Dziecko urodziło się ze wściekłą miną
fot. pixabay.com/Rainer_Maiores
Karol Zaborowski - 25 Lutego 2021

Już w chwili narodzin stała się sławna. Dziewczynka urodziła się ze wściekłą miną

Dzieci potrafią robić najdziwniejsze miny, jednak zdjęcie tej dziewczynki z marszu stało się prawdziwym hitem w internecie, a wręcz mem. Choć minął już rok, to nadal ciężko opanować się od śmiechu widząc wściekłą minę noworodka.

Każdy rodzic potwierdzi, że dzieci, a zwłaszcza niemowlęta, potrafią czasami zrobić taką minę, której nigdy byśmy się nie spodziewali. Jest to zarazem zaskakujące, jak i niezwykle urocze. Jednak mało, które dziecko za sprawą swojej śmiesznej miny staje się prawdziwą gwiazdą internetu.

Isabela Pereira de Jesus przyszła na świat 13 lutego 2020 roku. Dziewczynka z marszu stała się rozpoznawalna wśród internautów na całym świecie, a to za sprawą zdjęcia, które jej wykonano tuż po narodzinach. Podczas porodu wykonano cesarskie cięcie, a gdy Isabela była już w rękach lekarzy, na jej twarzy pojawił się przeuroczy grymas, przez który dziewczynka wyglądała, jakby była wściekła.

Dziecko ze wściekłą miną

Zdjęcie zostało wykonane przez Rodrigo Kunstmann, w chwili, kiedy lekarze chcieli zachęcić dziecko do płaczu. W tym momencie warto coś wyjaśnić. Mianowicie, filmy, a zwłaszcza te starsze przyzwyczaiły nas do widoku, że po narodzinach dziecko dostaje klapsa, aby zaczęło płakać. Widok ten bardzo mocno zakorzenił się w świadomości wielu osób, jednak nijak się ma do rzeczywistości na porodówce.

Wszystkie mamy uspakajamy, ponieważ po porodzie nikt dziecku klapsów nie daje. Owszem malucha zachęca się do płaczu, aby zaczął samodzielnie oddychać. Co więcej, pokazuje to, że płuca dziecka po prostu pracują.

Jak chronić się przed kleszczami w czasie ciąży?Jak chronić się przed kleszczami w czasie ciąży?Czytaj dalej

Jednak wykonuje się to poprzez masowanie skóry dziecka, najczęściej na pleckach. Oprócz masowania stosuje się również poklepywanie, ale klapsy już od dawna nie są używane na porodówkach.

Zabawny grymas Isabeli był wywołany właśnie tym, że lekarze chcieli wywołać u dziewczynki płacz, co najwidoczniej bardzo się jej nie spodobało. Sam fotograf przyznaje, że grymas Isabel trwał tylko chwilkę.

Co ciekawe, Rodrigo nadal utrzymuje kontakt z rodzicami dziewczynki, którzy zapewniają, że zdjęcie absolutnie nie odzwierciedla jej charakteru. Według nich dziewczynka jest niezwykle łagodna.

"Hoje é meu parto e nem tenho roupa para esse evento" A foto que fiz está espalhando mais rápido que o Corona ...quem baixar e postar por favor me deem os créditos na legenda do post ????

Opublikowany przez Rodrigona Kunstmanna Poniedziałek, 17 lutego 2020

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

źródło: Edziecko

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News