portalparentingowy.pl
Squla

fot. materiały prasowe

Bezpłatny dostęp do platformy edukacyjnej Squla dla dzieci z Ukrainy

15 Marca 2022

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Do pomocy uchodźcom z Ukrainy przyłącza się coraz więcej firm. Wśród nich znalazła się platforma edukacyjna Squla, która udostępniła dzieciom bezpłatne materiały składające się z gier i quizów multimedialnych. Dzięki nim najmłodszym będzie łatwiej nauczyć się języka polskiego.

Potrzeby rodzin z Ukrainy są ogromne. Udaje się je spełnić tylko dzięki zaangażowaniu Polaków, którzy udzielają im pomocy w każdy możliwy sposób. Swoje produkty i usługi oferują również prywatne firmy. Firma Squla postanowiła wyciągnąć pomocną dłoń do najmłodszych Ukraińców.

Darmowe materiały platformy Squla

Squla to platforma edukacyjna stworzona z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i uczniach klas 1-6. Można na niej znaleźć tysiące gier, filmów i quizów ułatwiających przyswajanie wiedzy zgodnej obecną podstawą programową.

Platforma postanowiła odpowiedzieć na obecną sytuację Ukraińców i z myślą o najmłodszych ofiarach rosyjskiej inwazji, udostępniła dzieciom darmowe materiały edukacyjne. Skorzystać mogą z nich zarówno osoby prywatne, jak i organizacje pozarządowe, szkoły i urzędy. Z pomocą nieodpłatnych materiałów dzieciom z Ukrainy łatwiej będzie nauczyć się podstaw języka polskiego i zaaklimatyzować się w naszym systemie edukacji.

- Już od dawna czynnie działamy na rzecz edukacji najuboższych dzieci, współpracując z organizacjami pozarządowymi, a także udostępniając naszą platformę nieodpłatnie wszystkim szkołom oraz nauczycielom. Dziś widzimy szczególną potrzebę wsparcia dla osób przybywających do Polski z Ukrainy. Mamy świadomość, że oprócz pomocy rzeczowej, psychologicznej czy prawnej, niezwykle ważnym aspektem jest również wsparcie w edukacji każdego dziecka, które przekroczyło granicę — przekazała Magdalena Brych, Country Lead platformy edukacyjnej Squla.

Obniżone neutrocyty – co to znaczy?

Obniżone neutrocyty – co to znaczy?

CZYTAJ DALEJ

Dostęp do platformy edukacyjnej Squla

Dzięki dwujęzycznym nagraniom lektorskim i atrakcyjnej części wizualnej materiały ułatwią dzieciom przyzwyczaić się do życia w nowym kraju i sprawią, że będzie im łatwiej zrozumieć drobne różnice kulturowe.

- Nie zapominamy także o wsparciu nauczycieli, dla których nauka dzieci ukraińskojęzycznych również będzie nową sytuacją. Pracujemy nad scenariuszami lekcji nt. naszego kraju oraz kultury, co w znaczący sposób może wesprzeć proces adaptacji ukraińskich dzieci w Polsce — powiedziała Ola Żdżarska, Content Development Manager platformy edukacyjnej Squla.

Aby skorzystać z półrocznego dostępu do darmowych materiałów, należy wypełnić formularz na stronie: https://www.squla.pl/squla-bezplatna-dla-dzieci-z-ukrainy.

Imiona, które przynoszą szczęście. Oto lista imion posiadających wyjątkową moc

Niektórzy rodzice, wybierając imię dla swojego dziecka, kierują się jego znaczeniem. Przedstawiamy te, które oznaczają m.in. szczęście.

Zobacz galerię >

Czy wiesz czego nie robić w ciąży? Sprawdź, czy znasz zasady obowiązujące ciężarne!

Pytanie 1 z 5

Czego nie może pić ciężarna?

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Zamykają dzieci w komorze i mówią, że to rakieta kosmiczna. Nietypowa, metoda leczenia

  • Domowe sposoby na zgagę w ciąży. Jak pozbyć się problemu?

  • Edyta Górniak przekazała niespodziewane informacje o synu. "Nie ma już tego człowieka, którym był"

Tagi:

Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Dziecko

Jak wspierać dziecko po śmierci ukochanego pupila?

Czytaj więcej >

Dziecko

Lista popularnych 100 lat temu imion, które wciąż są modne

Czytaj więcej >

Dziecko

Studenci nagrali audiobooki dla dzieci z Ukrainy. Poruszający gest

Czytaj więcej >

Dziecko

Kim jest gwiezdne dziecko? Tajemnicze określenie skrywa wielką tragedię

Czytaj więcej >

Dziecko

Wyjątkowo inteligentne dziecko rozpoznasz po 5 cechach

Czytaj więcej >

Dziecko

Jak oswoić dziecko z tematem niepełnosprawności? Praktyczny savoir-vivre

Czytaj więcej >