Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Ferie 2021/2022. Oficjalna lista terminów dla województw
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 23.03.2022 04:19

Ferie 2021/2022. Oficjalna lista terminów dla województw

Przemysław Czarnek
fot. Piotr Molecki/East News

Wiele osób zastanawia się, jak będą wyglądały tegoroczne ferie zimowe. Do grona zainteresowanych należą nie tylko uczniowie, ale i rodzice. W zeszłym roku termin przerwy zimowej został podyktowany przez rosnącą liczbą zakażeń. Jak będzie tym razem?

Terminy ferii zimowych na rok szkolny 2021/2022 zostały już ogłoszone. Wszystko wskazuje na to, że mają się one odbyć w tradycyjnych a terminach, a nie — jak w zeszłym roku — wszystkie na raz. Pierwsi zainteresowani skorzystają z przerwy już 17 stycznia.

Kiedy wypadają ferie zimowe?

W roku 2021/2022 ferie mają odbyć się w różnych terminach dla różnych województw. Pierwsze z nich zaczną je 17 stycznia, a ostatnie zakończą 27 lutego. Według informacji opublikowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki tegoroczne ferie zimowe będą miały miejsce:

- 17 - 30 stycznia 2022 r.: województwa kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie - 24 stycznia - 6 lutego 2022 r.: województwa podlaskie, warmińsko-mazurskie - 31 stycznia - 13 lutego 2022 r.: województwa dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie - 14 – 27 lutego 2022 r.: województwa lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Czy terminy ferii zimowych zostaną zmienione?

Przypominamy jednak, że zeszłoroczne ferie zimowe miały również odbywać się "normalnie". Jednak w związku z rosnącą liczbą zakażeń minister edukacji wprowadził pewne zmiany. Wprowadzono je dopiero w listopadzie. Podjęto wtedy decyzję, że wszyscy uczniowie skorzystają z przerwy w tym samym czasie. Wypadała ona od 4 stycznia 2021 r. do 17 stycznia 2021. Uczniowie w całej Polsce pozostawali w domach, gdyż rząd równocześnie ogłosił kwarantannę narodową. Dzieci i młodzież nie skorzystały zatem z aktywności zimowych.

Na daną chwilę nikt nie zapowiada powtórzenia decyzji z zeszłego roku. Jednak sytuacja jest stale niepewna. Wiele osób spodziewa się wraz z zimą znacząco rosnącej liczby zakażeń. Mogłoby to zmusić uczniów do ponownego przejścia na nauczanie zdalne. Minister Czarnek niedawno wypowiedział się na ten temat:

- Chcę uniknąć przejścia na naukę zdalną, która była koniecznością, ale wyrządziła wiele szkód. Nie wracajmy do nauki zdalnej, ale żeby do niej nie wracać – szczepmy się

Źródło: edziecko.pl

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy: