Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Matka przeżyła chwile grozy. Jej córeczka mogła stracić palce
Marta Uler
Marta Uler 07.09.2023 10:25

Matka przeżyła chwile grozy. Jej córeczka mogła stracić palce

Niebezpieczne schody ruchome
Pexels: Enrique Hoyos/Olivia Jill, Facebook

Pewna mama opisała w mediach społecznościowych mrożącą krew w żyłach historię, którą przeżyła ostatnio w miejscu pozornie bezpiecznym. Kobieta przestrzega innych rodziców.

Nikt nie chciałby przeżyć tego co ona, kiedy odkryła, że but jej córki zaklinował się w urządzeniu...

Nic nie zapowiadało, że może dojść do takiej sytuacji

Olivia Jill opisała na Facebooku historię, która przydarzyła się jej i jej córkom podczas zakupów w galerii handlowej. Gdy weszły na ruchome schody, nagle but jednej z jej córek, Millie, zaklinował się z boku, w tym miejscu, w którym stopnie łączą się ze ścianą. Jest tam niewielka przesuwająca się szpara.

Gdy dziecko przysunęło nogę do boku schodów, nagle maszyna porwała bucik i zaczęła go wciągać. Na szczęście błyskawiczna reakcja matki sprawiła, że nie doszło do prawdziwego nieszczęścia, ale naprawdę niewiele brakowało, by dziecko mogło stracić palce u stopy.

Uważajcie na to, co wkładacie dzieciom na nogi

Olivia napisała: „Chciałabym wszystkich ostrzec. Chodzi o korzystanie z ruchomych schodów w crocsach. Dziś bucik Millie utknął przy krawędzi schodów. Na szczęście od razu wyciągnęłam jej nogę. Może to był tylko głupi wypadek, ale lepiej żebyście wiedzieli, że coś takiego może się stać”.

Mama poszkodowanej dziewczynki uważa, że gdyby jej dziecko miało na nogach inne buty, nie doszłoby do wypadku. Ale wina raczej nie leży jedynie po stronie luźnych butów typu crocs. Pod postem Olivii pojawiło się sporo komentarzy, z których wynika, że niebezpiecznie także jest mieć buty sznurowane – komuś wciągnęło sznurówkę. Uważać powinniśmy również na wszelkie szaliki czy rękawiczki na sznurku. 

Schody ruchome to nie miejsce na zabawę

Kilka lat temu w Gdańsku wydarzyła się naprawdę straszna tragedia. Wówczas dziecku, które schyliło się na schodach po upuszczoną bułkę, maszyna wciągnęła i wyrwała palce. Na świecie natomiast wiele razy ludzie wręcz ginęli wciągnięci w uszkodzone ruchome schody.  

Choć wypadek to wypadek i zwykle nie da się go po prostu przewidzieć, niektórych nieszczęść z pewnością można uniknąć, zachowując ostrożność i stosując się do zasad użytkowania danego urządzenia. Jeśli chodzi o ruchome schody, dzieci lubią się na nich bawić. Często wbiegają „pod prąd”, albo przystawiają stopę do boku, żeby przesuwał się po bucie. Nie pozwalajmy na to.

Zobacz też: 

11-latka prowadziła ciągnik podczas zbiorów. Nagle straciła panowanie nad pojazdem 

Jej 4-letnie dziecko połknęło pinezkę. Teraz kobieta apeluje do wszystkich rodziców

Wypadki w domu. Jak uchronić przed nimi dzieci?