Dzieci: Minister Edukacji podał ważne informacje dotyczące powrotu do szkół
fot. unsplash.com/MChe Lee
Damian Witoń - 11 Lutego 2021

Minister Edukacji przekazał informacje dotyczące powrotu uczniów do szkół

W dniu dzisiejszym zapadła ważna decyzja rządu, która dotyczy powrotu dzieci do szkół. Minister Edukacji przekazał informacje, na które czekało wielu rodziców

Wielu rodziców z niepokojem śledzi wiadomości, oczekując na kolejne decyzje rządu w sprawie nauki w Polsce. Epidemia koronawirusa wywróciła do góry nogami życie wielu dzieci w naszym kraju. Na pełny powrót nauki stacjonarnej trzeba będzie jednak jeszcze poczekać, o czym poinformował dziś Minister Edukacji Przemysław Czarnek.

Powrót dzieci do szkół. Zapadła ważna decyzja

Rząd podjął decyzję o przedłużeniu dotychczasowego działania szkół do końca lutego. Oznacza to, że w tym miesiącu z trybu nauki stacjonarnej nadal będą mogły korzystać jedynie dzieci z klas I-III.

Według zapewnień ministra, w najbliższym czasie rząd będzie dokładnie analizował liczbę zakażonych wśród nauczycieli, co pozwoli podjąć przyszłe decyzje. Czarnek przewiduje, że zapadną one w perspektywie dwóch tygodni.

Zdrowsze i pyszne przekąski na tłusty czwartek. Przygotowanie jest banalnie proste, dzieci będą zachwyconeZdrowsze i pyszne przekąski na tłusty czwartek. Przygotowanie jest banalnie proste, dzieci będą zachwyconeCzytaj dalej

Niezwykle ważne dla powrotu pełnej nauki stacjonarnej mają być szczepienia nauczycieli. Wybrano dla nich preparat firmy AstraZeneca. Na trzy najbliższe dni szczepień przewidziane zostało 60 tysięcy dawek szczepionki dla kadr szkolnych. Obecnie trwa współpraca szpitali węzłowych z punktami szczepień i szkołami. Narodowy Fundusz Zdrowia ma czuwać nad tym, jak przebiega akcja.

Pakietem priorytetowych szczepień zostanie objętych około 268 tysięcy nauczycieli. Reszta będzie mogła zapisać się na kolejną turę w poniedziałek od godziny 8:00. Minister Edukacji zaznaczył jeszcze, że dla nauczycieli akademickich przeznaczony jest oddzielny system rejestracji.

Przypominamy, że uczniowie klas I-III powrócili do nauki stacjonarnej 18 stycznia. To samo dotyczy podopiecznych szkół specjalnych. Starsze dzieci, czyli uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych uczą się natomiast zdalnie od 26 października i z tego, co zakomunikował Minister Czarnek, sytuacja nie zmieni się przynajmniej do końca lutego. Dalsze decyzje rządu będą zależeć od rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce oraz przebiegu procesu szczepień.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: dziecisawazne.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News