portalparentingowy.pl
Minister Zdrowia potwierdził otwarcie żłobków

.

Żłobki i przedszkola ponownie otwarte. Minister zdrowia podał datę

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

Minister zdrowia zabrał głos w sprawie obostrzeń po 19 kwietnia. W środę odbyło się spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym omawiano obecną sytuację w kraju. Adam Niedzielski przekazał, iż podjęto decyzję o ponownym otwa

Podczas swojego wystąpienia minister zdrowia podkreślił, że szczyt trzeciej fali koronawirusa, jeżeli chodzi o ilość zachorowań w ciągu doby już za nami. Niestety statystyki wciąż są wysokie, jednak widoczny jest wyraźny spadek. Z tego też względu zdecydowano się na zmiany w obostrzeniach.

Wiele rodzin z nadzieją czekało na wiadomość o otwarciu placówek dla najmłodszych. We wtorek profesor Magdalena Marczyńska po spotkaniu Rady Medycznej przyznała, iż otwarcie żłobków jest bardzo prawdopodobne. Teraz Adam Niedzielski potwierdził te przypuszczenia. 

Żłobki i przedszkola będą ponownie otwarte 

Minister Zdrowia Adam Niedzielski po zebraniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poinformował, że żłobki i przedszkola będą ponownie funkcjonowały od 19 kwietnia. 

Jest to fenomenalna wiadomość dla tysięcy rodziców z całej Polski. Wszystko dlatego, że ostatnio wprowadzone obostrzenia w wielu przypadkach doprowadziły do tego, że życie wielu rodzin wywróciło się do góry nogami. W internecie nie brakowało komentarzy pozostawionych przez rodziców, którzy byli załamani faktem, że nie będą mogli oddać swojego dziecka do żłobka lub przedszkola.

Szczególnie rodzice, którzy nie mogą pracować zdalnie, stanęli przed niezwykle trudną sytuacją. W końcu nie zawsze można oddać dziecko pod opiekę członka rodziny, a nie wszystkich stać na nianię. W takiej sytuacji wiele osób musiało brać specjalny urlop, aby móc zapewnić dzieciom bezpieczeństwo. U niektórych rodziców wręcz istniała obawa, że może to doprowadzić u nich do utraty pracy.

Na szczęście teraz już wiadomo, że od 19 kwietnia wracają normalne zajęcia w żłobkach i przedszkolach. Nie jest to jednak koniec, jeżeli chodzi o resztę obostrzeń. Minister zdrowia podkreślił podczas swojej wypowiedzi, że są to wyjątki i pozostałe ograniczenia nadal będą obowiązywać.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

  • Mama zrobiła swojej córce manicure

  • Dziewczynka jest oczarowana śpiewem mamy

  • Dlaczego lepiej nie podawać dziecku jajeczek wielkanocnych?

Źródła: konferencja

Podobne artykuły

Prezenty na chrzest

Dziecko

Jakie prezenty na chrzest?

Czytaj więcej >
Basen dla dziecka

Dziecko

Basen ogrodowy dla dzieci - jaki wybrać?

Czytaj więcej >
Pierwszy spacer

Dziecko

Kiedy na pierwszy spacer z noworodkiem?

Czytaj więcej >
psychiatria dziecięca

Dziecko

Z jakimi problemami mierzą się dziś dzieci? Rozmowa z Sarą Romską, autorką książki "Dzieci Psychiatryka"

Czytaj więcej >
pytanie na śniadanie

Dziecko

"Pytanie na śniadanie": wpadka programu w temacie o dzieciach

Czytaj więcej >
Huśtawka zarwała się pod 10-latką

Dziecko

Niebezpieczny wypadek w Nysie. Huśtawka zerwała się pod 10-latką

Czytaj więcej >