Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko 0-2 > 19-latka przyszła do szpitala z noworodkiem na rękach. Natychmiast wezwano policję
Beata Łajca
Beata Łajca 27.02.2024 15:55

19-latka przyszła do szpitala z noworodkiem na rękach. Natychmiast wezwano policję

noworodek
fot. Pixabay

Ta historia łamie serce. Do szpitala w Garwolinie zgłosiła się nastolatka z martwym noworodkiem, ale badania przeprowadzone na maleńkim ciałku wykazały, że dziecko urodziło się żywe i zdrowe. Czy młoda matka zabiła własne dziecko?

Tej informacji nie podano do wiadomości publicznej, wiadomo jednak, że dziewczyna usłyszała już zarzuty. Jeżeli okaże się, że zabiła własne dziecko z premedytacją, grozi jej nawet dożywocie.

19-latka z martwym noworodkiem

To przerażające zdarzenie miało miejsce 22 lutego 2024 roku w szpitalu powiatowym w Garwolinie. 19-letnią dziewczynę trzymającą w ramionach martwego noworodka, przywieźli do szpitala jej bliscy.

Dziecko urodziło się niewiele wcześniej w miejscu zamieszkania nastolatki, w Starym Miastkowie. Sprawą od razu zajęła się policja i prokuratura. Przeprowadzono także sekcję zwłok noworodka.

Beata - 2024-02-27T154313.265.jpg
fot. Facebook/SPZOZ w Garwolinie

Dziecko urodziło się żywe i zdrowe

Badania wykazały, że dziecko urodziło się żywe. W rozmowie z rdc.pl prokurator regionalny Leszek Wójcik mówi:

Wyniki przeprowadzonej sekcji zwłok wykazało, że dziecko, które było przewiezione do szpitala, tego dnia w godzinach rannych było żywe. Było to dziecko zdrowe, nie nosiło żadnych obrażeń ciała, ważyło 2,5 kg

W początkowej fazie śledztwa prokurator kierował się artykułem 149, który mówi o zabójstwie dziecka przez matkę w okresie porodu i pod jego wpływem. Ale w trakcie czynności postanowił zmienić kategorię czynu.

Nastolatce grozi dożywocie

Obecnie postępowanie toczy się z artykułu 148 Kodeksu Karnego, który mówi o zabójstwie. 19-latce, która najprawdopodobniej zabiła własne dziecko, grozi dożywocie.

Z uwagi na dobro śledztwa wszelkie dalsze szczegóły nie są upubliczniane. Wiadomo natomiast, że dziewczyna została umieszczona w areszcie tymczasowym i usłyszała także zarzut zabójstwa.

Zobacz także:

Nowe fakty ws. wypadku w Obiecanowie. Mały Oliwier umierał na rękach taty

Dramatyczny wypadek w centrum handlowym. Dwuletnia dziewczynka straciła palce

Podwójna tragedia. W szpitalu zmarła ciężarna i jej nienarodzone dziecko