fot. Kelly Sikkema, Unsplash.com
Marta Kulik - 13 Kwietnia 2021

Minister edukacji o terminie powrotu do przedszkoli i szkół: ,,Zaczynamy od najniższych roczników''

Minister edukacji w rozmowie z RMF FM przekazał rodzicom najnowsze wiadomości. Dziś Onet nieoficjalnie informował, że większość obostrzeń może zostać przedłużona o kolejne dwa tygodnie. Wyjątkiem jednak mogą być przedszkola i szkoły. Słowa Przemysława Czarnka pozytywnie zaskoczą wiele osób.

Na antenie radia minister edukacji zdradził, że istnieje szansa na powrót najmłodszych do nauki stacjonarnej już od najbliższego poniedziałku. Wiele zależy jednak od sytuacji epidemiologicznej.

Minister edukacji o powrocie do szkół

Pytany o powrót do nauki stacjonarnej Przemysław Czarnek wyjaśnił, że jeśli utrzyma się tendencja spadkowa, już 19 kwietnia znowu otwarte będą przedszkola. Minister dodał, że w następnym tygodniu powrót byłby możliwy dla starszych uczniów.

Jako kolejni do nauki stacjonarnej mogli wrócić uczniowie klas 1-3, a następnie starsze roczniki. W maju luzowanie restrykcji dotyczyłoby już szkół ponadpodstawowych.

Nauka zdalna przedłużona do 18 kwietnia. Decyzja dotyczy nie tylko szkół, ale i przedszkoliNauka zdalna przedłużona do 18 kwietnia. Decyzja dotyczy nie tylko szkół, ale i przedszkoliCzytaj dalej

- Zaczynamy od najniższych roczników. Najpierw przedszkola, później klasy 1-3, później inni - mówił Czarnek.

W swoich scenariuszach minister bierze pod uwagę także nauczenie hybrydowe. Jakby miało wyglądać?

Nauczanie hybrydowe

Nauczenie hybrydowe to alternatywna propozycja, którą pod uwagę biorą rządzący. Według tego scenariusza system ten obowiązywałby wszystkich uczniów za tydzień lub dwa.

Nauczanie hybrydowe oznacza, że w szkołach mogłoby przebywać do 50% uczniów - zatem część uczyłaby się zdalnie, a część już stacjonarnie. Przemysław Czarnek zapewnił, że szkoły są przygotowane na takie rozwiązanie.

Na razie nie wiadomo, na który ze scenariuszy zdecydują się rządzący. Szef resortu edukacji dodał, że politycy czekają na jutrzejsze i czwartkowe dane dotyczące nowych zachorowań.

Podczas rozmowy pojawił się także temat matur i egzaminów ósmoklasisty. Czarnek mówił, że wymagania zostaną dopasowane do poziomu wiedzy uczniów. Dodał, że uczniowie klas siódmych i klas przedmaturalnych są w ciężkim położeniu i rząd zdaje sobie z tego sprawę.

Przypomnijmy, że dziś Ministerstwo Zdrowia informowało o 13 227 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem, a w szpitalach przebywa 34 619 pacjentów z COVID-19. W ciągu ostatniej doby zaszczepiło się ok. 100 tysięcy osób.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródła: RMF FM, rp.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News