Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > Zdziwienie na porodówce. Urodziło się dziecko ważące prawie 7 kilogramów
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 04.11.2021 01:00

Zdziwienie na porodówce. Urodziło się dziecko ważące prawie 7 kilogramów

Niemowlak
fot. facebook.com/CherralMitchell

Alph to trzeci co do wielkości noworodek w Wielkiej Brytanii. Po urodzeniu ważył ponad 6 kg. 31-letnia Cherral Mitchell wywołała poruszenie w szpitalu, kiedy sprowadziła na świat jedno z największych dzieci w kraju. Położne nazwały chłopca "małym hipopotamem".

W czwartek 28 października w John Radcliffe Hospital w Oksfordzie urodził się Alph. Jego pojawienie się zszokowało wszystkich pracowników szpitala. Stwierdzili, że nigdy nie widzieli większego noworodka.

Urodziła gigantyczne dziecko

Cherral Mitchell zrobiła furorę w brytyjskich mediach. Jej przypadek opisał nawet dziennik "The Independent". Wszystko dzięki jej trzeciemu synkowi Alph'owi, który tuż po urodzeniu ważył 6,8 kg.

-  Nie sądziliśmy, że będzie tak duży. Wszyscy się śmiali, gdy zobaczyli jego główkę. Mój mąż powiedział: "o mój Boże, on jest masywny" - opowiedziała kobieta.

Alph wywołał w szpitalu niemałe poruszenie. Lekarze i położne zapewniali parę, że nigdy nie widzieli tak dużego noworodka. Dość szybko okazało się, że chłopiec przejdzie do historii Wielkiej Brytanii. Dziś jest trzecim co do wielkości noworodkiem urodzonym na Wyspach.

Dziecko nazwano "małym hipopotamem"

Gdy pracownicy szpitala zobaczyli chłopca, zaczęły żartobliwie nazywać go "małym hipopotamem". Jego rodzice musieli im przyznać rację. Rozmiary syna przebiły ich oczekiwania.

- Pielęgniarki powiedziały, że to największe dziecko, jakie do tej pory widziały – przyznała Cherral Mitchell.

31-latka ma już 3-letniego syna Lyona i dwie córki: 4-letnią Rogue-Angel i 10-letnią Twyla Bay. Waga wszystkich dzieci od początku mieściła się w normie, dlatego rozmiary Alpha były dla niej podwójnym zaskoczeniem. Do pobicia brytyjskiego rekordu brakowało chłopcu ok. 0,2 kg. Bowiem największym noworodkiem w historii Wielkiej Brytanii był Guy Carr, który urodził się w 1992. Drugie miejsce w rankingu zajął urodzony w 2013 George King.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy: