portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > Ciężarna weszła na siłownię i zaczęła podnosić ciężary. Wideo trafiło do sieci
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 07.06.2022 16:39

Ciężarna weszła na siłownię i zaczęła podnosić ciężary. Wideo trafiło do sieci

Ciężarna na siłowni
fot. https://www.instagram.com/annastaalnacke/

Dla wielu kobiet aktywność fizyczna jest priorytetem. W związku z tym nie potrafią sobie wyobrazić zrezygnowania z regularnych ćwiczeń czy chodzenia na siłownie nawet w ciąży. Takim przypadkiem jest Anna Stalnacke, która w oczekiwaniu na swoje pierwsze dziecko postanowiła wykonywać treningi.

Przyszła mama swoją wizytą na siłowni pochwaliła się w sieci. Jej wideo natychmiast wywołało skrajne reakcje. Część z obserwatorów uważała, że kobieta ma prawo decydować sama o sobie. Dla innych zbytnio naraziła zdrowie dziecka.

Ciężarna pokazała jak ćwiczy na siłowni

Ciężarne często boją się, że po ciąży stracą swoją sylwetkę i będą miały trudności z powrotem do wcześniejszej figury. Szwedzka trenerka personalna, właścicielka kilku siłowni i modelka nie zamierzała wypaść z formy. Anna Stalnacke pokazała, jak z krągłym brzuchem odwiedza siłownie i podejmuje się podnoszenia ciężarów.

- Wyglądam jak teletubiś na tym nagraniu, ale powiem wam, że dzięki tym treningom czuję się naprawdę dobrze i zdrowo — przyznała.

Internauci natychmiast zwrócili uwagę na intensywność treningów, które wykonuje Anna. W komentarzach pojawiły się głosy niepokoju.

- Nie hejtuję cię, ale muszę zapytać. Czy podnoszenie ciężarów w ciąży to na pewno dobry pomysł?

- Jesteś pewna, że to dobrze wpłynie na twoje mięśnie po porodzie?

Czy można ćwiczyć w ciąży?

Ciężarna zdecydowała się odpowiedzieć na nieprzychylne komentarze i wyjaśnić, że wykonywane przez nią ćwiczenia są dobre zarówno dla niej, jak i dziecka.

- Nie ma w tym niczego złego. Ćwiczenia w ciąży są wręcz zalecane — powiedziała.

Mnóstwo obserwatorów wsparło Annę, pisząc, że jest "niesamowitą inspiracją" i dostarcza im wiele pomysłów.

Zgodnie z obecną wiedzą ciężarne, które już wcześniej ćwiczyły, nie muszą bać się siłowni. Należy jednak pamiętać, że treningi nie powinny być zbytnio obciążające, a w razie jakichkolwiek problemów trzeba przerwać ćwiczenia. Ponadto wszystkie plany treningowe ciężarne powinny wcześniej skonsultować z lekarzem i wykonywać je pod opieką trenera.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Tagi: ciężarna