Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Chłopiec był maltretowany przez ojca. Uciekł z domu na komisariat policji
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 25.09.2021 02:00

Chłopiec był maltretowany przez ojca. Uciekł z domu na komisariat policji

Płaczący chłopiec
fot. Annie Spratt, unsplash.com

W maju tego roku doszło do przykrej sytuacji w Luboniu. 10-letni chłopiec pojawił się na komisariacie policji i poprosił o pomoc. Przyznał, że ojciec go maltretuje i stosuje niewyobrażalnie okrutne metody wychowawcze. Dzisiaj matka walczy o drugą szansę i chce odzyskać prawa rodzicielskie.

Kacper w maju postanowił uciec z domu i poprosić o pomoc policję. Kiedy oboje z jego rodziców opuścili mieszkanie, chłopiec poszedł na komisariat i poinformował funkcjonariuszy, że ojciec się na nim znęca. Policjanci byli w szoku.

List pożegnalny

Tuż przed ucieczką z domu Kacper zostawił po sobie krótki, ale niezwykle wymowny list:

- Uciekłem z domu. Mamo, żałuję, że mnie urodziłaś. Ja żałuję, że z wami jestem. Do widzenia."

Ojciec chłopca został natychmiast aresztowany i oskarżony o znęcanie się nad nieporadną ze względu na wiek osobą. Kacper wraz z czteroletnim bratem trafił do rodziny zastępczej, a matka ma zakaz kontaktowania się z nim. Może dzwonić tylko do młodszego brata.

Matka walczy o dzieci

Kacper w domu rodzinnym doświadczył tragicznych przeżyć. Chłopiec był bity, nie dostawał jedzenia i spał na podłodze. Jego matka również doznawała przemocy ze strony męża. Dodatkowo agresywny mężczyzna miał być mitomanem i manipulantem. Kłamał o swoim pochodzeniu i karierze zawodowej. Twierdził, że pochodzi z niezwykle zamożnej rodziny. Ponadto udając swoją własną matkę, pisał do żony maile, w których pouczał ją o życiu rodzinnym. Kazał jej w nich kochać i szanować męża. Kobieta kryła oprawcę i jego czyny. Jednak dziś walczy o swoich synów i chce odzyskać prawa rodzicielskie.

Według specjalistów musiałoby w niej dojść do szczerej i prawdziwej przemiany, aby mogła odbudować relacje z synami. Jednak oni również muszą wyrazić taką potrzebę, gdyż zagojenie ran nie będzie łatwe. Sąd ma zdecydować na ten temat najwcześniej w listopadzie tego roku.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: fakty.tvn24.pl