Co jest nie tak z obrazkiem, na którym jest dziewczynka? Mało kto widzi istotny szczegół
Bez ciągłych ćwiczeń umysłowych pogarsza się nasza pamięć. Nie trenując mózgu, tracimy koncentrację i stajemy się mniej uważni. Trening mózgu o dziwo nie jest taki trudny, jakby mogło się wydawać.
Możesz zacząć od przyjemnych czynności, które wykonujesz w życiu codziennym takich jak rozwiązywanie quizów, krzyżówek, uczenie się na pamięć wierszy lub rozwiązywania zagadek logicznych.
Rozwijanie się mózgu w najmłodszych latach
Wielu rodziców zastanawia się jak przekonać dziecko, aby trenowało swój mózg już od małego. Rodzice często nie mają pomysłu, co będzie najlepsze i najskuteczniejsze, a przede wszystkim nie zniechęci ich pociech.
Warto pamiętać, że o d urodzenia do piątego roku życia mózg dziecka rozwija się bardziej niż w jakimkolwiek innym okresie życia. Wczesny rozwój mózgu ma trwały wpływ na zdolność dziecka do uczenia się.
Doświadczenia zarówno te pozytywne jak i negatywne od najmłodszych lat, pomagają kształtować rozwój mózgu dziecka. Zaraz po urodzeniu mózg malucha ma około jednej czwartej wielkości mózgu dorosłego.
Mózg jest centrum dowodzenia całym ciałem, dlatego wczesne dzieciństwo jest kluczowe w jego trenowaniu. Różne obszary mózgu są odpowiedzialne za różne zdolności, takie jak ruch, język i emocje, i rozwijają się w różnym tempie.
Trenowanie mózgu od najmłodszych lat
Aby ćwiczyć zarówno swój mózg jak i mózg twojego dziecka, zadbaj przede wszystkim o gry i zabawy, które pozwalają na znalezienie na pozór niewidocznych szczegółów. Pamiętaj również o tym, aby szukać nowej wiedzy i zdobywać nowe umiejętności.
Nauka przez zabawę zachwyci twoją pociechę. Grajcie w różnorodne gry "mózgowe". Ważne jest, abyście razem z maluchem uczyli się języków, rozwiązywali wspólnie problemy i podejmowali wspólne decyzje.
Nie zapomnij o medytacji, która jest tak samo dobra dla mózgu, jak i dla nastroju. Wystarczy dziesięć minut uważnego oddychania, aby wprowadzić mózg w tryb relaksacji. Pamiętaj, twój mózg uwielbia przerwy tak samo jak ty.
Stwórz nowe nawyki u siebie i swojego dziecka. Zabawnym sposobem treningu mózgu jest odwrócenie codziennych nawyków. Brzmi intrygująco? Warto spróbować "włączyć mózg na nowo".
Wróćmy jednak to obrazka z dziewczynką. Zapytaj swoje dziecko, co jest nie tak w tym obrazku. Sam również przyjrzyj się szczegółom i postaraj znaleźć jedną niepasującą rzecz.
Jak sobie poradziliście? Jeżeli zauważyliście, że chodzi o dym, to brawa dla was. Dym wydobywający się z komina i balon dziewczynki powinien płynąć w tym samym kierunku co wiatr. To tutaj artysta popełnił niefortunny błąd.
Ten i wiele innych quizów można znaleźć na Fabiosa.com.
Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:
-
Zaskakujące słowa ministra Czarnka. Takich słów nie spodziewało się wielu rodziców
-
Rząd ma w planach nowy przedmiot szkolny. Na czym będzie polegał?
Źródło: Fabiosa.com; Spreeder.com