Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Dziewczyna z Ukrainy dotkliwie pobita w Gdańsku. Ma złamane kości czaszki
Małgorzata Wódz
Małgorzata Wódz 08.09.2023 13:51

Dziewczyna z Ukrainy dotkliwie pobita w Gdańsku. Ma złamane kości czaszki

pobicie Ukraińców w Gdańsku
fot. Pexels/OMZRiK Facebook

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK) opublikował w sieci wideo, na którym udokumentowany został brutalny atak na pochodzących z Ukrainy nastolatków.
 

 

 

 

Młodzi Ukraińcy świętowali rozpoczęcie roku szkolnego

Jak czytamy w opublikowanym wczoraj poście OMZRiK na Facebooku, młodzi ludzie świętowali początek roku szkolnego nad Pustym Stawem w Gdańsku. Rozmawiali i śpiewali po ukraińsku. 

To najprawdopodobniej nie spodobało się agresorom, którzy kazali młodzieży w dosadnych słowach wynosić się z Polski i dotkliwie ich pobili. 

Na filmiku widać całą sytuację i brutalny atak, jakiego dopuściła się kobieta.

 

Kopali dziewczynę, poturbowali chłopca

W wyniku tego zdarzenia 16-letnia dziewczyna pochodząca z Ukrainy ma złamaną kość oczodołu. Została kopnięta kolanem w oko. Stający w jej obronie chłopiec też został poturbowany – bandyci rozbili mu okulary i wyrzucili telefon do wody

Jak relacjonuje OMZRiK, policja, która przyjechała na miejsce, zabrała dziewczynę, a chłopcu, który niewiele widział z powodu zniszczenia okularów, kazała samemu iść na komisariat. Dziewczyna trafiła do szpitala, który opuściła wczoraj.

Agresorzy to dorośli Polacy

Policjanci na miejscu zatrzymali agresywną 26-latkę. Kobieta miała 0,5 promila alkoholu we krwi. To ona kopała nastolatkę z Ukrainy. 

Później na podstawie monitoringu odnaleziono również dwóch pozostałych sprawców pobicia. Są nimi 28 i 43-letni mężczyźni, mieszkańcy Gdańska. Kobiecie postawiono zarzuty z art. 157 KK, grozi jej za to do 5 lat więzienia. Pozostali za udział w bójce mogą trafić do więzienia na 3 lata. 

– Do tego prowadzi nawoływanie do nienawiści. To dzieje się, gdy państwo nie reaguje na propagandę skrajnej prawicy. Gdy minister sprawiedliwości wypuszcza z więzień faszystów, a jego prokuratorzy chronią rasistów i ksenofobów – czytamy w poście Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Zobacz też:

"Dzieci omdlewają z płaczu". Post psycholożki o przedszkolach mrozi krew