portalparentingowy.pl
Przemysław Czarnek

fot. Beata zawadzka/East News

Minister Edukacji o nauce zdalnej w Polsce. Najnowsze informacje

18 Listopada 2021

Autor tekstu:

Wioleta Piróg

Udostępnij:

- Na ten moment nie przewidujemy systemowego przejścia na tryb zdalny [w szkołach] poza tymi przypadkami na kilka czy kilkanaście dni, kiedy dyrektor wraz z sanepidem stwierdzą, że jest taka konieczność - poinformował minister Przemysław Czarnek w "Sygnałach Dnia" programu 1 Polskiego Radia.

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek był gościem "Sygnałów Dnia" Radiowej Jedynki. Na antenie wypowiedział się na temat planów dotyczących dalszego funkcjonowania szkół w Polsce.

Minister Edukacji nie przewiduje systemowego przejścia na tryb zdalny

Minister Edukacji poinformował, że nauczanie zdalne nie zostanie wprowadzone systemowo. Dodał, że w trybie zdalnym przez kilka dni funkcjonują jedynie te szkoły, w których została podjęta taka decyzja przez dyrekcję danej placówki wraz z sanepidem. W takim przypadku szkoły funkcjonują w trybie zdalnym kilka lub kilkanaście dni, po których wracają do nauki stacjonarnej.

Dziewczynka

Kancelaria Prezydenta o szkołach i przedszkolach w Polsce

CZYTAJ DALEJ

- Na ten moment nie przewidujemy systemowego przejścia na tryb zdalny [w szkołach] poza tymi przypadkami na kilka czy kilkanaście dni, kiedy dyrektor wraz z sanepidem stwierdzą, że jest taka konieczność. Takie uprawnienia mają od początku tego roku szkolnego. Tak jak i w poprzednim roku szkolnym - mówił Minister Edukacji.

Nauka zdalna wyrządza szkody

Minister Przemysław Czarnek wielokrotnie podkreślał, że nauka zdalna źle wpływa na kondycję fizyczną i psychiczną uczniów. Izolacja nie sprzyja prawidłowemu rozwojowi dzieci i młodzieży, dlatego rząd nie planuje systemowego wprowadzenia nauczania zdalnego do wszystkich szkół.

- ...systemowego przejścia na tryb zdalny we wszystkich szkołach nie przewidujemy, bo wiemy, że tryb zdalny [...] wyrządza sporo szkód uczniom - dodał szef MEiN.

Zamknięcie szkoły jest ostatecznością

Jeżeli wśród uczniów, nauczycieli lub pozostałych pracowników placówki oświatowej zostaje stwierdzony przypadek zachorowania na COVID-19, to zostaje wszczęte dochodzenie w celu ustalenia grupy osób, które miały kontakt z chorym.

Kolejnym etapem jest podjęcie decyzji mającej na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Jest to przejście na naukę zdalną poszczególnych klas lub wprowadzenie nauki hybrydowej, a w ostateczności zamknięcie całej placówki.

Dorosłe dzieci polskich gwiazd. Czym się teraz zajmują?

Slajd 1 z 5

Oliwia Bieniuk

Oliwia Bieniuk to córka Jarosława Bieniuka i nieżyjącej już aktorki Anny Przybylskiej. Dziś dziewczyna ma 19 lat i powoli wchodzi do świata show-biznesu. Ostatnio fani mogli oglądać ją w programie "Taniec z gwiazdami". Ponadto nastolatka jest bardzo aktywna na Instagramie i zarabia jako influencerka. Niektórzy dostrzegają w jej rysach twarzy duże podobieństw do Anny Przybylskiej. Bieniuk jednak przyznaje, że nie lubi, gdy ktoś porównuje ją do mamy.

Wierzysz w przesądy? Sprawdź swoją wiedzę na zabobony związane z ciążą!

Pytanie 1 z 5

Jeśli mama w ciąży zbrzydła, to jakiej płci będzie jej dziecko?

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Wiceminister zdrowia o szczepieniach 5-latków

  • Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Informujemy, komu należą się pieniądze

  • Minister Edukacji i Nauki ogłosił zmiany w szkołach. Wzrośnie subwencja oświatowa

Wioleta PirógAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Szkoła

Czarnek wyjawił, co powinny zrobić dzieci, aby dostąpiły zbawienia

Czytaj więcej >
Szkoła

Szkoła

Ministerstwo edukacji wydało komunikat ws. funkcjonowania przedszkoli i szkół w Polsce

Czytaj więcej >

Szkoła

Apel wiceprezydent stolicy. Będą zmiany w szkołach?

Czytaj więcej >

Szkoła

Nauka zdalna w Polsce. Minister edukacji przekazał wieści

Czytaj więcej >

Szkoła

Co szykuje Ministerstwo Edukacji? Media o zupełnie nowych zasadach

Czytaj więcej >

Szkoła

Dane o nauce zdalnej w Polsce

Czytaj więcej >