Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > Genialne sposoby na mdłości w ciąży
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 06.10.2021 02:00

Genialne sposoby na mdłości w ciąży

Brzuch ciążowy
fot. Anastasiia Chepinska, unsplash.com

Poranne mdłości dokuczają niejednej ciężarnej. Ta męcząco przypadłości nie daje im spokoju i utrudnia normalne funkcjonowanie. Na szczęście istnieją na jej zwalczenie pewne metody!

Każda ciężarna, której dokuczają poranne mdłości, szuka magicznego sposobu, na ich zwalczenie. Wydawałoby się, że on nie istnieje. Są jednak pewne triki, które mogą pomóc.

Imbir na poranne mdłości

Przyszłym mamom może pomóc imbir. Ten prosty i tani składnik stosowany jest już od lat. Jego skuteczność potwierdziły setki kobiet.

Gingerol i szoagol znajdujące się w imbirze są świetnymi środkami przeciwwymiotnymi. Ponadto idealnie zastępuje on leki, które w wielu przypadkach są zakazane dla ciężarnych. Imbir pomoże na problemy z trawieniem, a także skutecznie poprawi apetyt i wesprze w walce ze wzdęciami i kolką jelitową. Ma też działanie rozgrzewające, dlatego poleca się go w przypadku przeziębienia. Warto jednak zauważyć, że nie należy przesadzać z imbirem, gdyż może podrażniać żołądek.

Aby skorzystać z magicznej mocy imbiru, wystarczy dodawać go do swoich posiłków i napoi. Popularne są gorące herbatki z imbirem i napary z dodatkiem miodu i cytryny. Sproszkowany imbir można także dodawać do wypieków, jak ciasteczka owsiane.

Inne sposoby na mdłości

Na poranne mdłości jest też wiele innych sposobów. Sugeruje się picie dużej ilości płynów w ciągu dnia, aby zapobiegać odwodnieniu. Należy także unikać pokarmów o działaniu drażniącym lub tych smażonych i bardzo ostrych.

Aby zminimalizować mdłości, warto skupić się na suplementacji lub spożywaniu jak największej ilości pożywienia z witaminą B6. Ważne jest także zminimalizowanie stresu do minimum. Pomocne są masaże, a nawet akupunktura. Spokojna i wypoczęta ciężarna będzie zmagać się z mniejszą liczbą skutków ubocznych.

Istotne jest, by jeść od razu po przebudzeniu. Poza tym poleca się zjadanie małych porcji, ale w zwiększonej częstotliwości.

Źródło: mjakmama24.pl, pbkm.pl

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Tagi: imbir ciąża