Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > Kobieta postanowiła urodzić w oceanie. Wideo zrobiło furorę w sieci
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 07.06.2022 10:25

Kobieta postanowiła urodzić w oceanie. Wideo zrobiło furorę w sieci

Poród w oceanie
fot. instagram.com/raggapunzel

Josy Peukert to mama czwórki dzieci, której najmłodszy syn przyszedł na świat w wyjątkowych okolicznościach. Kobieta zdecydowała się na poród w oceanie bez żadnej asysty. Po wszystkim podzieliła się zdjęciami oraz nagraniami z wydarzenia w mediach społecznościowych.

Dla wielu kobiet poród bez obecności lekarza i położnych brzmi jak największy koszmar. Jednak dla innych ciężarnych sprowadzenie dziecka na świat jest naturalnym procesem, z którym mogą poradzić sobie same. Coraz więcej z nich decyduje się na tzw. free birth, czyli poród w zgodzie z naturą.

Kobieta urodziła w oceanie

Josy Peukert po trzech porodach uznała, że na tyle zna swój organizm, że nie potrzebuje więcej asysty pracowników szpitala. Będąc w ciąży z ostatnim dzieckiem, nie chodziła na wizyty kontrolne i nie robiła badań USG. Gdy pojawiły się skurcze, od razu wiedziała, co robić. Jej dzieci zostały pod opieką przyjaciół, a ona z partnerem wybrała się na plażę.

- Wpadłam na pomysł, że chciałam urodzić w oceanie. Przez tygodnie obserwowałam przypływy, więc kiedy nadszedł właściwy czas na poród, wiedziałam, że plaża będzie dla nas bezpieczna — opowiedziała Peukert dla "Daily Mail".

Poród na szczęście przeszedł bez żadnych komplikacji. Josy wspominając go, przyznaje, że było to wspaniałe doświadczenie.

- Fale miały ten sam rytm, co skurcze, ten płynny ruch sprawił, że poczułam się naprawdę dobrze. Miękki wulkaniczny piasek pode mną przypominał mi, że między niebem a ziemią nie ma nic innego, jak tylko życie.

Wideo zrobiło furorę w sieci

Narodzony chłopiec został nazwany Bodhi Amor Ocean. Po porodzie para spakowała wszystko i wróciła do swojego domu.

- Nie bałam się takiego rozwiązania. To było piękne. Miękki wulkaniczny piasek pode mną przypomniał mi, że między niebem a ziemią nie ma nic innego, jak tylko życie — wyznała Josy.

Relacją z porodu kobieta postanowiła pochwalić się w sieci. Jej nagranie natychmiast zyskało ogromną popularność i stało się hitem internetu. Chociaż mama zapewniła, że chłopiec jest zdrowy, to wiele osób miało wątpliwości. Zastanawiali się, czy poród w oceanie to na pewno dobry pomysł.

- Czy to w ogóle higieniczne?

- To musiał być szok dla noworodka. Z ciepłego łona do zimnego oceanu - czytamy.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Tagi: poród