Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > Błyskawiczny poród w Poznaniu. Kobieta urodziła na klatce schodowej
Aneta Zabłocka
Aneta Zabłocka 09.12.2023 21:55

Błyskawiczny poród w Poznaniu. Kobieta urodziła na klatce schodowej

poród na klatce schodowej
Fot. Pixaby

Do niecodziennego porodu doszło w Poznaniu. Akcja porodowa przebiegła tak szybko, że kobieta, która za chwilę miała zostać mamą, nie zdążyła nawet dojść do auta. A co dopiero mówić o pobycie w szpitalu. Poród odebrał tata. 

Nagła akcja porodowa

To była sytuacja jak z filmu. Nieustające skurcze porodowe, nagła mobilizacja i szaleńczy bieg to auta. Wszystko to jednak na nic, bo maleńka Zuzia postanowiła przyjść na świat tuż na progu domu rodziców.

To przy ul. Dymka w Poznaniu rozegrały się iście filmowy scenariusz. Kobieta urodziła na klatce schodowej swojego bloku. W tych niecodziennych warunkach, zmagając się ze skurczami, bólem i uczuciem paniki, na świat przyszła zdrowa dziewczyna. W jej powitaniu pomógł tata. 

infant-1556421_1280.jpg
Pixaby

Poród odebrał ojciec dziecka

Do redakcji epoznan.pl zgłosiła się babcia wnuczki. Napisała, że niespodziewany poród odebrał jej syn. Kobieta jest bardzo dumna ze swojej pociechy oraz wnuczki, która wszystkimi siłami spieszyła się na ten świat.

"Poród przyjął mój syn, zachowując zdrowy rozsądek i wykazując ogromną odwagę" - pisze do redakcji babcia Kamila. "Dziecko urodziło się zdrowe. Syn zadziałał bardzo sprawnie, tamując krwawienie z pępowiny, która przerwała się w trakcie porodu. Zaznaczam, że działał instynktownie i sprawnie mając na względzie życie własnego dziecka. Jak przyjechało pogotowie ratunkowe, dziecko było już na świecie zawinięte w kocyku. Taka sytuacja miała miejsce w momencie, gdy rodzice dziecka udawali się do szpitala z uwagi na bóle porodowe" -relacjonuje w liście.  

Szpital potwierdza niezwykłe narodziny

Zdrowy noworodek oraz jego mama trafili do szpitala na ul. Polnej. Tam mężczyzna, który odebrał poród, został okrzyknięty bohaterem dnia. Jakub Wakuluk, kierownik zespołów ratownictwa medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu potwierdził, że 5 grudnia o 6.40 we wtorek karetkę wezwano do bloku na ulicy Dymka.

"Wezwał nas mąż ciężarnej z informacją, że zbierali się do szpitala, bo skurcze były już ciągłe i ostatecznie żona urodziła dziecko na klatce schodowej bloku" - wyjaśnia. Dodaje, że ratownicy zabrali kobietę i dziecko do szpitala. Wiadomo, że dziewczyny wróciły już do domu. 

Zobacz też:

Z noworodkiem na rękach zgłosiła się do szpitala. Mówiła, że dziecko znalazła w lesie

Od 30 lat nie urodziło się tam żadne dziecko. Do teraz! Chłopiec otrzymał cudowne imię

"Połóżcie jej lód na brzuchu, bo się wykrwawi". Co się dzieje na kołobrzeskiej porodówce?
 

10 gier planszowych na świąteczne wieczory w rodzinnym gronie
gry planszowe na prezent Rebel
Nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą dla wielu z nas okazją do spotkań z najbliższymi. Przy wspólnym stole zasiądą przedstawiciele różnych pokoleń, by wspólnie celebrować ten wyjątkowy czas. To świetna okazja, by lepiej się poznać i zintegrować, a w rezultacie jeszcze bardziej do siebie zbliżyć.Jeśli potrzebujesz rozrywki odpowiedniej dla osób w różnym wieku, która świetnie sprawdzi się podczas rodzinnych rozgrywek (od święta, ale nie tylko!), wybierz nowoczesne gry planszowe. Pozwolą one na spędzenie wartościowego czasu z najbliższymi, świetnie sprawdzą się też jako elegancki prezent. Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy 10 najpopularniejszych tytułów – zarówno wśród nowości, jak i współczesnych klasyków. Poniżej znajdziesz listę wraz z krótkimi opisami. 
Czytaj dalej
Magia świątecznych prezentów. Jak wybrać idealny podarunek dla malucha?
zabawki Fisher Price
Święta to wyjątkowy czas, odmienny od codzienności. Dzieci, swoim śmiechem i swoją szczerością, dodają magii temu wyjątkowemu okresowi, sprawiając, że jest jeszcze bardziej niezwykły. Podczas świąt wiele rzeczy dzieje dla maluchów po raz pierwszy: ubieranie choinki, próbowanie wigilijnych potraw i oczywiście – rozpakowywanie prezentów! Pięknie opakowane przyciągają uwagę szkrabów i wywołują ekscytację. Co znajduje się w środku? Fisher-Price zadbało o to, aby świąteczne podarunki wywoływały radość i sprzyjały byciu razem.Poszukiwanie prezentów dla maluchów to nie lada wyzwanie dla dorosłych. Z jednej strony rodzice, dziadkowie i wujkowie chcą zrobić wrażenie na szkrabach. Z drugiej strony dbają o to, aby prezenty nie tylko przynosiły zadowolenie, ale też wspierały rozwój maluchów i ich wyobraźnię. Przecież zabawki to nie tylko źródło radości, ale też narzędzie do rozwijania umiejętności dzieci i stwarzania okazji do bycia razem.Obdarzanie najmłodszych zabawkami i wspólne spędzanie czasu w trakcie świąt pozwala tworzyć maluchom miłe wspomnienia, które będą im towarzyszyć przez całe życie. A jakie znaczenie dla dorosłych ma obdarowywanie dzieci? – Rodzic szukający pomysłów na prezent poświęca swój czas i swoje zaangażowanie, aby poznać ukryte czasem marzenia dziecka. Nie dość, że obdarowując dziecko, wprowadza siebie w pozytywny stan emocjonalny, to na dodatek ma możliwość  - poprzez odpowiedni wybór prezentów – pobudzać rozwój dziecka i kształtować jego zdolności – podkreśla psycholożka dziecięca, Aleksandra Piotrowska. Warto zatem docenić rolę obdarowywania w święta i wykorzystać możliwości, jakie prezenty stwarzają. Czym Ty obdarujesz maluchy w nadchodzące święta? Fisher-Price ma dla Ciebie propozycje, które sprawią, że świąteczne chwile będą wyjątkowe i ekscytujące dla całej rodziny. 
Czytaj dalej