Jak zmniejszyć ból ucha u dziecka? Lekarz poleca woreczek z ryżem
Często najbardziej niepozorne sposoby okazują się być najbardziej skuteczne. Niewielu rodziców wie, że idealnym sposobem na ból ucha u dziecka jest ugotowany woreczek ryżu. Sposób ten poleca amerykański pediatra. Musicie go spróbować!
Trik na zażegnanie bólu ucha przy pomocy paczki ryżu jest równie prosty, co skuteczny. Trzeba tylko pamiętać, aby delikatnie ochłodzić opakowanie przed przyłożeniem go do ucha. Sposób nie zastąpi nam wizyty u lekarza, ale na pewno uśmierzy ból.
Woreczek ryżu na ból ucha
Każdy z nas przynajmniej raz w życiu doświadczył bólu ucha. Potrafi on być niesamowicie uciążliwy. Kiedy dotyka małego dziecka, rodzice są zrozpaczeni. Zaleca się wtedy wizytę u specjalisty i zastosowanie odpowiednich leków. Nie zawsze jednak mamy do nich natychmiastowy dostęp. W takiej sytuacji lekarze pediatrii proponują użycie ciepłego woreczka ryżu!
Przepis na zmniejszenie bólu ucha jest niezwykle prosty. Wystarczy kupić paczkę ryżu i podgrzać jedno opakowanie. Po odczekaniu krótkiej chwili można delikatnie przyłożyć woreczek do ucha. Ból powinien szybko zelżeć.
Według lekarzy nie musi to być koniecznie woreczek po ryżu. Świetnie sprawdzi się też butelka zagotowanej wody. Chodzi tu przede wszystkim o ciepło ogrzewające ucho.
- W razie potrzeby można również użyć staromodnej butelki z gorącą wodą — zapewnił dr med. Michal Pankratz, adiunkt pediatrii w Texas Tech University Health Sciences Center w Lubbock.
Jak zwalczyć ból ucha u dziecka?
Jeśli nasze dziecko dopadnie przeszywający ból ucha najlepiej zwrócić się do lekarza i zastosować terapię farmakologiczną. Nie zaszkodzi jednak uzupełnić leczenia o domowe, sprawdzone sposoby. Woreczek ryżu jest jednym z nich, lecz nie jedynym. Poza ciepłymi okładami można zastosować np. masaż. Podczas niego należy głaskać ucho od góry do dołu oraz delikatnie rozciągać i uciskać małżowinę uszną.
Niektórzy na ból ucha polecają domowe krople z naturalnych składników. Jednak pod żadnym pozorem nie wolno ich wlewać bezpośrednio do ucha. Należy delikatnie namoczyć nimi wacik i delikatnie włożyć je do ucha. Poleca się tu podgrzaną oliwę z oliwek z sokiem z cytryny, czosnkiem, miętą lub rumiankiem. Pamiętajmy jednak, że nic z tych rzeczy nie zastąpi nam pomocy doświadczonego lekarza.
Źródło: parents.com, dziendobry.tvn.pl
Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:
-
Uczniowie boją się włączać kamerki podczas lekcji. Czy są obowiązkowe podczas zajęć?
-
Zaczęła karmić dziecko w czasie zakupów. Reakcja klientów zaskoczyła kobietę
-
Kiedy starsi uczniowie wrócą do szkół? Ministerstwo Edukacji musiało zmienić swój plan