Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Dodatkowe 800 zł dla rodziców. Wypłata już w piątek
Marta Lewandowska
Marta Lewandowska 12.06.2024 09:49

Dodatkowe 800 zł dla rodziców. Wypłata już w piątek

ZUS
Fot. Piotr Molecki/East News

800+ na stałe wpisało się w nasze domowe budżety, dziś trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez tego świadczenia. Rodzice z wypiekami na twarzy czekają na przelew z ZUS, bo bez niego zwyczajnie im nie starcza na życie. W tym miesiącu aż dwa razy Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyśle podwójne przelewy. Wynika to z kalendarza.

Od 1 czerwca trwa nowy okres rozliczeniowy świadczenia Rodzina+. 800 zł na dziecko w czerwcu dostaną ci, którzy złożyli wnioski od lutego 2024 do 30 kwietnia 2024. ZUS wypłaca pieniądze aż 10 różnych terminach. W czerwcu te terminy będą nieco inne, niż zwykle.

Prawie 10 tys. na dziecko. ZUS wysyła pieniądze

9600 zł rocznie dostają rodzice dzieci do 18. urodzin. 800 zł co miesiąc wpływa na konta rodziców, którzy mogą dowolnie dysponować tą kwotą. Można ją przeznaczyć na zaspokojenie podstawowych potrzeb dziecka, korepetycje, zajęcia dodatkowe, wakacje, czy cokolwiek zaplanują.

Aktualnie trwa okres świadczeniowy od 1 czerwca 2024 do 31 maja 2025. Jeśli jednak rodzic nie złożył wniosku na czas, tj. do 30 kwietnia 2024, wciąż może zrobić to bez utraty środków. Wnioski złożone w maju i czerwcu zostaną zatwierdzone automatycznie, a świadczenie wyrównane. Jeśli zdążyliście wypełnić wniosek w maju, wyrównanie otrzymacie w lipcu, jeśli w czerwcu - pieniądze wpłyną w sierpniu za trzy miesiące. Jeśli wasz wniosek wpłynie w lipcu - przepadnie 800+ za czerwiec i lipiec. 

Wnioski można składać cały rok za pośrednictwem PUE ZUS, serwisu Emp@tia, bankowości elektronicznej, aplikacji mZUS lub osobiście w siedzibie ZUS.

pieniądze
Fot. Pixabay/pasja1000

Harmonogram wypłat 800+ w czerwcu 2024

Niezależnie od miesiąca, ZUS ustalił daty wypłat 800+ na te same dni miesiąca, są to: 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 i 22 dzień każdego miesiąca. Jednak w czerwcu aż dwukrotnie zostaną wypłacone podwójne świadczenia. Dzieje się tak, jeśli data wypłaty wypada w dzień wolny od pracy. 

7 czerwca pieniądze wysłano zarówno do tych świadczeniobiorców, którzy normalnie otrzymują je 7, jak i tym z 9. W najbliższy piątek, tj. 14 czerwca na wypłaty mogą liczyć zarówno ci, którzy przypisani są do 14, jak i 16 dnia miesiąca. Oto pełny harmonogram wypłat za czerwiec:

 • 2 czerwca (niedziela - wypłata wcześniej w piątek 31 maja),
 • 4 czerwca (wtorek),
 • 7 czerwca (piątek),
 • 9 czerwca (niedziela - wypłata wcześniej w piątek 7 czerwca),
 • 12 czerwca (środa),
 • 14 czerwca (piątek),
 • 16 czerwca (niedziela - wypłata wcześniej w piątek 14 czerwca),
 • 18 czerwca (wtorek),
 • 20 czerwca (czwartek),
 • 22 czerwca (sobota - wypłata wcześniej w piątek 21 czerwca). 

Komu przysługuje 800+ na dziecko

800+ jest wypłacana na każde dziecko, niezależnie od dochodu rodziców. Wystarczy złożyć wniosek. Jeśli nie ma uchybień formalnych, wnioski są zatwierdzane automatycznie. O świadczenie może wnioskować jeden rodzic, chyba że nie żyją razem, a pełnią opiekę naprzemienną, wówczas ZUS może wysyłać świadczenie proporcjonalnie do potwierdzonej wyrokiem sądu opieki na dwa konta.

Zobacz także:

800+ nie wpłynęło w czerwcu na konta rodziców. Nie wypełnili tej rubryki we wniosku

Biorą 800+ i uciekają na Zachód. Rząd zdecydował, kiedy i jakie zabierze świadczenia

Mama Pięcioraczków się wygadała. Wyjechali do Tajlandii, ale nadal pobierają 800+

Powiązane
Był sobie kot
"Był sobie kot" już w kinach. Świetna zabawa dla całej rodziny
Karol Strasburger
Pokręcony quiz z pytaniami z "Familiady". Zgadniesz, jak odpowiedzieli ankietowani?