Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko > Czy dzieci mogą jeść cynamon? Oficjalne zalecenia są jasne
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 09.11.2021 01:00

Czy dzieci mogą jeść cynamon? Oficjalne zalecenia są jasne

dziecko je
Fot: Foxy Dolphin, canva.com

Cynamon jest aromatyczną przyprawą, uznawaną za jedną z najstarszych na świecie. Ma wiele właściwości leczniczych, dlatego warto na stałe wprowadzić go do diety dziecka, ale uwaga! Dopiero po skończeniu dziesiątego miesiąca życia.

Cynamon szczególnie kojarzy nam się ze świąteczną porą, a to za sprawą swoich rozgrzewających właściwości. Dodany do ciepłej herbaty wprawia w aromatyczny i ciepły nastrój, należy jednak pamiętać, aby nie podawać go niemowlętom do 10 miesiąca życia.

Czy dzieci mogą jeść cynamon?

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, czy dzieci mogą jeść cynamon. Zaleca się włączenie go do diety dziecka po dziesiątym miesiącu życia. Szczególnie polecany jest w jadłospisie niejadka ze względu na to, że wzmaga apetyt.

Cynamon ma także działanie antyzapalne i jest bardzo bogatym źródłem przeciwutleniaczy. Zawiera cenne składniki, takie jak błonnik, żelazo, mangan, wapń, flawony, katechiny, taniny oraz chrom, który zmniejsza ochotę na słodycze, dzięki czemu cynamon pomaga także w utrzymaniu właściwej masy ciała.

Właściwości lecznicze cynamonu

Cynamon ma właściwości rozgrzewające, dlatego warto spożywać go podczas infekcji. Pomaga także utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi oraz obniża poziom złego cholesterolu.

Cynamon ma szerokie zastosowanie w kuchni. Można dodawać go do przetworów owocowych, kompotów kołaczy miodowych oraz napojów rozgrzewających. W Polsce najczęściej przyprawiane są nim desery owocowe, a w szczególności łączony jest z jabłkami.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: zywienie.abczdrowie.pl, sosrodzice.pl