Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Ile dzieci ma Przemysław Czarnek? Zaskakujące informacje
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 03.11.2021 01:00

Ile dzieci ma Przemysław Czarnek? Zaskakujące informacje

Przemysław Czarnek
Fot: Beata Zawadzka/East News

Przemysław Czarnek znany jest z jego kontrowersyjnych poglądów na temat kobiet i ich roli w społeczeństwie. Według niego kobiety powinny wcześniej decydować się na macierzyństwo, aby zdążyć, urodzić więcej dzieci. Ciekawe zatem, jak liczną rodzinę ma sam minister.

W październiku 2019 roku w trakcie Kongresu Ruchu Europa Christi, który odbył się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wygłosił słynną wypowiedź dotyczącą kobiet i macierzyństwa.

Czy Przemysław Czarnek ma dzieci?

Przemysław Czarnek ma dzieci. Co ciekawe nie aż tyle, ile mogłoby się wydawać wszystkim, którzy słyszeli jego słowa:

- Idź i pracuj, jeździj na traktorze, na kombajnie, ucz się, rób karierę. Kariera w pierwszej kolejności, a później może dziecko. Prowadzi to do tragicznych konsekwencji. Pierwsze dziecko rodzi się nie w wieku 20-25 lat, tylko w wieku 30 lat. Jak się pierwsze dziecko rodzi w wieku 30 lat, to ile tych dzieci można urodzić? To są konsekwencje tłumaczenia kobiecie, że nie musi robić tego, do czego została przez Pana Boga powołana - mówił minister edukacji.

Ile dzieci ma Przemysław Czarnek?

Przemysław Czarnek tworzy rodzinę ze swoją żoną Katarzyną, która tak jak on jest wykładowcą na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Żona Czarnka jest biologiem i pracuje jako asystentka w Katedrze Ochrony Środowiska Instytutu Inżynierii i Środowiska.

Sądząc po poglądach ministra, można by się spodziewać, że małżeństwo ma liczną gromadkę, tymczasem Przemysław i Katarzyna Czarnek mają dwójkę dzieci.

43-letni polityk ma dwójkę dzieci: córkę i syna. Córka o imieniu Julia poszła na studia, a syn Mateusz jest uczniem szkoły podstawowej.

Dzieci Przemysława Czarnka

Julia w lipcu 2023 roku wyszła za mąż. Uroczystość odbyła się w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Lublinie. Ślubu udzielił młodym były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kardynał Gerhard Müller z Niemiec. Przyjęcie zorganizowane było na ok. 200 osób. Minister Edukacji osobiście poprowadził córkę do ołtarza.

Zobacz też:

Podręcznik do HiT-U część 2. Jakie kontrowersyjne fragmenty będzie czytać młodzież?

Czy trzeba składać wniosek o laptop dla 4-klasisty?

Ruszyły wypłaty 300 plus