Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > Kobieta dowiedziała sie o ciąży w 8. miesiącu. Nikt się tego nie spodziewał
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 06.12.2021 01:00

Kobieta dowiedziała sie o ciąży w 8. miesiącu. Nikt się tego nie spodziewał

Test ciążowy
fot. BananaStock, canva.com (zdjęcie ilustracyjne)

18-letnia Saffron Heffer z Essex dowiedział się, że jest w ciąży gdy była już w... 8. miesiącu. Nic nie wskazywało na to, ze dziewczyna spodziewa się dziecka. Do wykonania testu ciążowego zachęciła ją mama.

Matka Saffron zaproponowała wykonanie testu ciążowy, gdy zobaczyła na brzuchu nastolatki ciemniejącą linię. Jest to jeden z charakterystycznych objawów ciąży. Intuicja jej nie myliła. Okazało się, że córka jest już w 8. miesiącu!

Nie wiedziała, że jest w 8. miesiącu ciąży

Takie historie nie przydarzają się często. Saffron Heffer z Essex była dumna ze swojej wąskiej talii i szczupłej figury. Regularnie chodziła na siłownię, a także korzystała z usług solarium. Nic nie wskazywało na to, że niedługo urodzi dziecko. Jedynym symptomem była ciemniejąca linia na jej brzuchu. Matka przekonała ją do wykonania testu ciążowego.

Wynik testu okazał się dodatni. Kobiety postanowiły skontaktować się z położną, która zauważyła, że dziecko nie jest prawidłowo ułożone. Odpowiednio naciskając brzuch, umożliwiła mu przyjęcie odpowiedniej pozycji. Od tego momentu brzuch Saffron zaczął rosnąć. Po zaledwie 6 tygodniach urodziła dziecko.

Została samotną matką

Do tej pory brak miesiączki Saffron zrzucała na przyjmowane tabletki antykoncepcyjne. Przyznała, że dopiero gdy dowiedziała się o ciąży, zaczęła zauważać u siebie jej charakterystyczne objawy. Czuła się przede wszystkim senna i osłabiona. Dziecko na szczęście urodziło się w pełni zdrowe.

Niestety ojciec malucha okazał się być niezainteresowany jego wychowaniem. W tej sposób 18-letnia Saffron została samotną matką. Wspomniała, że na początku miała wrażenie, że jej życie się skończyło. Dziś jednak w pełni spełnia się w roli matki. Jest szczęśliwa i zakochana w swoim dziecku.

Źródło: parenting.pl

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Tagi: ciąża