Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciężarna

Ciężarna

grill szaszłyki kiełbasa
03.05.2024 10:31 Grillujesz na tym kiełbasę? Tworzysz toksyczną mieszankę, którą trujesz rodzinę

Rumiana, chrupiąca kiełbaska albo dobrze zamarynowana karkóweczka. Na samą myśl aż ślinka cieknie! Wszyscy lubimy zjeść coś pysznego prosto z rusztu, na świeżym powietrzu i w dobrym towarzystwie. Ochotę na grilla mogą mieć też kobiety w ciąży. Ale czy ciężarna może jeść kiełbasę z grilla? Dla niej i dl innych uczestników spotkania jedzenie z grilla może okazać się toksyczne. Lubimy obalać mity o tym, czego nie może jeść kobieta w ciąży lub karmiąca piersią. Tym razem jednak nie możemy powiedzieć: "a jedz, kobieto, na zdrowie!", bo grillowanie, przynajmniej w tradycyjnym polskim wydaniu, ze zdrowiem nie ma nic wspólnego. Kiełbasa z grilla nie jest dobra dla kobiety w ciąży i dla rozwijającego się w jej łonie dziecka. Dla pozostałych biesiadników niestety także.

szpital
23.02.2024 10:48 Podwójna tragedia. W szpitalu zmarła ciężarna i jej nienarodzone dziecko

O tragedii z Włocławka nie wiedział nikt. Aż do dzisiaj. Na SORze miejscowego szpitala doszło do niewyobrażalnego dramatu. Ciężarna kobieta, która przyszła po pomoc, straciła życie. Nie udało się uratować także jej nienarodzonego dziecka. Teraz prokuratura sprawdzi, czy doszło do błędu lekarskiego.Czy lekarze popełnili błąd, który kosztował życie dwóch osób? 12 lutego 2024 roku 34-letnia kobieta w 7 miesiącu ciąży przyszła na SOR, bo źle się poczuła. Sceny, które rozegrały się później, na długo pozostaną w pamięci nie tylko personelu, ale także pacjentów.

przedłużanie rzęs w ciąży
05.09.2023 12:19 Tego stylistka ci nie powie. Czy przedłużanie rzęs w ciąży jest bezpieczne?

Podczas ciąży wiele kobiet chce wyglądać jak najlepiej. Niestety, nie wszystkie zabiegi kosmetyczne są wskazane w tym okresie. Czy należy do nich również przedłużanie rzęs lub henna? Używane podczas zabiegów kosmetycznych produkty mogą zawierać substancje szkodliwe dla płodu albo podrażniać skórę lub błony śluzowe. Organizm kobiety zmienia się podczas ciąży i może inaczej reagować nawet na coś znanego. 

blizna po cesarce i bikini
21.07.2023 10:56 Jak wygląda blizna po cesarce? Czy widać ją spod bikini? [ZDJĘCIA]

Blizna po cesarskim cięciu nie musi oszpecać kobiecego brzucha. Sprawdź, w którym miejscu przecina się powłoki brzuszne podczas cesarki i jak wygląda zagojona rana po tym zabiegu.Wygląd blizny po cesarskim cięciu to częsty powód do niepokoju dla kobiet, które będą musiały rodzić przez cesarskie cięcie. Czy szew oszpeci brzuch, jak szybko się zagoi, czy nie będzie widać go spod bielizny, a tym bardziej spod kostiumu kąpielowego – to powszechne wątpliwości. Oto zdjęcia, na których można samemu ocenić, jak wygląda blizna po cesarce. I czy ukryje się w bikini.

Korytarz szpitala
21.06.2022 10:49 Awantura przed gabinetem lekarskim. Starsza kobieta nagle zaczęła szarpać ciężarną

Pewna internautka opowiedziała o przykrym zajściu, do którego doszło w poczekalni jednej z placówek medycznych. Ze względu na ciążę była pewna, że wejdzie do gabinetu bez żadnych problemów. Niestety, pomiędzy nią a zgromadzonymi nawiązał się konflikt. Internautka poskarżyła się na starsze osoby, przez które korytarze przychodni "pękają w szwach". Zaskoczyło ją, że przychodząc z ciążowym brzuchem, została potraktowana w lekceważący sposób.

Ciężarna na siłowni
07.06.2022 16:39 Ciężarna weszła na siłownię i zaczęła podnosić ciężary. Wideo trafiło do sieci

Dla wielu kobiet aktywność fizyczna jest priorytetem. W związku z tym nie potrafią sobie wyobrazić zrezygnowania z regularnych ćwiczeń czy chodzenia na siłownie nawet w ciąży. Takim przypadkiem jest Anna Stalnacke, która w oczekiwaniu na swoje pierwsze dziecko postanowiła wykonywać treningi. Przyszła mama swoją wizytą na siłowni pochwaliła się w sieci. Jej wideo natychmiast wywołało skrajne reakcje. Część z obserwatorów uważała, że kobieta ma prawo decydować sama o sobie. Dla innych zbytnio naraziła zdrowie dziecka.

w ciaży
22.04.2022 13:00 Ciężarna dostała zaproszenie na ślub. Państwo młodzi zaznaczyli, że nie może przyjść z dzieckiem

Pewna ciężarna kobieta została zaproszona na ślub brata, ale nie obejmowało ono całej rodziny. Przyszli państwo młodzi zastrzegli, że nie zapraszają noworodka. Zszokowana kobieta postanowiła opisać to, co ją spotkało na jednej z internetowych grup. Internauci byli oburzeni.Jak podaje portal parenting.pl, przyszła mama swoją historią podzieliła się na stronie Mumsnet, publikując na niej post, w którym wszystko opisała. Internauci nie pozostawili jej samej z problemem i w komentarzach radzili, jak powinna postąpić.

ciężarna
12.03.2022 01:00 Ciężarna chciała przekazać swojemu partnerowi wiadomość. Wybrała bardzo nietypowy sposób

Spodziewająca się dziecka kobieta chciała przekazać swojego partnerowi ważną wiadomość. W tym celu owinęła sobie brzuch folią aluminiową i bandażami. Mężczyzna martwił się, czy wszystko z dzieckiem jest w porządku. Bardzo się zdziwił gdy zobaczył, co znajdowało się pod opatrunkiem.Przyszła mama postanowiła zaskoczyć swojego partnera. Wszystko zaplanowała i wcześniej przygotowała. Zaskoczony mężczyzna do samego końca nie spodziewał się tego, co miał zobaczyć. Wszystko zostało nagrane i opublikowane na tiktoku.