Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Dzieci Barbary Sienkiewicz poszły w ślady sławnej mamy. Scena stała się ich drugim domem
Marta Uler
Marta Uler 08.06.2024 11:56

Dzieci Barbary Sienkiewicz poszły w ślady sławnej mamy. Scena stała się ich drugim domem

Barbara Nowacka
Fot. East News/AGENCJA SE

Zmarła aktorka Barbara Sienkiewicz. Grała m.in. w “Klanie” i ”M jak miłość”, ale w ostatnich latach znana była przede wszystkim z tego, że w wieku 60 lat urodziła bliźniaki. Zyskała przydomek "najstarszej matki w Polsce”.

Jej dzieci mają 10 lat. Wiele wskazuje na to, że pójdą w ślady swojej mamy. To uzdolnione maluchy. 

Zmarła Barbara Sienkiewicz

W nocy z 6 na 7 czerwca policja otrzymała zgłoszenie podejrzenia zgonu kobiety. Jak podał "Super Express” przy ulicy Olesińskiej w Warszawie, ok. godziny 3:00 pojawił się radiowóz, a także dwie karetki.

"Chwilę przed godz. 3. w  nocy, policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzenia zgonu kobiety. Zastali na miejscu ratowników, którzy potwierdzili zgon 69-letniej kobiety. Na miejscu w mieszkaniu obecny był znajomy tej pani. Zgon nie ma charakteru kryminalnego" –  przekazała w  rozmowie z  "Super Expressem" podkom. Ewa Kołdys, oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II. Funkcjonariusze na miejscu zastali dwójkę dzieci.

Aktorka i "najstarsza matka w Polsce”

Barbara Sienkiewicz była aktorką drugoplanową. Grała, m.in. w takich serialach jak “Klan”, ”M jak miłość”, “Na dobre i na złe”, ”Ranczo”, czy "Daleko od noszy”. Ale naprawdę zasłynęła dopiero 10 lat temu, kiedy w wieku 60 lat urodziła dzieci, bliźnięta – Anie i Pitrusia.

“Pierwszy moment, kiedy zapragnęłam być mamą, pojawił się podczas rozmowy z  moim lekarzem, który powiedział: ‘Pani ma młody wiek biologiczny’. Zdziwiłam się. I  to na tyle mocno zostało w  mojej psychice, że wiedziałam i  czułam, że mam jeszcze czas. Czułam w  100 proc., że dam radę” – powiedziała Sienkiewicz w jednym z wywiadów.

Co dalej z dziećmi aktorki?

9-letnie bliźnięta Barbary Sienkiewicz policjanci odwieźli do placówki interwencyjno-wychowawczej. Co dalej z nimi będzie? Aktorka twierdziła, że zabezpieczyła je na wypadek swojej śmierci. Ponoć miała się nimi zaopiekować znana posłanka, Wanda Nowicka. Polityczka jednak nie potwierdziła, że taka propozycja rzeczywiście padła.

Barbara Sienkiewicz bardzo kochała woje dzieci i dbała o ich wykształcenie. Trzeba tu dodać, że prowadziła także teatr dla dzieci, reżyserowała spektakle, jak np. “Tajemniczy ogród”, ”O dwóch takich, co ukradli księżyc” czy "Muminkowy kabarecik” i sama w nich grała.

Dzieci poszły w ślady mamy

Nic więc dziwnego, że Ania i Piotruś są uzdolnieni artystycznie. Jej syn wystąpił na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w spektaklu “Madame Butterfly”. "Według reżysera i wszystkich zawodowców w Teatrze Wielkim, to był wielki sukces. On miał mało prób i dał radę – mówiła w rozmowie z Faktem Barbara Sienkiewicz.

Córka uczy się w szkole baletowej. "Ania chodzi do Studia Taneczno-Aktorskiego im. Hanny Kamińskiej przy szkole baletowej – opowiadała Sienkiewicz. Czy pójdą w ślady swojej mamy? Wiele zależy od tego, kto nimi teraz pokieruje.

Zobacz także:

Nie żyje najstarsza matka w Polsce. Barbara Sienkiewicz urodziła dzieci w wieku 60 lat

O świcie sąd zabrał je do domu dziecka. Wiemy, gdzie są dzieci Barbary Sienkiewicz i co się z nimi stanie

O tej ciąży mówiła cała Polska. Tak wyglądała droga Barbary Sienkiewicz do macierzyństwa