Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > 13-latek utonął w przydomowym basenie. Na miejscu pojawił się prokurator

13-latek utonął w przydomowym basenie. Na miejscu pojawił się prokurator

13-latek utonął
Fot. Facebook/Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku

29 czerwca w gminie Urzędów (woj. lubelskie) doszło do ogromnej tragedii. 13-letni chłopiec utonął w czasie kąpieli w przydomowym basenie. 

Mimo wysiłku służb nie udało się go uratować. Na miejscu zdarzenia znalazła się policja, pogotowie, straż pożarna i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

13-latek utonął w przydomowym basenie

Około 12:30 w sobotę 29 czerwca policja otrzymała zgłoszenie o chłopcu topiącym się w przydomowym basenie. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku błyskawicznie ruszyli do jednego z domów jednorodzinnych w Gminie Urzędów (powiat kraśnicki).

Jak podał asp. Paweł Cieliczko z KPP w Kraśniku: “Na miejscu załogi straży pożarnej, pogotowia, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz nasi policjanci przeprowadzili akcję reanimacyjną. Mimo kilkudziesięciominutowego wysiłku ratowników, życia 13-letniego chłopca nie udało się uratować”. Dziecko zmarło.

Nie są znane okoliczności zdarzenia

Dokładnie okoliczności utonięcia chłopca nie są jeszcze znane. Dopiero bada je policja. Na miejsce zdarzenia został oddelegowany także prokurator kierujący śledztwem.

Policja z KPP w Kraśniku przekazała, że “podczas oględzin nasi funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora oraz przy udziale lekarza biegłego i policyjnego technika kryminalistyki, będą ustalać, jak doszło do tego zdarzenia”.

Komenda Główna Policji wydała ostrzeżenie

Komenda Główna Policji zaapelowała o ostrożność w czasie kąpieli i pobytu nad wodą.  W sobotę 28 czerwca wydała komunikat, w którym zwróciła się do osób korzystających z kąpieli:

Woda to wspaniałe miejsce wypoczynku i rekreacji, jednak pozostaje żywiołem, wobec którego należy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa i rozsądek! Przed nami prognozowany upalny weekend. Pamiętajmy, że to my sami, w pierwszej kolejności, jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje i naszych najbliższych

Według policyjnych statystyk od początku wakacji utonęło 11 osób, a minął zaledwie tydzień. Wśród nich było troje dzieci.

Zobacz także:

Ludzka podłość nie zna granic. Mama Pięcioraczków na wizji zadzwoniła na policję

Oszpecała córkę dla pieniędzy. Juleczka dochodzi do siebie po piekle, które zgotowała jej mama

Co to znaczy gdy śnią ci się zęby? Jest inaczej, niż dotąd sądziliśmy

Powiązane
Był sobie kot
"Był sobie kot" już w kinach. Świetna zabawa dla całej rodziny
Karol Strasburger
Pokręcony quiz z pytaniami z "Familiady". Zgadniesz, jak odpowiedzieli ankietowani?