Ministerstwo Edukacji i Nauki przypomina, że tylko do 30 listopada można starać się o świadczenia z programu "Dobry Start". "Mają państwo ostatnią szansę na złożenie wniosku" - czytamy na oficjalnej stronie rządowej. Rodzice muszą się śpieszyć.Dokumenty można wypełniać od 1 lipca 2021 roku. Ostateczny termin wypada już 30 listopada. Po zaakceptowanie wniosku rodzice mogą liczyć na świadczenia w wysokości 300 zł dla każdego uczącego się dziecka.
Ministerstwo Edukacji i Nauki wprowadziło nowe przepisy dotyczące organizacji olimpiad oraz praktyk zawodowych. Ze względu na pandemię koronawirusa organizatorzy konkursów umożliwią uczniom udział w zawodach w sposób zdalny lub w innym terminie. Ponadto czas na zaliczenie praktyk zawodowych zostanie zmieniony.Ministerstwo Edukacji wprowadziło na rok 2021/2022 rozwiązania analogiczne do tych z roku 2020/2021. Resort chce w ten sposób zabezpieczyć uczniów przed zmianami idącymi w parze z przejściem nauczanie zdalne.
Na Twitterze Ministerstwa Edukacji i Nauki ukazały się najświeższe dane dotyczące funkcjonowania szkół w czasie pandemii koronawirusa. Wynika z nich, że coraz większy procent placówek uczy się zdalnie. Czy uczniowie powinni zacząć się martwić?Ministerstwo co jakiś czas publikuje informacje dotyczące funkcjonowania szkół i przedszkoli. Najnowsze dane nie wróżą nic dobrego. Coraz więcej placówek jest zmuszona wysyłać dzieci na naukę online.
Ministerstwo edukacji i nauki ogłosiło, że ponad 260 szkół w Polsce wzięło udział w akcji "Szkoła do hymnu". Resort podziękował wszystkim za zaangażowanie. Przy okazji Przemysław Czarnek wydał oświadczenie dotyczące tego wydarzenia.Już od 4 lat Ministerstwo Edukacji i Nauki organizuje wydarzenie "Szkoła do hymnu" podczas którego uczniowie polskich placówek szkolnych wstają, aby odśpiewać hymn o 11:11 z okazji 11 listopada. Minister podziękował wszystkim za udział.
Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło nabór do konkursu Capture The Flag „153+1". Uczestniczyć w nim mogą uczniowie szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Organizatorem jest Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości. Konkurs skierowano do pasjonatów informatyki i cyberbezpieczeństwa.Do wydarzenia objętego patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki uczniowie mogą zgłaszać się najpóźniej do 14 listopada. Jego głównym kryterium jest pasja do informatyki. Drużyny z całej Polski będą rozwiązywać zadania związane z aplikacjami internetowymi. Zwycięzców czekają nagrody pieniężne.
Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało na swoim Twitterze cztery zaskakujące grafiki. Prezentują one zmiany, do jakich doszło w cyfryzacji placówek szkolnych w przeciągu kilku lat. Resort porównał dzisiejszy wynik do tego z czasów PO. Ministerstwo pochwaliło się liczbą szkół korzystających z szybkiego internetu w ramach programu "Ogólnopolska sieć edukacyjna". Dla porównania podano wynik programu PO-PSL "Cyfrowa szkoła". Internauci żywo zareagowali.
Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło nową kampanię społeczną "Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje". Jej celem jest zmiana świadomości społecznej w stosunku do kondycji zdrowia psychicznego. Ministerstwo Edukacji i Nauki udostępniło na Twitterze film promujący kampanię. Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęciło dzieci i młodzież do korzystania z infolinii 800 12 12 12 oferującej natychmiastowe wsparcie psychologiczne. Wszystko w ramach kampanii "Zdemaskuj emocje".
Ministerstwo zdrowia podało ważną informację, dotyczącą zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Zostanie podniesiona wycena świadczeń psychiatrycznych dla nieletnich.Ministerstwo Zdrowia przekazało, że przeznaczy 60 mln na podniesienie wyceny świadczeń psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży.
Sytuacja związana z funkcjonowaniem placówek szkolnych ulega ciągłej zmianie. Ministerstwo Edukacji i Nauki stara się na bieżąco informować swoich obserwatorów na Twitterze o ilości placówek działających w formie zdalnej i stacjonarnej.21 października ukazały się nowe informacje dotyczące sytuacji w polskich szkołach. Oficjalny Twitter MEiN opublikował grafiki przedstawiające procentową ilość szkół i przedszkoli prowadzących lekcje stacjonarnie.
Gdański Uniwersytet Medyczny rozpoczął nowy rok akademicki. W oficjalnej inauguracji wziął udział Adam Niedzielski, minister zdrowia. Podczas konferencji prasowej wypowiedział się na temat organizacji roku 2021/2022.Na oficjalnym Twitterze ministerstwa zdrowia ukazało się oświadczenie Adama Niedzielskiego, które wygłosił podczas inauguracji roku akademickiego na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Minister stwierdził, że w ten rok wchodzi z dużą dawką optymizmu.