Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Zdrowie i pielęgnacja dziecka > Katar zniknie w jeden dzień. Mama pięcioraczków zdradza swój sposób na infekcje
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 25.09.2023 09:40

Katar zniknie w jeden dzień. Mama pięcioraczków zdradza swój sposób na infekcje

Domowy sposób na katar u dziecka, czosnóżka
Fot. Instagram/Pixabay

Katarek. Jedno słodko brzmiące słowo, które rodzicom potrafi spędzić sen z powiek. Nieważne, czy mowa o niemowlęciu, przedszkolaku czy uczniu. Katar nie tylko zatrzyma nas w domu, ale też potrafi spowodować poważne infekcje. Zapalenie ucha, oskrzeli, a nawet płuc. Swój sposób na pokonanie kataru podała pani Dominika Clark, znana, jako mama pięcioraczków z Horyńca.

Kobieta jest bardzo aktywna w sieci i chętnie opowiada o życiu z jedenastką dzieci. Pani Dominika pokazuje swoją codzienność i dzieli się sprytnymi sposobami na ułatwienie życia z tą gromadką. Ostatnio podzieliła się naturalnym sposobem na walkę z katarem, jak zapewnia działa u małych i dużych.

Sezon na infekcje w pełni

Rodzina Clark ma za sobą niełatwe chwile, musieli pożegnać jedno z dzieci, a pani Dominika przeszła operację kolana. Do tego pojawiły się problemy ze zdrowiem Czarusia. Na szczęście, chłopiec jest już w domu. Jednak wrzesień zaowocował u Clarków, jak i u wielu rodzin, drobnymi infekcjami. Katar dopadł maluchy i pani Dominika nie chce dopuścić do tego, aby rozwinęła się z niego poważniejsza choroba.

Ze swoimi obserwatorami w mediach społecznościowych podzieliła się domowym sposobem na walkę z katarem. Okazuje się, że wystarczy jedna rzecz, którą każdy z nas ma w swojej kuchni. "Lek" jest bezpieczny, nieinwazyjny i ponoć szalenie skuteczny. Warto go wypróbować, bo w zasadzie nic nie kosztuje, a pani Dominika zapewnia, że działa cuda.

Projekt bez nazwy (62).jpg

Fot. Instagram piecioraczki_z_horynca

Czosnóżka - sprytny sposób na katar

Wystarczy bandaż, kilka gazików, czosnek i olej rycynowy. Gaziki delikatnie zwilżamy olejem rycynowym, czosnek kroimy w cienkie plasterki i układamy na gaziku, dokładamy drugi gazik, żeby czosnek nie dotykał bezpośrednio skóry, bo mógłby poparzyć delikatną skórę dziecka. Całość ugniatamy, żeby czosnek puścił sok. 

Następnie gaziki z czosnkiem i olejem rycynowym przykładamy do spodu stopy dziecka i delikatnie bandażujemy. Upewniając się, że opatrunek nie jest zbyt ciasny. Pan Dominika zapewnia, ze ten sposób aplikacji wpływa na cały organizm i działa bardzo szybko. U Eli, której podała w ten sposób naturalny antybiotyk, wyraźną poprawę zauważyła już po 4 godzinach.

Czosnek to naturalny antybiotyk

Czosnek jest absolutnym liderem jeśli chodzi o rośliny lecznicze. Jego działanie jest silniejsze nawet od penicyliny. Ten naturalny antybiotyk pomaga w walce z bakteriami, wirusami, a nawet obniża ciśnienie krwi. W malutkim ząbku czosnku znajdziemy: związki flawonoidowe, aminokwasy, saponiny, cukry, związki śluzowe, witaminy (B1, B2, PP, witamina C, prowitamina A), liczne sole mineralne (m.in. potasu, wapnia, magnezu), rzadkie mikroelementy (m.in. kobalt, chrom, nikiel).

Czosnek pomaga nie tylko na infekcje, ale też pasożyty, nadciśnienie, chroni przed chorobami układu krwionośnego, wykazuje działanie odmładzające, a nawet przeciwnowotworowe. Najzdrowszy jest czosnek surowy, jednak niewiele osób lubi go w tej formie. W aptekach i sklepach zielarskich znajdziemy liczne preparaty, które zawierają go w bezwonnej postaci. Są to oleje, kapsułki, ale... warto też spróbować sposobu pani Dominiki.

Olej rycynowy dla zdrowia

Olej rycynowy słynie z właściwości przeczyszczających, ale to nie jest jego jedyne zastosowanie. Nasze babki używały go w pielęgnacji skóry i włosów, zanim olejowanie stało się modne. Wzmacnia i uelastycznia włosy i przyspiesza ich wzrost, ale nie tylko do pielęgnacji się go stosuje.

Olej rycynowy pomaga na bóle. Stosuje się go do ciepłych okładów, na bóle mięśniowo-stawowe, ale także na ból głowy. Ale uwaga - rycyna może uczulać, dlatego warto przed użyciem go, zrobić test na niewielkiej powierzchni skóry i odczekać z zastosowaniem w celach leczniczych czy kosmetycznych 24 h.

Zobacz także:

Oddziały ratunkowe pękają w szwach. Wszyscy pacjenci mają ten sam objaw

Już się zaczęło. Pierwsza choroba zakaźna panoszy się w przedszkolach

Bezpieczeństwo dziecka w mieszkaniu. To coś więcej niż zakryte kontakty