Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Milenialsi już mogą zacząć się wstydzić. Gadu-gadu przywróci ich rozmowy sprzed lat
Beata Łajca
Beata Łajca 17.04.2024 12:59

Milenialsi już mogą zacząć się wstydzić. Gadu-gadu przywróci ich rozmowy sprzed lat

mężczyzna gadu-gadu
fot. Freepik/YouTube/arecki

Pamiętacie Gadu-gadu? Charakterystyczne żółte słoneczko to znak rozpoznawany przez wszystkich Millenialsów. Mogło wam się wydawać, że kultowy komunikator zniknął. Ale to nie prawda. W 2023 roku aplikacja znów odżyła, a teraz okazuje się, że można nie tylko wskrzesić swoje stare konto, ale także odczytać dawne rozmowy. Tylko czy na pewno chcemy na nie patrzeć?

Na szczęście nie wszyscy będą skazani na przeglądanie swoich młodzieńczych wywodów. Ale wszyscy mogą wrócić do starego dobrego komunikatora. Teraz korzystają z niego głównie firmy, ale biorąc pod uwagę skalę zainteresowania odzyskiwaniem kont, niedługo może się to zmienić.

7 milionów użytkowników

Właśnie tyle osób korzystało z GG w 2011 roku i wysyłało każdego dnia aż 300 milionów wiadomości. To imponujący wynik. Kultowe Gadu-gadu zaczęło działać 15 sierpnia 2000 roku, a jego twórcą jest Łukasz Foltyn. W ciągu 11 lat komunikator stał się liderem na polskim rynku, a jego emotikony i charakterystyczny dźwięk przychodzącej wiadomości znali wszyscy.

Gadu-gadu to pierwszy komunikator, który posłużył do publicznej dyskusji na orbicie ziemskiej. Rozmowę z użytkownikami toczyli kosmonauci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) 27 czerwca 2008 roku, czyli w 30. rocznicę lotu Mirosława Hermaszewskiego – pierwszego polskiego kosmonauty. Potem GG przechodziło w ręce kolejnych firm, powoli traciło popularność, ale nigdy nie przestało istnieć. Teraz okazuje się, że każdy z nas może wrócić do niezapomnianych emotikonów. Aż chciałoby się dodać: <hurra>.

Projekt bez nazwy (33).jpg
fot. gg.pl

Jak odzyskać konto GG

Na stronie gadu-gadu.pl właśnie opublikowano szczegółową instrukcję, jak można odzyskać swój numer GG i zacząć znów korzystać z tego komunikatora. Nie dla każdego będzie to tak samo łatwe, ale jeżeli masz dostęp do konta e-mail, które podawałeś podczas rejestracji konta, to jesteś w domu.

Mało kto pamięta unikatowy numer Gadu-gadu, którego używał 10 czy 15 lat temu. Ale osoby, które obecnie administrują serwisem, okazują się być bardzo wyrozumiałe i jak piszą, każdy przypadek traktują bardzo indywidualnie. Jedyne co trzeba zrobić, to udowodnić im, że jest się tą osobą, za którą się podajemy. Najlepiej zrobić to przeszukując stare skrzynki mailowe w poszukiwaniu wiadomości od Gadu-gadu. Może to być np. potwierdzenie rejestracji lub zmiany hasła.

A co ze starymi rozmowami

Niestety, (a może na szczęście) nie każdy z nas będzie mógł zagłębić się w lekturze swoich starych rozmów i uzyskać dostęp do dawnych kontaktów. Uda się to tylko tym, którzy w 2018 roku odpowiedzieli na mail z prośbą o akceptację nowego regulaminu. Chodziło o przepisy RODO, które weszły wówczas w życie.

Brak akceptacji przepisów oznaczał usunięcie archiwów i list kontaktów, ale numer nadal może działać, jeżeli uda się uzyskać do niego dostęp. Jeżeli pragniesz znów rozświetlić swoje żółte słoneczko, możesz napisać na adres [email protected]. Podobno chętnych są całe tabuny, więc na odpowiedź możesz chwilę poczekać. W tym czasie sprawdź stare maile poszukując tych wysyłanych z adresu o końcówce gg.pl. Możesz tam znaleźć trop, który pomoże odnaleźć twoje konto. A jeżeli to się nie uda, możesz zawsze ponownie się zarejestrować.

Zobacz także:

Millenialsi nie umieją wychować dzieci. Okręciły ich sobie wokół palca

Robili takie samo zdjęcie przez 25 lat. Internauci zauważyli 1 szczegół

Te programy muzyczne zniknęły bezpowrotnie. Co z nich jeszcze pamiętasz?