prostu źle sformułowane.

Zadanie domowe 8-latka przerosło dorosłych

Karty matematyczne "Nowi tropiciele" Wydawnictwa Szkolnego i Matematycznego okazały się zbyt skomplikowane nawet dla dorosłych. W książce dla dzieci znalazło się pozornie banalne zadanie z zegarami. Jednak odpowiedź na nie nie jest taka oczywista.

- Odczytaj godziny na zegarach. Wskaż ten, który nie pasuje do pozostałych, i go przekreśl — czytamy w poleceniu.

Internauci głowią się nad rozwiązaniem

Na grafice widzimy cztery proste zegary. Według autorów zadania jeden z nich nie pasuje do pozostałych. Tutaj właśnie zaczyna się problem. Nawet dorośli nie potrafią ustalić, o który chodziło twórcom kart matematycznych.

W sieci rozpoczęła się dyskusja. Internauci prezentowali różne sposoby na rozwiązanie zadania. Nie wiadomo jednak, czy któryś z nich przypadłby do gustów autorom polecenia.

- 10:45, bo jako jedyny wskazuje godzinę przed lub 17:15, bo jako jedyny wskazuje godzinę po południu. Zależy jakie kryterium zostało przyjęte. Niestety w zadaniu nie ma tego określonego, wiec obie odpowiedzi powinny być uznane za prawidłowe. Polecenie jest źle skonstruowane.

- Nie pasuje pierwszy - wskazuje 5 z minutami. Kolejne wskazują godziny następujące po sobie, czyli 9,10, 11 (minuty są tu najmniej istotne).

- Trzeci zegar, który wskazuje czas "przed". Pozostałe czas "po" godzinie. Trzeba umieć rozwiązywać rebusy i krzyżówki — czytamy.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: edziecko.pl

Tagi: Szkoła