Bezpłatny dostęp do platformy edukacyjnej Squla dla dzieci z Ukrainy
Do pomocy uchodźcom z Ukrainy przyłącza się coraz więcej firm. Wśród nich znalazła się platforma edukacyjna Squla, która udostępniła dzieciom bezpłatne materiały składające się z gier i quizów multimedialnych. Dzięki nim najmłodszym będzie łatwiej nauczyć się języka polskiego.
Potrzeby rodzin z Ukrainy są ogromne. Udaje się je spełnić tylko dzięki zaangażowaniu Polaków, którzy udzielają im pomocy w każdy możliwy sposób. Swoje produkty i usługi oferują również prywatne firmy. Firma Squla postanowiła wyciągnąć pomocną dłoń do najmłodszych Ukraińców.
Darmowe materiały platformy Squla
Squla to platforma edukacyjna stworzona z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i uczniach klas 1-6. Można na niej znaleźć tysiące gier, filmów i quizów ułatwiających przyswajanie wiedzy zgodnej obecną podstawą programową.
Platforma postanowiła odpowiedzieć na obecną sytuację Ukraińców i z myślą o najmłodszych ofiarach rosyjskiej inwazji, udostępniła dzieciom darmowe materiały edukacyjne. Skorzystać mogą z nich zarówno osoby prywatne, jak i organizacje pozarządowe, szkoły i urzędy. Z pomocą nieodpłatnych materiałów dzieciom z Ukrainy łatwiej będzie nauczyć się podstaw języka polskiego i zaaklimatyzować się w naszym systemie edukacji.
- Już od dawna czynnie działamy na rzecz edukacji najuboższych dzieci, współpracując z organizacjami pozarządowymi, a także udostępniając naszą platformę nieodpłatnie wszystkim szkołom oraz nauczycielom. Dziś widzimy szczególną potrzebę wsparcia dla osób przybywających do Polski z Ukrainy. Mamy świadomość, że oprócz pomocy rzeczowej, psychologicznej czy prawnej, niezwykle ważnym aspektem jest również wsparcie w edukacji każdego dziecka, które przekroczyło granicę — przekazała Magdalena Brych, Country Lead platformy edukacyjnej Squla.
Dostęp do platformy edukacyjnej Squla
Dzięki dwujęzycznym nagraniom lektorskim i atrakcyjnej części wizualnej materiały ułatwią dzieciom przyzwyczaić się do życia w nowym kraju i sprawią, że będzie im łatwiej zrozumieć drobne różnice kulturowe.
- Nie zapominamy także o wsparciu nauczycieli, dla których nauka dzieci ukraińskojęzycznych również będzie nową sytuacją. Pracujemy nad scenariuszami lekcji nt. naszego kraju oraz kultury, co w znaczący sposób może wesprzeć proces adaptacji ukraińskich dzieci w Polsce — powiedziała Ola Żdżarska, Content Development Manager platformy edukacyjnej Squla.
Aby skorzystać z półrocznego dostępu do darmowych materiałów, należy wypełnić formularz na stronie: https://www.squla.pl/squla-bezplatna-dla-dzieci-z-ukrainy.
Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:
Zamykają dzieci w komorze i mówią, że to rakieta kosmiczna. Nietypowa, metoda leczenia
Edyta Górniak przekazała niespodziewane informacje o synu. "Nie ma już tego człowieka, którym był"