Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Ludzie nie mogli zrobić zakupów. Problemy w kasach Biedronki w całej Polsce
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 03.04.2024 13:31

Ludzie nie mogli zrobić zakupów. Problemy w kasach Biedronki w całej Polsce

Biedronka
Fot. Portal Parentingowy

Po świętach poszli na zakupy. “Chociaż pieczywo świeże wezmę” - mówili w domu i wrócili z pustymi rękoma. W całej Polsce klienci dyskontów zderzali się ze ścianą, bo sklepy nie zdążyły zmienić cen.

1 kwietnia zniesiono zerowy VAT na żywność. Okazuje się, że dwa dni później w niektórych sklepach wciąż nie można zrobić zakupów. 

Biedronka jak muzeum

“Zawitałem do Biedronki na Igańskiej w Warszawie, chcę kupić wodę, obsługa mówi, że nie mogę, bo zmiana VAT-u. Nabiał? To samo. Warzywa też. Zapytałem, czy cokolwiek mogę, nie uzyskałem odpowiedzi. Sklep jak muzeum, możesz wejść i pooglądać” - pisał 2 kwietnia w mediach społecznościowych jeden z internautów.

Podobne problemy występowały w całym kraju. O poranku pracownicy sklepów zajmowali się przeprogramowaniem kas i zmianami etykiet z cenami. 1 kwietnia zmienił się podatek od żywności, koniec w zerowym - ceny rosną. A w sklepach nie można zrobić zakupów.

Kopia – Marta L - 2024-04-03T132053.571.png
Fot. Portal Parentingowy

Problem z zakupami w mniejszych sklepach

W wielu miejscach wciąż pojawiają się problemy z zakupami. Chcąc kupić pieczywo w środowy poranek w osiedlowym sklepie, musiałam poczekać. Wczoraj było zamknięte, dziś remanent i zmiany cen, ale nie wszystkich. Bo to, co sklepy kupiły przed zmianą VAT-u, sprzedają taniej.

Teraz zmieniają się ceny większości produktów, które mają krótkie daty: pieczywa, nabiału, warzyw, owoców. I te ceny zmieniają się już teraz, sklepy muszą zmienić ustawienia kas i zmienić cenówki na półkach - to zajmuje czas.

Jedzenie drożeje w oczach

Pewnie już to zauważyliście, że za podstawowe produkty trzeba zapłacić więcej niż przed świętami. W tym artykule opisaliśmy, co dokładnie zdrożeje. 

Jednak to nie koniec kiepskich wieści, bo jak donoszą eksperci, inflacja wcale nie wyhamuje. Oznacza to, że tego lata znów poczujemy, że nasza siła nabywcza spada. Widać to w naszych portfelach.

Zobacz także:

Zrobiłam domowe pity. Teraz dzieci proszą o nie codziennie

Wyglądają tak samo, jedno z nich jest zepsute. Tak wybierzesz świeże mięso w sklepie

Aż trzęsę się z obrzydzenia. Niewiarygodne, co ludzie potrafią robić w sklepach

Polub PortalParentingowy.pl na Facebooku i bądź z nami na bieżąco!