Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko > Czy dzieci mogą jeść awokado? Odpowiedź zaskoczy niejednego rodzica
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 27.10.2021 02:00

Czy dzieci mogą jeść awokado? Odpowiedź zaskoczy niejednego rodzica

maluch je
Fot: FatCamera, canva.com

Awokado w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularne w Polsce. Znane jest ze swoich wartości odżywczych i zdrowych tłuszczy, jakie zawiera. To naprawdę bardzo zdrowy owoc, ale czy można podawać go małym dzieciom?

Małe dzieci powinny mieć urozmaiconą dietę, bogatą we wszystkie składniki odżywcze. Warto, aby w ich menu znajdowało się także awokado. Warto jednak pamiętać, że nie należy wprowadzać go do jadłospisu dziecka przed siódmym miesiącem życia.

Czy dzieci mogą jeść awokado?

Dobrze jest, aby w pierwszych latach życia dziecko poznało różne smaki i konsystencje. Awokado można wprowadzać do menu dziecka od siódmego miesiąca życia. Najprostszym sposobem podawania tego owocu maluchom jest papka z awokado. Wystarczy rozgnieść surowy i dojrzały owoc widelcem. Można także wymieszać go z kawałkami banana.

Warto podawać małym dzieciom produkty, które w małej objętości zawierają dużo składników odżywczych, takie właśnie jest awokado, które zawiera sporo kalorii niezbędnych dziecku do prawidłowego wzrostu.

Gruszka smaczliwka

Owoc ten jest bogaty w potas, witaminy A i E (przeciwutleniacze), witaminy z grupy B, błonnik oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Warto go włączyć do jadłospisu, ponieważ korzyści z jedzenia go jest bardzo wiele.

Awokado to polska gruszka smaczliwka, która chroni przed nowotworami, poprawia kondycję skóry (stymuluje produkcję kolagenu, wygładzającego zmarszczki), chroni serce i układ krwionośny, a także zapobiega zmęczeniu i depresji.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy: