Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Minister zdrowia o nauce stacjonarnej
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 23.03.2022 04:30

Minister zdrowia o nauce stacjonarnej

Konferencja prasowa
fot. twitter.com/MEIN_GOV_PL

Gdański Uniwersytet Medyczny rozpoczął nowy rok akademicki. W oficjalnej inauguracji wziął udział Adam Niedzielski, minister zdrowia. Podczas konferencji prasowej wypowiedział się na temat organizacji roku 2021/2022.

Na oficjalnym Twitterze ministerstwa zdrowia ukazało się oświadczenie Adama Niedzielskiego, które wygłosił podczas inauguracji roku akademickiego na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Minister stwierdził, że w ten rok wchodzi z dużą dawką optymizmu.

Wypowiedź ministra zdrowia

Minister Adam Niedzielski wypowiedział się na temat nauki zdalnej podczas inauguracji roku na GUMie.

- Wkraczamy w nowy rok akademicki z dużym poziomem optymizmu, ale i ostrożności. Chcemy, by nauka stacjonarna na wszystkich poziomach edukacji trwała jak najdłużej — powiedział minister. Wypowiedź ta została opublikowana na oficjalnym Twitterze ministerstwa. Dodano także zdjęcie z konferencji z udziałem Adama Niedzielskiego.

Minister zdrowia wziął udział w inauguracji

Niedzielski był honorowym gościem podczas inauguracji. Towarzyszył mu wojewoda pomorski Dariusz Drelich. Mężczyzna wypowiedział się na temat walki z pandemią i znaczącym wkładem pracowników GUMu.

- Dziękuję pracownikom uczelni za zaangażowanie, dziękuję prof. Tomaszowi Smiataczowi, konsultantowi wojewódzkiemu w dziedzinie chorób zakaźnych, a także studentom, którzy na ochotnika zgłaszali chęć pomocy w walce z epidemią koronawirusa. Taka postawa świadczy o profesjonalizmie i potencjale Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego — powiedział Dariusz Drelich.

Minister zdrowia podczas konferencji wypowiadał się nie tylko na temat nauki stacjonarnej, ale również mówił o konieczności szczepień. Stwierdził, że są one największym osiągnięciem ludzkości i trzeba z nich korzystać. Niedzielski podkreślił też znaczenie autorytetów i potrzebę przywrócenia wiary w wiedzę specjalistów.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: twitter.com/MZ_GOV_PL/, gdansk.uw.gov.pl