Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Pierwsza Komunia Święta

Pierwsza Komunia Święta

ksiądz z osiedla
23.05.2024 14:42 Ksiądz patrzy na zdjęcie z komunii i nie wierzy. "Dziś księciunio, a jutro?"

Sezon komunijny powoli dobiega końca, jednak wciąż nie opadł kurz po tegorocznych pomysłach rodziców. Jeszcze kilka lat temu do Pierwszej Komunii Świętej Dzieci jechały limuzynami, potem była "faza" na coraz droższe prezenty i kiedy zaczęliśmy myśleć o tym, że trend się odwraca, świat ujrzał te zdjęcia.Uwaga, tego się nie da "odzobaczyć". I tym razem wcale nie chodzi o sztuczne paznokcie, czy łabędzia wyciętego z arbuza. Rodzice z Poznania poszli o krok dalej. Ksiądz, gdy zobaczył ich pomysł, zakrzyknął: "Odlecieliśmy".

prezenty na pierwszą komunię
22.05.2024 12:15 Fiskus sprawdza prezenty komunijne. Fala donosów do urzędu skarbowego

Chociaż nie mieści się to w głowie, okazuje się, że urząd skarbowy może przyczepić się do… prezentów, które dziecko dostało na komunię. W świetle prawa powinno się odprowadzić od nich podatek.A jeśli tego nie zrobisz, mogą czekać cię przykre konsekwencje. Fiskus wzmaga kontrole, bo prezenty na komunię są coraz bardziej kosztowne. 

mama i córka
10.05.2024 16:02 Zarabiamy 12 tys. miesięcznie. Musieliśmy się zadłużyć, żeby wyprawić córce komunię

- W czerwcu już nie pofikam, trzeba będzie zapłacić pierwszą ratę - rzuciła przez ramię Monika, zbliżając swój telefon do terminala w kawiarni. Ciche piknięcie zasygnalizowało, że płatność przeszła. Najnowszy model komórki, idealnie opiłowane paznokcie. Czyżby działo się coś złego, że moja koleżanka musiała wziąć kredyt?Kiedy wyszłyśmy z lokalu, zapytałam ją wprost. - No komunia Majeczki przecież za tydzień - odparła zdziwiona, że muszę pytać. Zupełnie, jakby to było oczywiste, że na taką uroczystość trzeba się zadłużyć. Zaskoczyła nie, zwłaszcza że zawsze sprawiała wrażenie osoby, która się "z groszem nie liczy".

konwalie
09.05.2024 09:49 Rodzice nie wiedzą, co robią. Trujące kwiaty w rączkach dzieci idących do Pierwszej Komunii

Są skromne, a zarazem wyrafinowane. Białe, delikatne, subtelnie pachnące. Nie potrzebują żadnej ozdoby. Wystarczy, że otulają je własne liście. Konwalie – to bardzo popularny wybór, jeśli chodzi o komunijne bukiety.Mało kto wie, że te kwiatki nie są wcale tak niewinne, jak wyglądają. Zawierają glikozydy i saponiny, które mogą być szkodliwe.

Pierwsza Komunia Święta
05.05.2024 11:02 Prezenty na Pierwszą Komunię od o. Rydzyka. Tanie jak barszcz, ale czy ktoś to kupi?

Maj to sezon Pierwszych Komunii Świętych. Oprócz zakupu alby, wyprawienia przyjęcia dla rodziny i kupienia roweru lub konsoli, rodzice oraz krewni dziecka muszą liczyć się z przyniesieniem na uroczystość małego prezentu. Sklepy od dawna mają w ofercie różne prezenty dla dzieci przystępujących do komunii. Swoją ofertę posiada także Lux Veritas, czyi fundacja o. Tadeusza Rydzyka. Co w niej znajdziemy?

pierwsza komunia święta
30.04.2024 13:39 Kochanka męża na komunii dziecka? Dla niektórych rodzin zaczyna się piekielny okres

Pierwsze komunie święte dzieci już niedługo zaczną jednoczyć rodziny przy jednym stole. Nie u wszystkich atmosfera będzie radosna. Wiele rodzin, szczególnie patchworkowych musi się mierzyć z tym, że na uroczystości pojawi się nowy partner lub partnerka rodziców. Wściekli dorośli zapominają wtedy o dobru dziecka, a zaczynają toczyć wojny.No właśnie, to chyba najbardziej kłopotliwy element. Ustalenie listy gości zawsze jest trudne. Zawsze istnieje obawa, że ktoś się obrazi, a ktoś inny coś skomentuje. Ale w rodzinach patchworkowych przygotowanie listy gości na komunię bywa po prostu koszmarne.

dzieci komunijne
23.04.2024 13:22 Co założyć na Komunię, by nie popełnić gafy? W tych ubraniach będziesz wyglądać elegancko

Sezon komunijny rozpocznie się już za dwa tygodnie. Sale na przyjęcie już zamówione, dzieci chodzą na ostatnie przygotowania, a goście już przygotowali prezenty. Zastanawiają się jeszcze: w co by się ubrać?Wbrew pozorom wybór stroju na przyjęcie komunijne nie jest taki prosty. Wystarczy przyjrzeć się gościom — zdarzy się i ktoś w wieczorowej sukience, i ktoś w bardziej casualowym stylu. Czy jest jakiś komunijny dress code?

Dekoracje Pierwsza Komunia Święta
11.04.2024 11:42 Pierwsza Komunia Święta. Dekoracje, które zachwycą gości, nie muszą być drogie

Dekoracje na Pierwszą Komunię Świętą wcale nie muszą być drogie. Koszt organizacji przyjęcia z tej okazji wielu rodzicom spędza sen z powiek. A tymczasem wystarczy odrobina kreatywności i dobry pomysł. Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne wydarzenie w życiu dziecka, ale też jego bliskich. Musi mieć odpowiednią oprawę. Wiemy, jak wykonać dekoracje, żeby były zjawiskowe, ale jednocześnie nie zrujnowały naszego budżetu. 

dzienniczek katechetyczny
11.04.2024 09:44 Jej syn za miesiąc idzie do komunii. Niewiarygodne, co znalazła w dzienniczku

Dziecięca wyobraźnia nie ma granic, także w czasie przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej. Pewna mama zajrzała do dzienniczka swojego syna i oniemiała. Taką nazwę dla znanej modlitwy mógł wymyślić tylko prawdziwy dziecięcy geniusz."Pozdrowienie anielskie" to jedna z podstawowych modlitw, którą muszą znać dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej. Ale nie ten chłopiec. On znalazł całkiem inną nazwę dla modlitwy "Zdrowaś Mario". 

Fot. Pierwsza komunia
07.04.2024 12:04 Koperta na komunię to przeżytek. Teraz od razu bierze się dziecko do banku

Przyjęło się, że rodzice chrzestni i dziadkowie dają dzieciom na Pierwszą Komunię najdroższe prezenty. A stawka z roku na rok rośnie.Odchodzi się już od przekonania, że ojciec chrzestny musi kupić rower. Nie wystarczy też biżuteria czy zegarek. Nawet koperta nie zawsze jest dobrze widziana.

Dziewczynki komunijne
02.04.2024 15:32 Koniec "białego tygodnia". Rodzice stawiają twarde weto

Biały tydzień jest stałym elementem uroczystości związanych z przyjęciem I komunii świętej. Niedługo może jednak się okazać, że nikt nie wystąpi tam w białej sukience. Co roku w parafiach odbywają się te same rozmowy: w sukienkach czy albach? Nie wszystkim pomysł, by dzieci miały identyczne ubrania, przypadł do gustu.

Magda Gessler
26.03.2024 20:41 Komunia u Magdy Gessler? Wcale nie tak drogo, jak mogłoby się wydawać

Już wkrótce maj i komunie, a te nieodłącznie wiążą się z uroczystymi przyjęciami. Mało kto może sobie pozwolić na zaproszenie do własnego domu licznej rodziny, dlatego od lat powodzeniem cieszą się imprezy organizowane w restauracjach.A ile kosztuje taka przyjemność? Cóż, ceny są tu bardziej i mniej przystępne, bo wszystko zależy od rangi lokalu, miasta, liczby gości, itd. Co ciekawe, ceny u najpopularniejszej polskiej restauratorki, wcale nie zwalają z nóg. 

Dzieci komunijne
05.03.2024 08:45 Ile kosztuje organizacja I komunii w Polsce? Ceny zaczynają się od 10 tys. zł

Pamiętacie swoje przyjęcie komunijne? Obecne na pewno już tak nie wyglądają. Z roku na rok rodzice prześcigają się w wyprawieniu przyjęcia z ogromnym rozmachem. Wynajmują salę, szukają atrakcji dla gości. Do tego wydarzenia przygotowują się miesiącami.Przyjęcie komunijne bardziej przypomina wesele niż spokojne spotkanie przy stole. Takie wydarzenie musi kosztować. I to niemało.

Pierwsza Komunia Święta
29.01.2024 11:50 Są wytyczne dotyczącej Pierwszej Komunii. Niektórych czeka przykra niespodzianka

Nie każde dziecko może przystąpić do pierwszej komunii świętej. Tym, które nie spełniają ważnych warunków, ksiądz czasem po prostu odmawia. Jak się okazuje, wcale nie wystarczy chodzić na religię – choć sądzi tak wielu rodziców. Nie każdy jest świadomy, że tutaj wymagane jest coś więcej. Wyjaśniamy zatem, co trzeba spełnić, by móc przyjąć ten ważny sakrament.

taniec na komunii
07.06.2022 14:18 "Książę" zatańczył z małą dziewczynką podczas przyjęcia komunijnego. Wideo chwyta za serce

Z roku na rok przyjęcia komunijne są coraz bardziej huczne i bogate. W trakcie jednej imprezy rodzice postanowili zaskoczyć swoją córkę w wyjątkowy sposób. Elegancko ubrany "książę" pojawił się na sali i zatańczył z kilkulatką.Wspólny taniec dziewczynki z "księciem" złapał za serca zgromadzonych i sprawił, że przyglądali się zajściu z rozczuleniem. Kilkulatka niewątpliwie nigdy nie zapomni swojej komunii.

Koperta z pieniędzmy canva PRO
06.06.2022 12:41 Matka chrzestna doprowadziła do awantury. Poszło o kwotę włożoną do koperty na komunię

Kwestia prezentu na Pierwszą Komunię Świętą od lat budzi ogromne kontrowersje. Niektórzy uważają, że dziecku należy dać drobny i symboliczny prezent, a według innych trzeba się bardziej się postarać i sprezentować kilkulatkowi kopertę pełną pieniędzy. Gdy pewna matka chrzestna opowiedziała o swoim podejściu, w internecie rozpętała się burza.Pierwsza Komunia Święta to jeden z najważniejszych sakramentów w kościele katolickim. Podchodzą do niego już kilkuletnie dzieci, które wcześniej przygotowują się nawet miesiącami. Zwykle po uroczystości w kościele odbywa się impreza dla rodziny i bliskich malucha. Z nią często związane są duże kontrowersje.

Komunia
30.05.2022 13:39 Dzieci zaśpiewały w trakcie swojej komunii. Występ poruszył wszystkich zgromadzonych

Internauci uwielbiają oglądać występy dziecięce podczas uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. W gorzowskim kościele maluchy połączyły swoje siły i wspólnie zaśpiewały piosenkę pt. "Chwalę Ciebie Panie". Cały czas pomagała im zakonnica.Gdy kobieta uniosła do góry ręce, dzieci od razu wiedziały, co robić. Swój występ ozdobiły prostą choreografią i klaskaniem. Część zgromadzonych postanowiła nawet wesprzeć je w śpiewaniu.

Pieniądze w kopercia canva PRO
30.05.2022 11:16 Wpadła w gniew, gdy zaczęła przeliczać pieniądze z komunii. Teraz ma żal do rodziny

Organizacja Pierwszej Komunii Świętej często wiąże się dla rodziców z ogromnymi kosztami. Jedna z mam przyznała, że aby urządzić przyjęcie, musiała wziąć chwilówkę. Liczyła jednak, że rodzina wynagrodzi jej się przy pomocy prezentów dla dziecka. Niestety, gdy otworzyła koperty, bardzo się zdziwiła.Matka w liście do portalu WP Parenting opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych z organizacją komunii. Przyznała, że po tym czego doświadczyła, ciężko będzie jej spojrzeć rodzinie w oczy. "To zamożni ludzie, nie wiem, dlaczego tak postąpili" - powiedziała.

Dziewczynki na basenie
29.05.2022 17:49 Tuż po komunii dziewczynki stanęły na krawędzi basenu. Chwilę później kamera zarejestrowała nieoczekiwane zajście

Jedna z użytkowniczek aplikacji TikTok pochwaliła się nietypowym zwyczajem komunijnym. Pokazała, jak grupa dziewczynek w białych sukienkach stanęła nad brzegiem basenu, a chwilę później wskoczyła do wody. W trakcie zajścia wszystkim towarzyszyły okrzyki radości.Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne wydarzenie dla młodych katolików, które wiążę się z licznymi przygotowaniami. Po uroczystości w kościele dzieci zwykle świętują przyjęcie sakramentu wraz z bliskimi. Pewna kobieta postanowiła pokazać wyjątkową "tradycję" komunijną.

Dziewczynka śpiewa
23.05.2022 13:35 Dziewczynka zaczęła śpiewać w trakcie komunii. Jej głos zachwycił wszystkich

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego młodego katolika. Ceremonię w jednym z polskich kościołów ozdobił wokal dziewczynki o imieniu Blanka. Kilkulatka zaśpiewała dla zgromadzonych polską wersję utworu "Alleluja". Gdy dziewczynka zaczęła śpiewać, wszyscy wpadli w zachwyt. Jej występ był na tyle wyjątkowy, że firma "Skorpions Fotografia - Reklama – Film" postanowiła podzielić się nim na swoim fanpage'u. Wideo zobaczyły tysiące internautów.

kościół
18.05.2022 16:18 W trakcie komunii chłopiec nagle złapał za mikrofon. Jego śpiew zachwycił wszystkich fraza komunia

W trakcie Pierwszej Komunii Świętej dzieci często stają przed wszystkimi zgromadzonymi i śpiewają pieśni religijne. W jednym z miast w województwie zachodniopomorskim kilkuletni chłopiec zachwycił wszystkich swoim wykonaniem pieśni "Ave Maria". Gdy nagranie z występu trafiło do sieci, malucha zalała fala gratulacji. Filip Płażalski z Drawska Pomorskiego wprawił cały kościół w oniemienie. Anielski głos chłopca "wyszedł" poza mury świątyni i zagwarantował mu kilkadziesiąt tysięcy reakcji na Facebooku. Nagranie szybko stało się hitem.

Sukienka komunijna canva PRO
13.05.2022 16:50 Gdy pokazała sukienkę komunijną dziewczynki, w sieci zawrzało. "Myślałem, że to panna młoda"

Dla wielu osób odpowiednia sukienka na Pierwszą Komunię Świętą jest ważniejsza niż przyjęcie sakramentu samo w sobie. Niewątpliwie było tak w przypadku tej dziewczynki, która przyszła do Kościoła w ogromnej kreacji. Nie wszystkim jednak przypadła ona do gustu. Naomi Obrien to użytkowniczka aplikacji TikTok z dość dużą liczbą obserwatorów. Jakiś czas temu pochwaliła się w sieci swoją kuzynką, która właśnie przyjęła Pierwszą Komunię Świętą. Udostępnione przez kobietę fotografie wywołały burze.

Dzieci w kościele
13.05.2022 14:08 Podczas komunii dzieci zaczęły śpiewać w rytmie disco polo. Internauci nie mogą uwierzyć

Choć wydawałoby się, że Pierwsza Komunia Święta nie może niczym zaskoczyć, to te dzieci udowodniły, że jest inaczej. W trakcie ceremonii nagle zaczęły śpiewać w rytmie disco polo. Zajście zrobiło tak duże wrażenie na zgromadzonych, że jedna z osób wszystko nagrała i udostępniła w sieci.Piosenka disco polo na komunii nie wszystkim przypadła do gustu. Internauci zaczęli sugerować, że to nie czas i miejsca na taką muzykę. "Przepraszam, ale to jest dla mnie niedopuszczalne. Kościół to miejsce święte, a nie jakieś dożynki, żeby takie rzeczy śpiewać" - czytamy.

Ksiądz
06.05.2022 11:01 Niezwykłe sceny podczas komunii. Dziewczynka mocno złapała za kielich, ksiądz nie wiedział jak zareagować

W niektórych częściach świata Pierwsza Komunia Święta wiąże się nie tylko z przyjęciem opłatka symbolizującym Ciało Chrystusa, ale również z winem. Na jednym z filmików udostępnionych w sieci widzimy, jak mała dziewczynka sięga po złoty kielich i mocno go przechyla.Dzieci niewątpliwie potrafią zaskakiwać. Gdy ta dziewczynka zaczęła pić z kielicha, ksiądz nie miał pojęcia, co zrobić. Zgromadzeni wybuchnęli śmiechem.

Pierwsza Komunia canva PRO
01.05.2022 14:23 Gdy ksiądz zobaczył strój dziewczynki, odmówił jej wzięcia udziału w Komunii. Matka nie mogła w to uwierzyć

9-letnia dziewczynka nie mogła wziąć udziału w Pierwszej Komunii Świętej ze względu na swój stron. Zamiast strojnej sukienki, kilkulatka zdecydowała się na prosty garnitur. Niestety, nie przypadł on do gustu księdzu."Czy tak to powinno wyglądać?" - zapytała wzburzona matka dziewczynki. Jej córka była bardzo podekscytowana przyjęciem sakramentu w kościele. Gdy była już w pełni przygotowana, nagle odmówiono jej udziału.

Komunia PRO
25.04.2022 15:31 Ile kosztuje Pierwsza Komunia Święta? Lista wydatków

Wraz z rosnącą inflacją, koszty zorganizowania Pierwszej Komunii Świętej są coraz wyższe. Strój dla dziecka, wyprawienie obiadu i inne dodatkowe wydatki — to wszystko spędza sen z powiek rodziców. Zdradzamy, ile obecnie kosztuje wyprawienie dziecku komunii. Dla dzieci Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe i pamiętne przeżycie. Dla rodziców za to wiąże się ona zwykle z ogromnymi wydatkami. Wysłanie dziecka do sakramentu i zorganizowanie mu prostego przyjęcia dziś kosztuje tysiące.

Pierwsza komunia canva PRO
25.04.2022 11:16 Nie spodobał im się prezent na komunię od chrzestnej. Teraz nie chcą z nią rozmawiać

Pierwsza komunia święta to wyjątkowy dzień w życiu każdego młodego katolika. Zwykle po uroczystości w kościele najbliższa rodzina spotyka się z dzieckiem na przyjęciu, podczas którego wręcza mu cenne prezenty. Niestety, coraz częściej ten niezwykły dzień staje się okazją dla rodziców na "zarobienie".Ta kobieta postanowiła podzielić się swoim doświadczeniem związanym z komunią chrześnicy. Gdy wręczyła dziecku w prezencie 200 zł i złoty naszyjnik, rodzice byli oburzeniu. Ciężko uwierzyć, jak zachowywali się potem.

komunia
21.04.2022 18:58 Podpowiadamy, co dać dziecku w prezencie na Pierwszą Komunię

Maj to okres, w którym dzieci przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Dla dziecka i jego rodziców jest to ważny dzień, do którego szykują się już kilka miesięcy wcześniej. Zaproszeni goście także się przygotowują i szukają odpowiednich prezentów.Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie religijne, ale podobnie jak z okazji chrztu czy ślubu tradycyjnie wręcza się wtedy prezenty. Dla wielu powinny mieć one charakter pamiątkowy, dla innych praktyczny, a jeszcze inni wybierają opcję koperty z pieniędzmi.

  • 1
  • 2