portalparentingowy.pl
dziecko

Zostawiła dziecko szwagierki na ławce w parku. Przypomniała sobie po dwóch godzinach

29 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Basia Bujar

Udostępnij:

Powierzenie własnego dziecka pod opiekę obcej osobie to coś, czego obawia się każdy rodzic. Kobieta, która swoją historią podzieliła się w mediach społecznościowych, postanowiła uniknąć zagrożenia i poprosiła o pomoc przyszłą szwagierkę. Niestety to okazało się błędem. Kobieta, która wydawała się odpowiedzialna, zapomniała o dziewczynce i na dwie godziny zostawiła ją samą w parku. Niedługo później stwierdziła, że nie byłoby jej przykro, gdyby dziecko zostało porwane.

Historia matki, której dziecko zostało zostawione w parku, pojawiła się w mediach społecznościowych i już po chwili obiegła sieć. Trudno się dziwić – opowieść o roztargnionej szwagierce, która obiecała zająć się dziewczynką, powinna być przestrogą dla każdego rodzica. Wybór osoby opiekującej się dzieckiem to bowiem bardzo istotna rzecz.

przemysław-czarnek

Przemysław Czarnek ogłosił kolejne zmiany w polskim szkolnictwie. Obejmą nie tylko uczniów

CZYTAJ DALEJ

Dziecko na ławce w parku

Jak opisała kobieta, której słowa przytacza portal WP Parenting, pewnego dnia zarówno ona, jak i jej partner musieli stawić się w pracy. Z tego względu musieli znaleźć kogoś, kto pod ich nieobecność zaopiekowałby się ich córeczką. Z pomocą ruszyła ich przyszła szwagierka. Pamiętnego dnia zapięła dziewczynkę w foteliku i zabrała ją do parku na spacer.

W spacerze towarzyszył im także pies. Kiedy zwierzę zerwało się ze smyczy i oddaliło od swojej właścicielki, ta zostawiła fotelik z dziewczynką na ławce i rzuciła się w pogoń za pupilem. Wróciła po dziecko dopiero po dwóch godzinach. Gdy opowiedziała historię matce dziecka, kobieta była wściekła.

- Byłam wściekła, ale ulżyło mi, że nikt jej nie porwał. Mój mąż był tak zły, że od razu pobiegł do jej domu nawrzeszczeć na nią – pisała w social mediach.

„Chciałaby, żeby ktoś porwał wtedy moje dziecko”

Rozzłoszczona matka dziewczynki postanowiła na jakiś czas ograniczyć kontakt z nieodpowiedzialną narzeczoną brata. Niedługo po zdarzeniu otrzymała jednak zaproszenie na ich ślub. Gdy odmówiła udziału w uroczystości, odebrała telefon od przyszłej szwagierki. Usłyszała kilka nieprzyjemnych słów.

- Przyszła szwagierka zadzwoniła do mnie i szlochając, zwyzywała mnie oraz powiedziała, że jednak chciałaby, żeby ktoś porwał wtedy moje dziecko – wyznała.

Słowa przyszłej żony brata dały kobiecie do myślenia. Niedługo po rozmowie telefonicznej szwagierka postanowiła jednak przeprosić. Miała uznać, że zdarzenie w parku to był wypadek, a wypowiedziane do słuchawki słowa były wywołane stresem.

Mimo to mama dziewczynki nie obdarzyła jej ponownie zaufaniem, a przeżytą historią postanowiła podzielić się w social mediach. Internauci jednogłośnie podzielili jej zdanie i poradzili, by nie utrzymywała już zażyłych kontaktów z nieodpowiedzialną kobietą. Zgadzacie się z nimi?

Źródło: WP Parenting

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

  • W znanym produkcie dla dzieci był azbest. Firma wypłaci miliardy odszkodowania

  • Medyk ratował dziecko, które chciało odebrać sobie życie. Chwilę po wyjściu z sali zabiegowej, napisał wstrząsającą wiadomość

  • Jak wybrać kołyskę, aby dziecko miało z niej pożytek?

Czy dobrze znasz się na dzieciach? Ten quiz wyjaśni wszystkie wątpliwości!

Pytanie 1 z 10

Na czym polega zespół Angelmana?

Basia BujarAutor

Redaktor portalparentingowy.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Kobieta

Dziecko

Kobieta karmiła dziecko piersią w restauracji. Została wyrzucona z lokalu

Czytaj więcej >

Dziecko

Kupiła zestaw do sztucznego zapłodnienia. 9 miesięcy później urodziła "e-dziecko"

Czytaj więcej >
Zdjęcie ilustracyjne

Dziecko

Służby odnalazły dwoje dzieci w krzakach. To nie pierwszy taki przypadek

Czytaj więcej >

Dziecko

"Smartphone Pinky" - schorzenie, które dotyka współczesne dzieci. Wystarczy spojrzeć na ich palce

Czytaj więcej >
dziecko

Dziecko

Poznań: 2,5-letnie dziecko wypadło z okna

Czytaj więcej >

Dziecko

Polacy narodem topielców? Fakty i mity o wakacyjnych utonięciach

Czytaj więcej >