Minister Zdrowia potwierdził otwarcie żłobków
.
Karol Zaborowski - 14 Kwietnia 2021

Żłobki i przedszkola ponownie otwarte. Minister zdrowia podał datę

Minister zdrowia zabrał głos w sprawie obostrzeń po 19 kwietnia. W środę odbyło się spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym omawiano obecną sytuację w kraju. Adam Niedzielski przekazał, iż podjęto decyzję o ponownym otwarciu żłobków i przedszkoli.

Podczas swojego wystąpienia minister zdrowia podkreślił, że szczyt trzeciej fali koronawirusa, jeżeli chodzi o ilość zachorowań w ciągu doby już za nami. Niestety statystyki wciąż są wysokie, jednak widoczny jest wyraźny spadek. Z tego też względu zdecydowano się na zmiany w obostrzeniach.

Wiele rodzin z nadzieją czekało na wiadomość o otwarciu placówek dla najmłodszych. We wtorek profesor Magdalena Marczyńska po spotkaniu Rady Medycznej przyznała, iż otwarcie żłobków jest bardzo prawdopodobne. Teraz Adam Niedzielski potwierdził te przypuszczenia.

Żłobki i przedszkola będą ponownie otwarte

Minister Zdrowia Adam Niedzielski po zebraniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poinformował, że żłobki i przedszkola będą ponownie funkcjonowały od 19 kwietnia.

Minister edukacji o terminie powrotu do przedszkoli i szkół: ,,Zaczynamy od najniższych roczników''Minister edukacji o terminie powrotu do przedszkoli i szkół: ,,Zaczynamy od najniższych roczników''Czytaj dalej

Jest to fenomenalna wiadomość dla tysięcy rodziców z całej Polski. Wszystko dlatego, że ostatnio wprowadzone obostrzenia w wielu przypadkach doprowadziły do tego, że życie wielu rodzin wywróciło się do góry nogami. W internecie nie brakowało komentarzy pozostawionych przez rodziców, którzy byli załamani faktem, że nie będą mogli oddać swojego dziecka do żłobka lub przedszkola.

Szczególnie rodzice, którzy nie mogą pracować zdalnie, stanęli przed niezwykle trudną sytuacją. W końcu nie zawsze można oddać dziecko pod opiekę członka rodziny, a nie wszystkich stać na nianię. W takiej sytuacji wiele osób musiało brać specjalny urlop, aby móc zapewnić dzieciom bezpieczeństwo. U niektórych rodziców wręcz istniała obawa, że może to doprowadzić u nich do utraty pracy.

Na szczęście teraz już wiadomo, że od 19 kwietnia wracają normalne zajęcia w żłobkach i przedszkolach. Nie jest to jednak koniec, jeżeli chodzi o resztę obostrzeń. Minister zdrowia podkreślił podczas swojej wypowiedzi, że są to wyjątki i pozostałe ograniczenia nadal będą obowiązywać.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródła: konferencja

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News