portalparentingowy.pl
szkoła

Fot: pixelshot, canva.com

Dzień Nauczyciela. Nie ma lekcji, ale szkoły zobowiązane są prowadzić zajęcia opiekuńcze

14 Października 2021

Autor tekstu:

Wioleta Piróg

Udostępnij:

Minister Przemysław Czarnek skierował do dyrektorów wszystkich szkół i placówek oświatowych list, w którym złożył nauczycielom oraz pracownikom oświaty życzenia z okazji obchodzonego dzisiaj Dnia Edukacji Narodowej, potocznie nazywanego Dniem Nauczyciela. Podkreślił w nim także, jak ważną role pełnią nauczyciele w procesie nauczania i wychowania. Na gov.pl przypomniano także, jak szkoły powinny postępować 14 października.

Dzień Edukacji Narodowej został wprowadzony ustawą – Karta Nauczyciela z 1982 i od tego czasu funkcjonuje jako święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Tradycyjnie nazywany jest Dniem Nauczyciela.

Przemysław Czarnek złożył życzenia nauczycielom

Z tej okazji minister Przemysław Czarnek w liście skierowanym do wszystkich szkół i placówek oświatowych złożył nauczycielom oraz pracownikom oświaty najlepsze życzenia.

­– Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przekazuję wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom i pracownikom oświaty wyrazy najwyższego uznania i szacunku. Każdego dnia pomagają Państwo zdobywać uczniom nową wiedzę, inspirują ich do rozwijania pasji i talentów, a także przygotowują do wejścia w dorosłe życie, do podjęcia w przyszłości nowych ról społecznych. Serdecznie za to dziękuję – cytuje Ministera Edukacji i Nauki portal gov.pl.

Minister edukacji i nauki wspomniał także o projekcie "Laboratoria przyszłości", dzięki któremu szkoły otrzymają wsparcie w postaci nowoczesnych narzędzi, jakimi są m.in. drukarki 3D czy roboty. Z zadowoleniem także mówił o dużym zaangażowaniu szkół oraz środowisk oświatowych w program „Poznaj Polskę”.

ginekolog

Rodzice zauważyli, że ich córka jest podobna do ginekologa. W końcu poznali prawdę

CZYTAJ DALEJ

Szef MEiN podziękował także środowisku oświaty polonijnej. Słowa uznania skierował do nauczycieli, doceniając trud, jaki wkładają w nauczanie języka polskiego oraz przekazywanie wiedzy naszym młodym Rodakom, którzy dorastają na obczyźnie.

Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października. Święto to jest okazją do przypomnienia najlepszych polskich tradycji oraz nagrodzenia zasłużonych nauczycieli w podziękowaniu za ich trud i poświęcenie.

Na gov.pl przypomniano, że 14 października jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych, ale nie jest dniem wolnym od obecności w szkole. Chociaż uczniowie nie mają w tym dniu lekcji, to szkoła jest zobowiązana prowadzić zajęcia opiekuńcze (w godzinach ustalonych w szkole) lub zajęcia innego rodzaju.

Cofnijmy się do przeszłości. Jak dobrze znasz się na bajkach?

Pytanie 1 z 3

W jakiej bajce główną bohaterką jest Tosia?

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Uczniowie boją się włączać kamerki podczas lekcji. Czy są obowiązkowe podczas zajęć?

  • Zaczęła karmić dziecko w czasie zakupów. Reakcja klientów zaskoczyła kobietę

  • Kiedy starsi uczniowie wrócą do szkół? Ministerstwo Edukacji musiało zmienić swój plan

Źródło: gov.pl
Wioleta PirógAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Szkoła

Co szykuje Ministerstwo Edukacji? Media o zupełnie nowych zasadach

Czytaj więcej >

Szkoła

Dane o nauce zdalnej w Polsce

Czytaj więcej >

Szkoła

Ważny komunikat ministra edukacji dla uczniów. Chodzi o Laboratoria Przyszłości

Czytaj więcej >

Szkoła

Nauka zdalna i stacjonarna w Polsce. Jest decyzja

Czytaj więcej >

Szkoła

Trzy ważne terminy dla ósmoklasistów

Czytaj więcej >

Szkoła

W wielu szkołach wprowadzono już nauczanie zdalne

Czytaj więcej >