portalparentingowy.pl
żółta koszulka

Fot: tenkende, canva.com

Karmi piersią 5-letniego synka. Internauci komentują

6 Października 2021

Autor tekstu:

Wioleta Piróg

Udostępnij:

36-letnia Gaëlle Meheut z Vanu (Oceania) opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym karmi piersią dwoje dzieci. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jedno z nich ma 5 lat. Na kobietę wylała się fala krytyki, a internauci zarzucili jej nawet, że wykorzystuje seksualnie swoje dzieci.

Gaëlle Meheut z Vanuatu (Oceania) jest matka dwójki dzieci 5-letniego synka Ewana i 3-letniej córki Mai. Pomimo ich wieku nadal karmi je piersią. Ewena do trzech, a Maię od pięciu do dziesięciu razy dziennie. Nigdy nie planowała, że będzie tak długo przystawiała dzieci do piersi, uważa jednak, że jest to bardzo korzystne zarówno dla dzieci jak i dla matki. Ponadto rodzeństwo często karmione jest jednocześnie, co według niej wzmacnia ich relację.

Karmi piersią "duże" dzieci

Gaëlle spotkała się jednak z krytyką i przykrymi komentarzami po tym, jak opublikowała w sieci zdjęcie, na którym karmi Ewana i Maię. Syn miał wtedy dwa lata, a Maia była jeszcze noworodkiem. Nie wszystkim podobało się podejście Gaëlle do karmienia piersią. Niektórzy wysyłali jej żartobliwe komentarze, inni porady, ale byli także tacy, którzy zarzucili jej wykorzystanie seksualne, a nawet kazirodztwo.

Kobieta twierdzi jednak, że są w błędzie i uważa, że przystawianie dzieci do piersi to najlepszy sposób na ich uspokojenie i idealna okazja do tworzenia się więzi.

agnieszak

Agnieszka Włodarczyk boi się o dziecko. Jej wyznanie poruszyło fanów

CZYTAJ DALEJ- "Karmienie Ewana to bardziej komfort i ukojenie, niż dostarczanie mu jedzenia. Nadal dążę do naturalnego odstawienia go od piersi. To już duże dziecko, ma pięć lat. Czasami kończę jako szalona mama z dziećmi przyklejonymi do piersi. Uwielbiam nasz związek i chwile karmienia piersią" -cytuje Gaëlle fakt.pl.

Nie ma górnej granicy w kwestii karmienia piersią

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka oraz, aby było kontynuowane przez minimum 2 lata. Nie ma natomiast górnej granicy. Decyzja o kontynuowaniu lub zaprzestaniu karmienia dziecka piersią zależy od kobiety. Zwykle czas ten określony jest przez ogólnoprzyjęte normy kulturowe i obyczajowe. Natomiast jak podaje Narodowe Centrum edukacji Żywieniowej, ESPGHAN wydał oświadczenie, że karmienie mlekiem matki powinno trwać tak długo, jak wynika to z potrzeb mamy i dziecka.

Młodzieżowy slang. Czy na pewno wiesz, o czym mówi twoje dziecko?

Pytanie 1 z 4

Co oznacza słowo "boomer"?

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Uczniowie boją się włączać kamerki podczas lekcji. Czy są obowiązkowe podczas zajęć?

  • Zaczęła karmić dziecko w czasie zakupów. Reakcja klientów zaskoczyła kobietę

  • Kiedy starsi uczniowie wrócą do szkół? Ministerstwo Edukacji musiało zmienić swój planŹródło: fakt.pl, ncez.pzh.gov.pl
Wioleta PirógAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Życie rodzinne

Komu przysługuje świadczenie mama 4 plus? Konieczne jest spełnienie kilku warunków

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Trik sprytnej mamy zachęcający dziecko do jedzenia zdrowej żywności

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Genialny patent na fantastyczną fryzurę dla dziewczynki

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Osoby spod 4 znaków zodiaku są najlepszymi rodzicami. Mamy listę

Czytaj więcej >
Biedronka market

Życie rodzinne

Hitowa oferta Biedronki dla rodziców. Popularne zabawki w rewelacyjnej cenie

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

"You Can Dance" dla dzieci. Minister Czarnek objął inicjatywę patronatem

Czytaj więcej >